Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben bevállalnád...

Ilyen helyzetben bevállalnád a gyermeket?

Figyelt kérdés

Anya jelölt 23 éves, apa jelölt 27 éves.

Albérletben laknak(nem is akarnak saját lakást).

Anya jelöltnek érettségije van+műkörmös, szülők vállalkozásában dolgozik. Apa jelöltnek is érettségije és felszolgáló végzettsége van, étteremben főpincérként(teremfőnökként) dolgozik.

Anya jelölt keresete 80-120 ezer között, forgalomtól függ. Apa jelölt keresete 160 ezer + borravaló.

2 éve vannak együtt, már mind a ketten kiélték magukat.

Anya jelölt szülei 44-45 évesek. Apa jelölt szülei 55-57 évesek.


2015. nov. 30. 09:56
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
33%

igen,ha mindkèt fèl akarja.

pontosan nem èrtem, hogy az anya mukormos,vagy a csaladi vallalkozasban mast csinál? de igazából mindegyik elèg rugalmas munkaidejű más munkákhoz kèpest.


bár szamomra fontos lenne, hogy házasság után szuljek,de megèrtem,hogy masnak nem fontos

szóval szerintem vállaljátok:)

2015. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

Kétéves kapcsolat gyakorlatilag semmi.

Még bőven fiatalok, ráérnek.

Az albérletet ugyanakkor nem tartom akadálynak.

Megtakarításról nem írtál.

Nagyszülőkre sose alapoznék.

2015. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem teljesen érthető, hogy nem akarnak saját lakást, ha a keresetükből nem tudnak összespórolni egyre a közeljövőben. Bér lakásban is boldogan fel lehet nevelni egy gyereket, pláne, ha van mindkét félnek állandó munkahelye, és erős a kapcsolatuk. Ha ők úgy érzik, hogy már megérettek a gyerekneveléshez, akkor igenis bevállalhatják a gyereket.
2015. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
45%
Nem rossz egyikük keresete sem a mai viszonylatban, szóval én bevállalnám. Az albérlet nem a világ vége sok gyerek születik úgy, hogy a szülők albérletben laknak. A gyereknek pedig még az is hasznára válhat, hogy a nagyszülők is fiatalok.
2015. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Műkörmös és mellette dolgozunk együtt. Ez a főállása, a műkörmös mellékállás.

Első körben én is ezt gondoltam, hogy két év kevés idő... De egy 10 éves kapcsolat sem garancia.

Már házasok 1 éve.

2015. nov. 30. 10:48
 16/48 anonim ***** válasza:
16%

nekem a 2 év nagyon kevés...minden másra vállalnék 1 gyerek, kettőt már nem...

mi a férjemmel 2,5 év után szakítottunk, 1,5 évet külön voltunk, aztán újra összejöttünk de ez más tészta...szerintem a 2 év semmi...legalább 3-4 év és ebből legalább 2-3 együttélés..

2015. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
66%

Persze, egy tízéves kapcsolat sem garancia, de ettől még tény, hogy minél régebb óta van együtt egy pár, annál több dolgot átéltek együtt, annál jobban kiismerik egymást.

Egy év után a házasságot is korainak tartom.


Az meg megint más kérdés, hogy nagyszülőktől függve (ők a munkaadó) sem szülnék.


De nyugodtan le lehet pontozni, holott véleményt kértél.

2015. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
45%

azért az hogy nem rossz a kereset.....a 120.000 Ft-is 30.000 Ftal van az átlag kereset alatt...a 80 ezer meg...minimálbér alatt...

szóval azért pezsgőt ne bontsanak a gyerekre, lesznek gondok...de ha úgy gondoljátok hogy nem szeretnétek tovább várni akkor csak a kereset ne legyen akadálya...

én a 2 évet tartom kevésnek.

2015. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
93%
Nem! Kevés a fizu!
2015. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

A vállalkozásunk jövedelmező. Hol dolgozzon a gyermek ha nem a saját családjában, amit ő fog majd tovább vinni?!


120 ezer ft az átlagkereset alatt van? Te melyik országban élsz?

Amúgy a fizetését ügyesen kiegészíti a másodállásával. Ez havi 40-60 ezer között mozog.

A férjével 5 éve ismerik egymást.

2015. nov. 30. 11:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!