Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy egy...

Normális dolog, hogy egy anyuka ennyire retteg?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem egy anyukával, fél éves a kisfia. A terror óta nem mert nagyokat sétálni a picivel, csak a kertben. Halmozza fel a konzerveket, tápszereket stb... Szó szerint retteg. Mit mondhatnék neki, amitől egy kicsit megnyugszik?

2015. nov. 20. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd megunja!
2015. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

semmit, majd ha látja, hogy nincs semmi, akkor megnyugszik. amúgy nem gondolom, hogy maga a konzerv halmozással baj lenne, viszont az, hogy nem mozdulnak ki, tényleg elég durva, de ez van, mindenkinek vannak hülyeségei :)

mi pl. eldöntöttük a férjemmel, hogy most pár hétig nem megyünk tömegbe. pontosan tudom mennyi a valószínűsége egy terrortámadásnak itt nálunk, de mégis van bennem egy félsz :) és mivel tudom, hogy hülye vagyok, így nem is tudnak meggyőzni róla, hogy nincs igazam, hisz így van, csak hát... :D

2015. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha Párizsban él, akkor jogos! De ha kis, eldugott magyar városkában teszi mindezt, akkor ne játsza az agyát...
2015. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit empatikusabb leszek. Szerintem ez GYES-betegség (annak ellenére, hogy valójában ez még a GYED).


Szorong. Azt nem tudom, tart-e még vagy volt-e egyáltalán szülés utáni depressziója, de most túlkompenzál.


Az én férjem, ha eltúloznám így a dolgokat, akkor azt mondaná, oké, drágám, most mindent eldobunk a kezünkből és elmegyünk egy kicsit egy szép magyar vidéki városba a babával, vagy kiruccanunk Bécsbe (közel lakunk), és csak lazítunk, hogy lássunk sok szépet a világból.:)


Remélem, a férje mellette van lelkileg a bajban, és segít neki az aggódását feloldania!

2015. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a férje segít neki. És énis próbálok, kicsit eltereltem a gondolatait remélem ma jobban alszik. Bár tényleg, azért én is félek egy kicsit. Jó annak aki nem :)
2015. nov. 20. 19:49
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, anyósom a háború elején született. A nagypapám 19 évesen hadifogságba került, a nagymamám a padlásra elbújva töltötte húszas éveinek első felét, rettegve a katonai erőszaktól. Anyukám 56-ban született. Apukám menekültként jött át Romániából Magyarországra a 80-as években.


Az inkább szerencse, hogy jelenleg csak ekkora baj van a világban, amikor a mi gyerekeink kicsik...

2015. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Őszintén nem értem miért féltek..tényleg nem. A franciákat megértem, hiszen nemrég történt egy szörnyű tragédia náluk, de amikor magyaroktól hallom ezt.. Vicc.
2015. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Már Bécset is fenyegetik, úh nem olyan vicces a szitu.

Bár az, hogy itt Mo-n valami történik, erre elég kicsi az esély, de ha Európa legtöbb nagyvárosában majd lövöldöznek, meg robbantgatnak, ti is be fogtok tojni szerintem.

Meg ugye ha sikerül idegmérget csinálniuk a kis szőrmókoknak...

Nagyokat sétálni, kirándulni simán lehet. Én most a bécsi vásárt kihagynám azért (osztrák lap írt a fenyegetettségről).

Még nem tartunk ott, h itt Mo-n is pánikolni kelljen, de én nem ítélem el azt, aki fél, hiszen most ezzel van tele minden sajnos.

2015. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

" ti is be fogtok tojni szerintem. "


Igen..majd akkor. De addig minek? A franciákat persze, megértem. Most történt náluk egy borzalmas tragédia, érthető, ha tele vannak félelmekkel.


De itt még nem történt semmi. Előre pedig minek féljünk? Élni kéne inkább..

2015. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de akkor sincs jogod lenézni a másikat csak azért, mert fél. Egyikőtök azt írta, hogy "játsza az eszét". Emberek, nem játsza az eszét. Itt valakinek a lelkivilágáról van szó. Egy kis emberséget ha lehet... szebb lenne a világ.
2015. nov. 20. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!