Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastad az egyszerűbb gyermek...

Olvastad az egyszerűbb gyermekkor című könyvet? Mi a véleményed róla, egyetértesz vele?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha Vekerdy az elmélet, akkor ez a könyv a gyakorlat. És a gyakorlat mögötti filozófiával a legmesszemenőbben egyet tudok érteni: merjünk kiszállni a mókuskerékből, merjük engedni a gyerekeknek, hogy gyerekek lehessenek, ne azon versengjünk, hogy 10 évesen melyikünk gyereke lesz közelebb ahhoz, amit mi szeretnénk tőlük viszontlátni, hanem engedjük őket kiteljesedni, és akkor 30 évesen sokkal közelebb lesznek ahhoz, hogy a munkájukat szerető, kiegyensúlyozott életet élő felnőttek legyenek.


Ebből a könyvből nem tudjuk meg, hogyan kell kezelni a hisztit, nem tudjuk meg, hogyan kell beszélni a gyerekkel, hogy az meghalljon bennünket, nem tudjuk meg, mi az ideális kor az iskolakezdéshez, de átfogó képet kapunk arról, mit – vagyis hogy mit ne tegyünk, ha biztosítani akarjuk a gyerekeink harmonikus fejlődését.


Mindehhez konkrét életvezetési tanácsokat ad. Csak ajánlani tudom.

2015. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elmúlt idők egyik legjobb könyve. Olvastam és alkalmazom is. Messzemenőkig egyetértek a mondanivalójával, minden gyerekessel elolvastatnám.
2015. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismertem azt a könyvet, de az első két válasz alapján, én tuti el fogom olvasni :)
2015. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!