Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben bevállalnád...

Ilyen helyzetben bevállalnád a gyermeket?

Figyelt kérdés

Anya jelölt 23 éves, apa jelölt 27 éves.

Albérletben laknak(nem is akarnak saját lakást).

Anya jelöltnek érettségije van+műkörmös, szülők vállalkozásában dolgozik. Apa jelöltnek is érettségije és felszolgáló végzettsége van, étteremben főpincérként(teremfőnökként) dolgozik.

Anya jelölt keresete 80-120 ezer között, forgalomtól függ. Apa jelölt keresete 160 ezer + borravaló.

2 éve vannak együtt, már mind a ketten kiélték magukat.

Anya jelölt szülei 44-45 évesek. Apa jelölt szülei 55-57 évesek.


2015. nov. 30. 09:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
73%
120 ezer nagyon kevés fizetés az biztos. Mondjuk én Budapesten lakok és itt 150 ezertől kezdődik a normál bér (most nem a közmunkára meg ilyen nagyon rossz munkákra gondolok, mert az jóval kevesebb, 100 körüli összeg, de arra normális ember nem is vállal gyereket). Vidéken tudom más a helyzet, de ott az albérlet is jóval olcsóbb. Egyébként nem nekik kellene eldönteniük? Nem tudjuk, hogy ők mit szeretnének venni a háztartásba, autó, stb. Illetve egyébként sem az anyóstól függ, hogy ők mit akarnak, ha gyereket csinálnak, akkor azt fognak, nem fognak senkitől beleegyezést kérni.
2015. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
82%
18évesen jöttek össze, de előtte kiélte magát? hááát gratula neki :)
2015. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
75%

Igen, 120 rém kevés, gondolom ennek tetejébe még minimálbérrel is van bejelentve a "családi" vállalkozásba, így állambácsitól csak minimális gyed-et, csed-et kaphatna.


Persze ezt ki lehet játszani időszakos magasabb fizura való bejelentéssel, de ez számomra végképp a wtf kategória.


És igen, számomra nem jelent önállóságot, ha valaki a nagyszülőktől kapja a fizetését.

Ez a teljes egyetértésig nagyon szép és jó dolog, de elég egyszer összeveszni, és a gyerektémán igazán könnyű, és máris oda az idill.

2015. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

igen, az átlagkereset alatt vagy, sajnálom hogy ezt nekem kell elsőként közölnöm...bruttó 243 000 Ft volt idén az átlagkereset, az nettóban kb. 145-150 körül van...


[link]


és ha jól értem a 120 sincs meg általában...

azzal együtt ha kettőtöknek meg van a 300 ezer, arra már lehet vállalni..inkább akkor van gond, amikor majd meg kell venni a kelengye csomagot 140 ezerért, vagy ha apuka elveszti az állását..

de mint írtam én nem a fizetés miatt nem vállalnék, mert arra sosem lesz jó időpont sajnos, hanem a 2 év irdatlan kevés, még a 10 éves kapcsolatokat is próbára teszi egy gyerek, nem hogy egy két évest...

ne haragudj, őszintén semmi a két év.

fiatal vagy még, nyugodtan várhattok még 1-2 évet.

2015. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
és ne sértődj meg a válaszokon...őszintén leírjuk amit gondolunk. valamennyien anyák vagyunk, sok esetben karrierel, egzisztenciával, férjjel, több év házassággal a hátunk mögött...és nem jó kedvünkben várjuk ki a 25-30 éves kort a szüléssel..
2015. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
40%

Csak a szüleim és a saját példánkat hozom fel:

A szüleim 3 hónap után házasodtak össze, hamarosan 40 éves házasok, tesóm 2 év házasság után született..... mi 6 év együtt járás után házasodtunk össze, a kislányunk egy év után született, mi a 7. éve vagyunk együtt. (Most várjuk a 3. babát, de van saját házunk, munkahelyünk, autónk.)


De ami fura, hogy az anyajelölt anyja kérdezi, pedig ez csakis a lányára és a vejére tartozik, hacsak nem velük élnek, és ők tartják el őket!!!!

A pénz viszonylag jó, bár nem tudom mennyi az albérlet...vagyis mennyi marad nekik élni havonta?!

Kiélte magát???? 21 évesen...ez vicces! :D Bocsi kérdező nem akarlak megbántani, de én tuti ki lennék akadva ha anyukám ilyen kérdést tett volna fel itt! Amúgy meg kérdező annak idején ti is fiatalon vállaltatok gyereket..........

2015. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
bakker 80-120.000 Ft jó???
2015. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Igen kiélte magát.

Nem mindenekinek kellenek, hosszú évek bulizásra és arra hogy kiélje magát.

De 120 ezer ft-ra van bejelentve.Ez itt vidéken jó fizetésnek számít.

Amúgy meg úgy csináltok mintha, egyedül erre a fizetésre vállalná a gyereket és senki nem látja, hogy emellé még havi 40-60 ezret keres. Plusz a férje fizetése ami na borravalóval együtt a 200 ezret meghaladja.

Autójuk van, az albérlet költségük havi 80 ezerre jön ki.

Konkrétan majdnem havi 350-400 ezres fizetésre mondjátok, hogy kevés?

Megtakarításuk is van és mi is itt vagyunk nekik, ott segítjük őket ahol tudjuk.

2015. nov. 30. 12:00
 29/48 anonim ***** válasza:
96%
ilyen anyóstól mentsen az ég mint te
2015. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
mint írtam, ha kettőjüknek meg van a 300, arra én már vállalnék, attól független hogy ha apuka elveszti az állását, 120 ezerből vagy 80-ból kell megélni, ami elég necces. De azért azt senki ne mondja hogy a havi 80-120 (ami átlagosan havi 100.000 ft....) vidéken jó....mert ha az anyajelölt 80-120 között keres, akkor nem 120 ezret keres, hanem 100.000 Ft körül.
2015. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!