Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy döntöttünk a férjemmel,...

Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy mi soha semmit nem fogunk a gyerekeinknek megtiltani. Lesz aki a szívéhez kap?

Figyelt kérdés

Nem szülőnek való aki legszívesebben azt is megtiltaná a gyerekének, hogy sült krumplit egyen.

Mert én "szülő" vagyok!

Dehogy szülő az ilyen!



2015. dec. 3. 16:39
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Mi úgy nőttünk fel a testvéremmel, hogy soha nem hallottuk a szüleink szájából, hogy "megtiltom".

Csak azért nem mondok magunkról többet, hogy ne jöjjenek a "dicsekedsz" hozzászólások.

2015. dec. 3. 16:59
 12/36 anonim ***** válasza:
97%
Értelmes kereteken belül kell maradni és nem baromságokat tiltani vagy baromságokat engedni.
2015. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%

megpróbálok úgy válaszolni mint ha valós kérdés volna, habár nem túl érhető és nem túl magyaros a megfogalmazás.

Szerintem az, hogy egy gyereknek igen is szüksége van arra hogy NEM-et mondjunk neki, már egész korán megmutatkozik..1,5 éves kor körül elkezd fejlődni az akaratuk, ekkor már mindig a saját fejük után mennének, ma pl sétáltunk a lányommal, tök ellenkező irányba szeretett volna menni, ki egyenesen az autók elé (1,5 éves). Most ha azt mondom neki hogy menj csak...

Na. érted.


akik nem mondanak soha nemet a gyereknek, azok nagyon lestrapálódnak fizikailag...pl anyukák akik még 3 éves gyerekeket is szoptatnak akár éjjel, mert képtelenek nemet mondani, vagy akik ráhagyják a gyerekre ha az nem akar óvodába menni, inkább szabit vesznek ki stb...vagy akik - mint itt valaki előttem írta - étkezésben nem tudnak nemet mondani és jó kövér lesz a gyerek már kiskorában....nem is értem a kérdésed...annyira logikus a válasz hogy nyilvánvaló provokáció...de minek?? itt mindenki tudja hogy mindent lehet a gyereknek, de csak mértékkel. És ha nem tartja a mértéket, akkor igen is nemet kell mondani.

2015. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%
hát inkább ne is mondj magadról többet, mert már a kérdésed mindent elárult rólad.
2015. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

"nem túl érhető és nem túl magyaros a megfogalmazás"


Tipikus!


Még a kérdést sem érted, de fél oldal választ írsz! BRAVÓÓÓÓ!!!

2015. dec. 3. 17:15
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
na, most már jobb, ugye? :)
2015. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

És mivel dicsekednél? :) A pontos fogalmazási képességeddel, vagy a kitűnő előrelátásoddal?

Ha SOHA SEMMIT nem tiltasz meg, az veszélyes lesz. "Jól van, kisfiam szabad fejes ugrani a kanapéról!"

Ha meg nem így gondoltad, gratulálok, mert akkor fogalmazni nem tudsz.

Csak provokálni akarsz. :)

2015. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem kapok a szívemhez. Mindenki úgy teszi tönkre sajnos a gyerekét, ahogy akarja.
2015. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeségeket tiltani nem kell, de ami veszélyes rá,azt tiltani kell! Ha majd a bíróságon ülsz gondatlanságból elkövetett gyilkosságért vagy veszélyeztetésért, akkor rájössz, hogy a gyerek a te felelősséged, hogy eszik-e sült krumplit az totál lényegtelen. Azért nem emlékszel a tiltásokra, mert még kicsi voltál, én sem emlékszem, hofy valaha megtiltottak volna valamit a szüleim, pedig igen, csak kicsi voltam még, mikorra meg emlékszem már evidens volt, hogy nem szúrjuk ki más szemét a késsel, nem játszunk gyufával, nem ugrunk a kútba és nem ugrunk fejest bokáig érő vízbe...
2015. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mivel akarsz dicsekedni, kérdező. Önmagában ennek a kérdésnek a kiírása egy önmagában bizonytalan, és ezt igencsak túlkompenzáló személyiségre utal. "Lesz, aki a szívéhez kap?" :DD Ilyet egy max 10 éves gyerek ír ki, aki nem kap otthon elég figyelmet, és megpróbálja kiprovokálni másoktól - a névtelenség jótékony homályába burkolózva.:D
2015. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!