Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha terhességközben...

Mi a teendő ha terhességközben megszűnik a munkahely? Így bukok mindent? (mármint gyedet, csedet, táppénzt? )

Figyelt kérdés
2015. nov. 19. 20:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Csak a méltányossági CSEDet/GYEDet próbálhattam volna meg amit ügye nem biztos,hogy megkaptam volna. Szóval most,hogy így alakultak a dolgok marad majd a családi pótlék meg a gyes.
2015. nov. 20. 11:19
 12/26 anonim ***** válasza:

JOGOSULT VAGY ÁLLÁSKERESÉSI JÁRADÉKRA???


Mennyit dolgoztál az utóbbi 2 évben? A NAV-hoz mindenképpen be kell menned a TB miatt, de menj be a munkaügyi hivatalba is, mert ha kapsz álláskeresésit, akkor elmehetsz csedre, gyedre.

2015. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
NEM!!!!!
2015. nov. 20. 11:30
 14/26 anonim ***** válasza:
Hát 12-es válaszoló, teljesen feleslegesen írtál. Már előtte írta, hogy a csedet, gyedet is csak méltányossági alapon igényelte volna, tehát akkor álláskeresésire sem jogosult. Amúgy meg ha bejelentkezik álláskeresésire, akkor meg a TB-t nem kell fizetnie maga után.
2015. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Úristen, nagyon sajnálom és átérzem a helyzeted. Nekem a határozott szerződésemet szüntették meg így, szerencsére tudtak később korrigálni rajta a terhesség hírére. Így lesz CSED-em és GYED-em is.


De vigasztaljon, hogy 2016-ban a gyerek 6 hónapos korában már vállalhatsz munkát (otthonit pl.), és kapod a GYED-et mellé. Például fordítási munkákat csinálhatsz, vagy akár adminisztratív, adatrögzítő távmunkákat. Esetleg a gyerek 1 éves korában már 4 órás állást vállalhatsz, vagy a férjeddel megoszthatják a GYED-et, és te visszamégy dolgozni. Szerencsére sok a lehetőség!

2015. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! A kérdező nem fog kapni gyedet. Másrészt azt végül is a korábbi beharangozással ellentétben nem hozták meg, hogy jövőre 6 hónapos kor után kapható az ellátás és a munkabér. Változatlan 1 éves kortól lehet dolgozni gyed/gyes mellett.
2015. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A Munkaügyesünk nekem azt mondta, hogy fél év na nem baj, akkor biztosan már megjelent az új törvény.:) Köszi a kiegészítést, ne haragudj kérdező, hogy félrevezettelek! Viszont akkor bármikor végezheti az otthoni munkákat, hiszen a GYED-ét nem veszélyezteti (mert nincs).
2015. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Ha be is vezetnék akkor sem vigasztalna. Egyszerűen nevetségesnek tartom,hogy nem képesek a kisgyerekesekre tekintettel lenni,hogy esetleg az egyik szülő otthon tudjon maradni vele 3 évig..ne menjen minél hamarabb vissza dolgozni...mondhatom igazán család barát rendszerben élünk... persze a stadionok építésére van pénz...bár az nyilván fontosabb.Na mind egy.

Köszönöm a válaszokat mégegyszer

2015. nov. 20. 20:23
 19/26 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a héten jelent meg az új törvény, és ott olvastam, hogy maradt az 1 év. Sokan nem tudják, mert annyira be lett harangozva tavasszal, hogy jövőre már gy lesz, hogy megragadt a köztudatba.
2015. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kérdező! Igen, érdekes gondolat. Magyarországon szerintem az a furcsa helyzet van, hogy ha van is lehetőséged otthon maradni GYED-en (határozatlan szerződésed van, a céged rendben), viszont visszamenni nem lesz. De többnyire határozott szerződéssel dolgoznak pl. állami szférában vagy nincsenek bejelentve, amivel gond lesz.


Nincs munkahelyi bölcsi a legtöbb helyen, nincs sok 4 órás vagy távmunkában végezhető állás, nincsenek megértő főnökök. Nincsenek apák, akik fel akarnák váltani a nőket a GYED-en.


Nyugaton vissza kell menni hamar, de vannak ezek a lehetőségek. Itt elmész a cégedtől, aztán ennyi. Vagy, ha htb lennél, a férjed nem tud eltartani titeket egy fizetésből, ezért dolgoznod kell, és tőled viszont elvárják, hogy ne menj táppénzre, ha beteg a gyerek...:/

2015. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!