Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy hogy tuti...

Éreztétek már úgy hogy tuti megőrültök a gyerekektől?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves és egy 2 hónapos gyerekünk van. Még csak most szokunk össze, új napirend, osztódási képességem fejlesztése stb. és néha ugy érzem, nekem ez nem megy. A kicsi az ágyban üvölt, a nagy hisztizik, én meg csak nézek ki a fejemből. Hogyan lehet a negatív érzéseken gyorsan úrrá lenni? Nektek mi a taktikátok ilyen helyzetekre?
2015. dec. 2. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. minden nap. :)

Nálunk már úgymond összenőttek 3 és 6 éves csajok, de rendszeresen megy a hiszti, veszekedés mindkét oldalról. A legdurvább, amitől nap mint nap idegbajt kapok, hogy melyikkel mit csinálja először. Először rám add a harisnyát, előbb engem fésülj meg, nekem adj előbb inni, rám add előbb a kabátot, engem köss be előbb az autóba. És ez napi szinten megy. Próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket, ha meg nem megy, akkor elváltva csinálom. Meg elterelni a figyelmüket, énekelni, mondókázni bohóckodni közben.

2015. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem teljesen sokkolt, hogy mennyire nem bírom mikor egyszerre sír a kettő és egyszerre kéne 2 helyen lennem ( a saját igényeimről nem is beszélve). Úgy érzem, hogy kapkodni kezdek, hogy időben odaérjek mindegyikhez, ami persze képtelenség, aztán meg jön a stressz, hogy nem megy, nem megy...és ha elmennék pisilni,akkor a nagy hisztizni kezd, hogy de játsszunk, az üvöltésére a kicsi felébred, sírni kezd és kezdődik újra. A szomszédok tuti nem értik, mièrt megy a sírás egyfolytában. Azzal nyugtatom magam, hogy még bele kell jönnöm, de mi lesz, ha ez már mindig így marad? Én megkattanok. Sosem gondoltam volna hogy ennyire nehéz. Nagyanyám 7et nevelt fel. 2t nem éreztem túlvállalásnak, de már néha kételkedem magamban.
2015. dec. 2. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordul.

5 éves a nagy, egy a pici.

Lányok.

Megy a tesóféltékenység, hiszti, puffogás.

Valahogy mindig mindkettőnek ugyanaz a maci, rágóka, pezsgőtablettás doboz kell. :)

Mi bevezettük az anyaidőt. Napi fél-egy óra, amikor anya azt csinál, amit akar.Egyedül!

Ez általában egy kád forró víz, egy hajfestés, de gyakran csak ülök a konyhán egy vödör macskagyökeres zöldteával és zombulok.

2015. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idővel jobb lesz. Még nagyon az elején vagytok, a nagy is még pici, ráadásul neki is szoknia kell az új helyzetet, hogy már nem csak ő van és másra is figyelnie kell anyának. A nagy idővel jobban megszokja hogy van a pici is, várnia kell, ahogy nagyobb lesz jobban megérti.
2015. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó hogyne! :)

8 hetes a kicsi, 4 éves a nagy. Főleg csütörtök és péntek este akarok kiugrani az ablakon, amikor nincs itthon a férjem, mert akkor űzi a hobbiját! :)

A kicsi hasfájós, este rájön a kólika, sír, szélcsövezem, a nagyot is fürdetni, altatni kellene, de síró kicsit csak nem hagyhatom ott. A nagy általában megérti, de van,hogy nem és sír,hogy fáradt, menjek mesélni, altatni.

Bevallom, az első pár hétben, amikor hazahoztuk a kicsit, ilyenkor én is sírva mondtam, hogy nekem ez nem megy. Most már kezdek belerázódni.

2015. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!