Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, hogy ez zavar engem?

Baj, hogy ez zavar engem?

Figyelt kérdés

Egyik rokonunktól kaptunk egy halom gyermekruhát, és mondta, hogy amint kinőtte a baba, már adjam is nyugodtan el, tegyem fel hirdetésekbe. Vannak közöttük nagyon szép, vadiúj, hímzett darabok is.


Mivel többször is mondta nekem, hogy adjam el, és én rá is kérdeztem, hogy de tutira, biztos nem kellenek neki, és azt a választ kaptam, hogy nem kellenek, ezért bátorkodtam valóban feltenni eladásra. Vannak is érdeklődők. Persze e nem jelenti azt, hogy el is viszik rögtön, sőt, lehet, csak egy év múlva, ki tudja, de direkt nem adtam rá a babámra, direkt kíméltem ezeket a ruhákat, hogy nehogy összekakilja a baba, és már nem olyan minőségű legyen mosás után, és reklamáljon az eladó..értitek...


Erre nemrég közölte ez az illető, hogy a (kedvenc) gyereke babát tervez. Hangsúlyozom, tervez, nem várandós még. Mivel problémái vannak, nem is biztos, hogy (egykönnyen)teherbe esik. És ennek a gyerekének akarja félretenni ez az illető a babaruhákat, és természetesen pont ezeket a nagyon szép darabokat, amiket én féltve óvtam, eladásra. Vagy mert a kiskedvencének csak ezek felelnek meg, ennél rosszabbakat rá sem ad(na) a gyerekére, vagy mert az illető úgy gondolja, hogy kedvenc gyerekének csak a legjobb dukál.


Én ezt a kedvenc gyerekét nem szeretem egyáltalán, egy kétszínű alak. Amúgy én a másik gyerekével vagyok párkapcsolatban.


Szóval nekem ez elég rosszul esik, hogy direkt rákérdeztem, hogy nyugodt lelkiismerettel adhassam el a cuccokat, és ugye úgy is vettem ennek alapján hogy innentől a miénk az összes gyermekruha, rendelkezzünk vele, most meg úgy tűnik, vissza az egész.


Ő persze esküdözik, hogy csak az kell neki, amit már kinőtt a babánk, de akkor miért nem jók neki valóban azok, amiket az én gyermekem is hordott?


Teljesen megsemmisülten érzem magam. Nem elég, hogy nekünk adta a ruhákat és most visszakéri, ráadásul egy olyan személy számára, akit utálok, és ő ezt tudja is.


Ezek után nem szívesen adnák rá semmilyen cuccot a babánkra, amit tőle kaptunk.


Túldramatizálom?



2015. dec. 8. 11:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%
Tuldramatizalod. Az ove, joga van visszakerni. Megha nem szep dolog is.
2015. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Lefordítom, hogy mindenki értse: tehát anyóstól kaptad a ruhákat, amiket te nem is adtál rá a gyerekedre, hogy pénzt csinálhass majd belőle.


Közben az anyósod másik gyereke, akit nem mellesleg utálsz, babát tervez, tehát kérnék vissza a ruhákat.


Tényleg gáz visszakérni ruhát úgy, hogy még ő győzködött róla, hogy utána eladhatod.


Ugyanakkor az is gáz, hogy te nem adtál a gyerekedre minden ruhát, csak hogy eladhasd, és most az a bajod, hogy vissza kell adni, ebből pedig nem látsz pénzt.


Én visszaadnám a béke érdekében.


De mindkettőtök viselkedése gáz...

2015. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem a pénz a lényeg, hanem amit abból vettem volna: pelenkát, popsikrémet, ilyesmit. egy baba nagyon sokba kerül, és nem érzem, hogy hibáztam volna azzal, hogy félreraktam ezeket a ruhákat.

Amúgy én úgy gondolom, hogy ha visszakérek valamit, az csak kölcsönbe van, de akkor azt tudom, vissza is kell adnom. Amit meg odaadnak örökbe, hogy tegyek velük, amit akarok, az nem kölcsönbe van, hanem ajándékba, és onnantól már nem azé, aki adta, hiszen átruházta rád a jogokat, tehát jogszerűen vissza se kérhetné, hiába volt valaha az övé.


Lehet, rosszul látom a dolgokat.


De valószínűleg visszaadom őket.

2015. dec. 8. 11:24
 4/31 A kérdező kommentje:
Második, az így nem igaz, hogy nem adtam egyiket sem rá a gyerekre, sokat ráadtam, csak a túl kényes anyagúakat, "túl szépeket", amik eladható állapotúak, azokat nem.
2015. dec. 8. 11:25
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Tehát pénzt akartál belőlük csinálni. Értem én, de attól még ez nem elég indok nem visszaadni.


Ettől függetlenül anyós is gáz, hogy ígérget meg biztat az eladásra, aztán visszakéri.

2015. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénz a lényeg...de...hiszen többször leírta,hogy direkt nem adtad rá a ruhákat,hogy eladhasd. Tekintsünk el attól,hogy nem szereted a sogórnődet, a lényeg, az anyósod jószívűen ajándékozott neked ruháka,ráadásul nem is akármilyeneket, amit most vissza szeretne kérni,mert kiderült ,hogy a lánya babát szeretne. Persze ha már odaadta ne kérje vissza, de nem tudhatta,hogy a lánya babát szeretne majd, viszont szerintem evidens,hogy odaadod neki a ruhákat,és nem duzzogsz hogy nem tudsz pénzt csinálni belőle. Mi mikor el aakrtuk adni a babakocsit, öcsém mondta,hogy lehet,hogy babát vár a párja, férjemmel meg is beszéltek,hogy akkor nem adjuk el a babakocsit hanem nekik adjuk ha szeretnék,mert normális ember próbál segíteni a családján.A baba persze hogy sokba kerül,d ezt már az elején tudtátok.
2015. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

gáz vagy

szóval nem futja pelusra?

akkor minke kellett a gyerek??

amúgy anyós cucca, ha visszakéri, add vissza

2015. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A lánya sokszor hangsúlyozta, hogy a gyerek neki nyűg, ő nem fog gyereket vállalni. Meggyőződésem, hogy most sem azért vállalja, mert valóban szeretne gyermeket nevelni. Inkább azért, hogy megmutassa, ő is képes gyereket szülni (amúgy elég sok dologban utánoz engem, szerintem ebben is).


De igazad van, vissza kell adni, a béke érdekében.

2015. dec. 8. 11:39
 9/31 A kérdező kommentje:
hetes, nem arról van szó, hogy nem futja pelusra, kiforgatod a szavaimat.
2015. dec. 8. 11:40
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

kicsit (nagyon) sokat képzelsz magadról

biztos utánoz azért szül :D

2015. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!