Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet így nevelni...

Szerintetek lehet így nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
A párommal pár év múlva szeretnénk gyereket, de már most is sokat beszélünk róla mik a terveink. Egyszer szóba jött, hogy szeretnénk úgy nevelni, hogy nem adunk neki csokoládét, cukrokat, meg semmi édességet, mert nem szeretnénk rászoktatni. Úgy gondoljuk majd ha nagy lesz eldönti hogy akar e enni vagy nem, de nem látjuk jónak hogy mindig azt vesznek a szülők szülinapra karácsonyra... Szerintetek ez így mennyire véghezvihető illetve mennyire jó látásmód?

2015. dec. 10. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sok módon lehet jól neveli gyereket, szerintem ez is benne van a jó nevelésbe.


Viszont kivitelezni nagyon nehéz. Egyrészt ott vannak a nagyszülők, ha őket meg tudjátok győzni, akkor szerencsések vagytok. De a bölcsődébe, iskolába nem lehet kikerülni, az utcán is nem egyszer a gyereked szájába fognak tök ismeretlenek csokit nyomni a megkérdezésed nélkül, szóval készülj fel!

2015. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsem van mert a kisfiam tiszta gyumolcs manias. Tehat o hamarabb nyul pl. egy szelet dinnye utan mint a csokiert. De ez tenleg csupan szerencse.

Szulinapi bulikba, ovis unnepsegeken, mikulaskor... szerintem nagyon nehez elkerulni. Pl kisfiameknal pont tegnap volt latogatoban a telapo az iskolaba. Kaptak ajandekot amibe volt csokis keksz, pici telapo alaku csoki es smarties fenyo alaku csokis cukorka. Vannak olyan helyzetek amik elkerulhetetlenek. Szerintem az arany kozeput a jo. Megertetni vele, hogy mertekkel mindent szabad. Tiltani vagy nem adni neki felesleges.

2015. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szép elhatározás,tényleg.Annál inkább,mert manapság sokan borzasztó egészségtelenül étkeznek és már az egészen kicsi gyerekeknek olyasmit adnak,ami számukra totál felesleges. (nyalóka,cukorkák,kóla,szörpök stb.)

A mi kisfiunk majdnem 4 éves volt,amikor először evett Kinder csokit.Ez a szokása azóta is megvan,mértékkel.Ezt mi,szülők szabályozzuk,amíg lehet.De biztos vagyok benne,hogy ha jó példát lát,akkor nem esik túlzásba!Nálunk egyik nagyszülő sem erőltette,megbeszéltük,hogy így szeretnénk. és betartották.

2015. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán megoldható, hogy otthon ne legyen ilyesmi, és a rokonoktól se édességet kapjon, de vendégségben például talán érdemes ráhagyni a döntést, szeretne-e enni ilyesmit, mert az sem jó, ha már kicsi korától van tiltott étel, amit aztán esetlge titokban, a normálisnál sokkal nagyobb mennyiségben fog fogyasztani, amikor nem tudtok róla, pusztán azért, mert tiltott. A teljes megvonás helyett én inkább a minőséget támogatnám, az olcsó, értéktelen tejbevonó figurák helyett inkább egy kézűves fekete csoki mikulás, a bolti ipari margarinos péksütemények helyett inkább süssetek otthon vegán vagy egyéb sütiket. Az édes íznek szerintem van helye az egészséges táplálkozásban, csak az a nagyon nem mindegy, hogy ezzel tápértéket és valódi élvezetet is kapunk vagy csak üres kalóriákat és magas vércukorszintet....
2015. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok a végletek híve.

Én sem fogom pl. túró rudival meg kinder tejszelettel tömni, ahogy már tudná enni. Nem akarom cukros üdítőkkel itatni. Stb.

De pl. biztosan fog tortát kapni szülinapjára. Vagy szoktunk sütni időnként sütiket. Akkor abból is ehet majd. Ennyitől nem lesz semmi baja.

Azt én sem tartom jónak, hogy pl. mikulásra egy halom csokit kapnak. Lehet sok mindent helyette. Gyümölcsöt, magvakat. És jelképesen elég lenne egy kicsit miki figura.

