Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet így nevelni...

Szerintetek lehet így nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
A párommal pár év múlva szeretnénk gyereket, de már most is sokat beszélünk róla mik a terveink. Egyszer szóba jött, hogy szeretnénk úgy nevelni, hogy nem adunk neki csokoládét, cukrokat, meg semmi édességet, mert nem szeretnénk rászoktatni. Úgy gondoljuk majd ha nagy lesz eldönti hogy akar e enni vagy nem, de nem látjuk jónak hogy mindig azt vesznek a szülők szülinapra karácsonyra... Szerintetek ez így mennyire véghezvihető illetve mennyire jó látásmód?

2015. dec. 10. 11:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én olyat nem látok, hogy mértéktelenül enne a gyerek ilyesmit, de olyat igen, ahol tiltják/tiltották. Utóbbi helyeken előfordul, hogy hozzájut a gyerek pl. egy céges mikuláson és magába tömi egyszerre, mert végre kapott, aztán meg jó kis gyomorrontás a vége. Többet profitál a gyerek abból, ha megtanítod a mértékletességre. Nincsenek tiltott ételek, csak tiltott mennyiségek.
2015. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez kicsit hasonlít a mesenézéshez, ahol tiltják, vagy nagyon korlátozzák, ott úgy rátapad a gyerek ha hozzájut, hogy ki se lehet robbanti. Nálunk sose volt tiltva, maga be tudja kapcsolni a laptopon, és napi kb 3x10 percre köti le, annyit nézi magától, mert minden más jobban izgatja. Ha tiltva lenne tuti bámulná, amikor csak tudja.
2015. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem jó látásmód, ez egy véglet, és általában az ilyen gyerekek esznek nagyobb korukban rengeteg édességet, pont azért mert kis korukban tiltották.


Nem értem hogy néha-néha mért ne ehetne egy kis szelet csokit, főleg pl. szülinapkor, karácsonykor?? Attól semmi baja nem lesz, főleg ha nem tonnaszám tömi magába.


Tudod, a tiltott gyümölcs mindig finomabb... ráadásul az óvódába is visznek be más gyerekek édességet pl. szülinapra, szóval úgyse tudod tiltani, max annyit érsz el vele hogy mindig vágyódni fog utána egyre jobban és ha egyszer megkapja még többet eszik belőle.

2015. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták: tiltani szerintem butaság, mértékkel lehet enni édességet.


Te sem eszel soha semmit amiben cukor van? SZülinapodon nem eszel tortát?

2015. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Többen jól leírták előttem, és osztom a véleményüket, hogy a mértékletesség a jó megoldás. Persze nyilván lehet úgy nevelni egy gyereket, hogy soha nem ehet semmilyen édességet, csak akkor az ovit, iskolát is meg kell válogatni, mert nemhogy a Mikulás hoz édességet a gyerekeknek, de ebéd után is kapnak ilyen-olyan szeletet időnként, és azt gondolom, ha mindig csak nézi, ahogy a többiek falatoznak, az elég rossz érzés lehet.

Mi úgy csináltuk, hogy hároméves koráig nem evett édességet, azután ovis lett, és átálltunk a mértékletességre, ha kapott pl. Mikuláskor, akkor is megszabtuk, hogy mennyit ehet belőle egy nap. No meg szerencsére nálunk a nagyszülők is partnerek ebben. A szülinapi zsúrokon pedig tortája volt, de pl. nem édességeket meg chipseket raktunk ki a gyerekeknek, hanem szépen „zsülienre vágott” zöldségeket, sajtot – a legjobb ebben, hogy voltak szülők, akk elképedve nézték, hogy a gyerekük, aki otthon életében nem evett még répát meg karalábét, itt boldogan tömte magába. Szóval ez sem megoldhatatlan ügy.

(Egyébként a férjemet és a testvéreit úgy nevelték, hogy hatéves korukig egyáltalán nem ettek édességet – viszont most, felnőtt korukban kétpofára tömik magukba. Persze lehet, hogy semmi összefüggés a kettő között, de mindenképp érdekes.)

Annyit még hozzátennék, hogy a tapasztalataim szerint az embernek rengeteg elképzelése, elve van, mielőtt megszületik a gyereke – aztán ezekből szépen lassan majd' mindet feladja. :) Szóval szuper, hogy ilyen mélységekben tervezgetitek már a jövőt, de az is fontos, hogy legyetek rugalmasak, ha egy-egy elvről kiderül, hogy nem működik, vagy nem úgy, ahogy elképzeltétek.

2015. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
De ugye ti se esztek soha?annyira álságos h nem adnak aztán este meg rájárnak a kamrára amíg a gyerek alszik. Szerintem is tiltás helyett jobb a mèrtèket megtanìtani csak ugye az több energiába kerül. Ill.azèrt is jò kostoltatni h megismerje a minőséget ne tejbevonò masszát vegyen....
2015. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!