Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha terhességközben...

Mi a teendő ha terhességközben megszűnik a munkahely? Így bukok mindent? (mármint gyedet, csedet, táppénzt? )

Figyelt kérdés
2015. nov. 19. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem írod alá a kirúgási papírt, vagy amit kapnál, és helyette elmész táppénzre, máris nem szüntethetik meg. A nődokid biztos segít.
2015. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnik a cég, akkor az álláskeresési járadékot időzíted a szülés időpontjára, és akkor kapsz ellátást. Igaz, min.bér alapján, de több mint a gyes.
2015. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ilyenkor nem nagyon van mit aláírni... ha 42napon belül szülsz, akkor még jár a bér szerinti csed.
2015. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én bejelentettem magam egyéni vállalkozóra egy hónap után pedig táppénzre mentem.
2015. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem kirúgtak hanem megszűnt a cég,nem nagyon volt választásom,hogy aláírok e bármit mivel már nincsenek. VIszont meg szűnésük előtt egy hónappal én elmentem táppénzre. Azt mondta az ottani könyvelő,hogy fogok kapni attól függetlenül táppénzt meg biztosítva is leszek mivel még a megszűnésük előtt vettek fel vettek fel 9-es kódú táppénzre.Tényleg van ilyen jogszabály vagy lehetőség? Mert az oep most kiküldött egy táppénz kérelem elutasítást.
2015. nov. 20. 08:07
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, manapság nincs passzív táppénz. Megszűnt a cég, megszűnt a biztosítási jogviszonyod, így megszűnik a táppénz is.


Valóban vagy egyéni vállalkozó leszel, vagy az álláskeresésivel tudsz taktikázni.

Mikorra vagy kiírva?

2015. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Tájékozatlan volt a könyvelő, mert már elég régóta nincs passzív táppénz. Hiába még a megszűnés előtt írtak ki, ahogy nincs munkaviszonyod, nincs táppénz jogosultságod sem. Most tényleg azt lehet tenni, hogy egyéni vállalkozó leszel, fizetsz egy hónapot, aztán táppénz, esetleg egy ismerős bejelent és ugyanez, vagy az álláskeresésivel tudsz még taktikázni. Mennyi idő telt el a megszűnés óta? Mert ha több mint 30 nap, akkor bukó, mert akkor már nem lesz elég 1 havi bejelentés a táppénzhez. De ha még 30 napon belül vagy, akkor gyorsan kellene dönteni.
2015. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Sajnos több mint 30 nap telt el. Bár már csak pár hét van a szülésig, szóval azt hiszem az lesz a legjobb ha be megyek a NAV-ba és kérek csekket hogy befizethessem a tb-t.
2015. nov. 20. 10:35
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 20. 10:35
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Álláskeresésire nem vagy jogosult? Mert azzal, hogy magad fizeted a TB-t, csak egészségügyi ellátásra vagy jogosult, nem vagy vele biztosított, arra csedet, gyedet nem fogsz kapni.
2015. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!