2015. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan családot, ahol tilos az édesség. A gyerek minden adandó alkalommal tömi magába a szülei tudta nélkül. Bármikor egy kis pénzhez jut, édességre költi.

Sokkal jobbat teszel a gyerekkel, ha mértékletességre tanítod. Nem ördögtől való az édesség, ha nem állandóan azt eszi. Neked is jól esik időnként egy kocka csoki.

Ha nincs tiltva, nem is lesz olyan érdekes.

2015. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is, mint leendő szülő, úgy gondolkodom, nem kéne édességeken felnőni, viszont én nem is tiltanám el tőlük teljesen. Inkább próbálnám a relatíve egészségesebb alternatívákat. Mondjuk én csinálnék házilag sütit, kekszet, vagy túró rudit, tejszeletet, amiben tudom, mi van, és azt adagolnám neki. Lenne a kis sütis doboz a szekrényben (nyilván hűteni való dolgoknál), de meg lesz szabva, mennyit szabad kapni belőle naponta. :)

Ha a családtól csokikat kapna karácsonyra, mikulásra, húsvétra, mint MINDEN NORMÁLIS GYEREK, hát akkor sem dobnám ki. Azt is beosztanánk, nem nekiesne, és felzabálná mindet.

Ha teljesen tiltod, az sem vezet jóra, mert jár majd barátokhoz, ahol más a szokás, és ha kínálják, enni fog. Alapvetően kell a táplálkozását úgy felépíteni, hogy mondjuk ne egy chipsből és két szelet csokiból álljon neki az uzsonna.

2015. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*(nyilván hűteni való dolgoknál HŰTŐBEN LENNE)
2015. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon sokan elhatározzák, aztán vagy nem lesz belőle semmi, vagy a gyerek nagyobb korában szabadul rá az édességre, mert az lesz a tiltott gyümölcs a számára. Előbb-utóbb úgyis rájön, hogy ez létezik és finom, és akkor már neki is kelleni fog.

Én pl. sosem tiltottam az édességevést, nagyiktól, dédiktől mindig egy raklapnyi csokit kapott a fiam mikulásra, húsvétra, szülinapra. Még csak elpakolnom sem kellett előle, annyi szabály volt, hogy főétkezés előtt, és fogmosás után nem volt szabad enni belőle, de egyébként, ha megkívánta, bármikor vehetett belőle.

Most 8 éves, minden foga gyönyörű, hibátlan, a súlya a korának megfelelő (inkább kicsit vékonynak mondanám, bár pont most nézte az iskolai védőnő a gyerekeket, és normál tartományba tartozik, szóval nem alultáplált természetesen), és kicsit sem lett édesszájú. Eszik csokit időnként, de sokkal jobban rá van kattanva a gyümölcsre, zöldségre, például a nyers répát és karalábét imádja, nagyon szereti a málnát, banánt, almát, barackot, szőlőt, ezek a kedvencei. Ha vásárolni megyünk, és kérhet valami nassolni valót, sosem csokit kér, hanem inkább joghurtot, vagy rágcsálni való répát, néha nagyritkán csipszet vagy nyuszipufit.

Szóval én úgy vagyok vele, hogy nincs értelme tiltani, mert akkor csak annál érdekesebb lesz a számára. Persze ha azt láttam volna pici korában, hogy elszalad vele a ló, akkor behúztam volna a féket, és mérsékeltem volna az édességfogyasztást, de nem volt rá szükség. Egy időben természetesen ment a nagy csokievészet szülinapkor, mikuláskor, de akkor is mondjuk egy napig, utána ismét normálisan evett, és nem izgatta nagyon, hogy még így is van egy vagonnyi csokija meg gumicukra. Most meg már jó ideje akkor sem eszik nagyobb mennyiséget, amikor éppen megkapja.

2015. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges életmód nem arról szól, hogy nincs csoki. Teljesen felesleges a tiltás, mértékletességre kell tanítani, nevelni a gyereket.
2015. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!