Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után makacs hüvelygomba...

Szülés után makacs hüvelygomba. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A gyermekágyi vérzés elmúlása óta tart. Próbáltam Betadine kúpot, Canestent, de ideig-óráig oké, majd folytatódik.

Doki vett kenetet, arra írta a Canestent, de semmi értelme.

Mit csináljak? Már sírva hívtam a dokit, mondta, vegyek még Betadinet nappalra, éjszakára Canestent, használjam egy hétig így....nem segített. Egy hónapig oké volt. Most megint ugyanaz van.

Mit csinálok rosszul? Mit tegyek, hogy elmúljon végre?


2015. nov. 23. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Canesten kúp és krém segített nekem, és az, hogy otthon nem vettem bugyit, vagy ha mégis kellett, akkor semmiféle tisztasági vagy egyéb betétet ne tegyél bele! Minél többet szellőzzön az alsó részed. Nekem ez vált be anno.
2015. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. De nekem, ha felrakom a kúpot, másnap iszonyat folyásom van, a tisztasàgit is félóránként cserélem. Úgy meg nadrágot cserélhetnék. De éjszaka megoldható. Olyankor nincs folyás.
2015. nov. 23. 15:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Van még jópár goombaellenes készítmény, nem csak a canesten! A betadine meg kiirtja a hüvelyflórát, aminek még több fertőzés lehet az eredménye.

Gyno-pevaryl kúp, gynoxin kúp kapható recept nélkül is. Érdemes 6 éjszakán át használni ezeket. Tisztasági betét kell hozzá, mert a feloldódott kúp a hüvelyen át távozik.

Ha ez sem segít, akkor a doki fel tud írni CNS kúpot (nekem ez volt az eddigi legjobb), vagy Batrafen belső krémet. Emellett Diflucan kapszulát.

2015. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a makacs betegség ellen kizárólag hosszútávú kúra hat csak 10-14 napos! ezt a dokinak is tudnia kéne..
2015. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, szerintem keresek másik nődokit.
2015. nov. 23. 19:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Vissza kéne állítani a megfelelő hüvelyflórát! Szerintem az lett itt a gond, azért tér vissza folyton. Mert mint írtad, elmúlik, egy rövid ideig jó, majd kezdődik elölről. Ha nem múlna el, akkor nem lenne jó egy hónapig sem, hanem pár nap után éreznéd már. Tudom, én is voltam ebben a cipőben.

Lehet kapni többféle tejsavas hüvelykúpot. A gombaellenes kúra után használd.

2015. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És melyiket javaslod? Ezeket sajnos nem ismerem.
2015. nov. 24. 12:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a Gynoflort használtam. De van többféle is, illetve találsz fórumokat is, véleményeket ezekről.

Először a fertőzést kell kezelni, utána mehet a hüvelyflóra helyreállítás.

Ha ez sem segít, akkor én a bőr és nemibeteg gondozót ajánlom. Igaz a hüvelygomba nem nemi betegség, de ott is foglalkoznak ezzel, és jobban értenek hozzá, mint a nőgyógyász. Kenetet vesz, és minden létező frin francra kivizsgáltatja. Lehet , hogy esetleg más (is) áll a háttérben.

2015. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezeken kívül a bugyiidat vasald (fertőtlenítés), kerüld a cukros ételeket, mert ez is segíti a gomba szaporodását.

Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de lehet, hogy a férjedet is kezelni kell, mert ő is elkapatja, de tünetmentes, téged viszont folyamatosan visszafertőz. Ezt onnan gondolom, hogy egyszer a férjemnek is kellett valami gyógyszert szednie, bár az nem gombás, hanem bakteriális fertőzés volt.

2015. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még azt is javasolta nekem az orvos, hogy száraz papírtörlővel töröljem meg ott fürdés után, hogy ne fertőzzem vissza magam a törölközővel.
2015. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!