Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi pénzből mennyire lehet...

Ennyi pénzből mennyire lehet bevállalni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Ha a hitel fizetése után, a két felnőtteknek fejenként nettó 100 ezret fizetés marad, és albérletben (megyeszékhelyen) laknak ?


Azért nem szeretnénk kuporgatni, de nem is költenénk feleslegesen.


pl. turis ruha, egy kis zöldség/gyümölcs, néha minőségi ital



2015. dec. 9. 18:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk 150-160 ezer marad összesen kézben miután mindent kifizettünk, igaz nem Pest megyeiek vagyunk hanem Tiszántúliak (megyeszékhely azért) de nagyon szépen kijövünk hárman, nem nélkülözünk.
2015. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Azért a kényelmesen megélünk és a nem nélkülözünk között igen nagy minőségi különbség van ám.

Kérdező. Ha gyedet kapsz, az a 100 ezer mindjárt nem lesz annyi, hanem kevesebb valószínűleg. Azzal számolj. Ha jogosult vagy gyedre. Ha csak apuka keres annyit, akkor ok. Rezsi+élelem+baba, nem olyan sok a 200 ezer sajnos.

2015. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

azért az nagyon sok mindentől függ és te semmit nem írtál.

ha fejenként 100 marad akkor gondolom ennyi a fizetés. na de ha anya nem dolgozik, akkor csak 70%-ot kap. jó mondjuk kap mellé csp-t meg adókedvezményt, de az bőven el is megy a babára.

ugye csak a hitelt írtad, hogy az elmegy, ennyi marad. de mi van a bérleti díjjal, rezsivel? az mennyi?

na mert itt a nem mindegy, ha abból a 200-ből 150 megy el erre és még nem ettetek akkor nem vállalnék egy gyereket se.

ha 150 albi, rezsi után akkor igen, bevállalnék egy gyereket

2015. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván ki lehet jönni belőle, de szerintem nem kényelmesen. Túl sokat kéne fillérezni, legalább egyikőtök keressen jobban fizető állást. Főleg, hogyha otthon leszel a CSÁD meg GYED kevesebb mint a fizetésed.
2015. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

Simán, akár kettőt is.

Az országban sokan, nagyon sokan ettől jóval kevesebb pénzből élnek és gyerekekkel együtt.

Ha csak a gazdagok szülnének már rég kihalt volna az ország.

Amúgy megnyugtatlak, mi ettől sokkal kevesebbet kapunk kézhez és szintén albérletben élünk egy gyerekkel.

Szűkösen, de meg lehet élni belőle, bár tény, félretenni semmit nem tudunk, nyaralás, nagyobb kiadás szóba se jöhet.

2015. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha kb. 50ezer az albérlet, és kb. 50 ezer a rezsi...akkor 100ezer marad élni.

Ha nincs nagy igényetek hobbira, szórakozásra ki lehet jönni szerintem.

Nálunk a párom 70ezer forintja és nekem 40 ezrem marad élni (a többi rezsi, kocsi, állandó kiadások az iskolás gyerekre)

2015. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is attól függ, hogy ebből a 200ból mennyit kell még kifizetni, mennyi marad. Ha ebből mondjuk 100 a lakbér + rezsi, telefonszámla stb. akkor én már nem vállalnám, 100 ezer 3 emberre szerintem kevés. Persze az igények eltérőek, én kényelmesen szeretek élni, fillérezgetés nélkül. Ehhez nekünk úgy van szükségünk 200-220 ezerre, hogy ebből már nem jön le semmi, minden ki van fizetve, ennyi marad enni és élni.
2015. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
24%
Tekintve, hogy kb 150 csak a rezsink, hetente elkajálunk 60ezret, minden gyerek különtanárhoz jár, egyik még edzőterembe is, a másik focizni, plusz normális, minőségi ruhákat veszünk mindenkire, így èn nem vállalnék egy gyereket sem ilyen körülmények közé, nyaralás, ha nem is külföldön évente 2-3x férjen már bele, és néha ne kelljen megnézni mindennek az árát..
2015. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell különtanárhoz járni, magad is taníthatod a gyerekeket nyelvekre, hangszerekre. Még külön élvezet.


Érdekes, hogy senki nem említette, hogy a gyerekekkel nem csak anyagi dolgok járnak, de rengeteg öröm, boldogság is.

2016. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!