Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mivel és hogyan teltek...

Nektek mivel és hogyan teltek a kórházban töltött napok szülés után?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Pihi es babazas :) Ja es a latogatok rohamat alltuk .
2015. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
szoptatas es fejes...neha latogatok....meg infuzio mert belazasodtam.
2015. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Mind a kétszer szerencsére olyan szobába kerültünk, ahol nyugodt babák voltak.

Így sok pihenéssel és babázással teltek a napjaim.

Sokat beszélgettünk a szobatársakkal. Volt, akinek első gyerkőce volt, volt akinek már többedik.

Tapasztalat csere és gyűjtés is volt egyben.

Emellett persze a látogatókkal is foglalkoztam, bár mindenkit inkább a lányok érdekeltek. :)

A férjem mind a kétszer olvadozott, alig várta, hogy hazajöjjünk és dédelgesse a hercegnőit.

Amikor a kicsi született, akkor persze nehezebb volt a kórházi időszak, mivel a nagyobbik lányom nagyon hiányzott és én is neki (akkor volt 2,5 éves), de tudta jól, hogy nem sokára megyünk haza. Iszonyat büszke volt, hogy nagy tesó lett. Nagyon várta már, hogy megszülessen a kishúga.

A kórházban is büszkén tologatta, mindenkinek mesélte, hogy nagy testvér lett.

Persze, amikor menniük kellett haza, akkor borzasztó volt.

Sírdogált, de mondtam neki, hogy nem sokára otthon vagyok, már csak X napot kell aludnia. Nagyon sokat segített, hogy értelmes nagylány volt már akkor is és nem épp a dacos - hisztis korszakát vette elő a testvére születésekor.

Volt otthon 1,5 hónapig egy kis féltékenység, de mindig örömmel segített. Állandóan babázott, simogatta, puszilgatta a testvérét.

2015. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Egy agyas szobaban voltam. Reggel koran ebredtunk, a fiamat akkor bevittem a csecsemosokhoz, mert vizit volt. Addig lezuhanyoztam es feloltoztem. Delelott a ferjem bejott latogatni es hozta a nagyobbik gyereket is, megebedeltem. Delutan megint jott a ferjem, illetve aposomek, sogornom, testverek a csaladjaval. Nem egyszerre, hanem kulon-kulon napokon.

Este szinten megneztek a fiamat, furdetes volt, addig en elrendeztem magam (vacsi, pizsama, fogmosas, ilyesmi).

Ezek mellett meg kenyelmesen babaztam, tisztaba raktam, szoptattam, bar sok dolog nem volt vele, mert rengeteget aludt abban a par napban.

Szabad orakban es estenkent filmet neztem laptopon, neteztem, olvastam.


Szoval kenyelmesen telt, kb az azt koveto 3 evben nem volt idom annyit pihenni es lazulni egyhuzamban, mint azalatt a 3 nap alatt. :)

2015. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Babázással. Új volt minden, az első 3-4 nap jól elvoltam, utána már nem annyira, alig indult meg a babám súlya és 6 napot töltöttünk bent, az utolsó pár nap már idegeskedéssel is telt.
2015. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
NEm jól :( Lekerült a koraszülött osztályra, nem lehetett velem. Egy szobatársam volt, egész nap babázott, én meg feküdtem mint egy nyomorult és vártam, hogy mehessek szoptatni. PErsze szopizni nem tudott szegénykém, így eltartott 1,5 óráig mire végeztem, utána fejtem és mire visszaértem kb. indulhattam le újra. A legszörnyűbb az volt, hogy megevett szegényem 30ml-t ciciből és mégis megtömték üvegből, mert ott ez dívik...meg persze nem azelőtt fürdették és tették tisztába (mert nekem nem szabadott), mielőtt mentem volna etetni, így mire én odaértem, már kiüvöltötte magát, elfáradt és még inkább nem evett. Na mindegy, nekem egyik legborzasztóbb élményem, senkinek nem kívánom.
2015. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kínlódással, idegeskedéssel, aggódással.

Nehéz szülés volt, nem tudtam ülni, állni, feküdni is csak egy pózban. A vérveszteségtől olyan gyenge voltam, mint a harmat. Az őrzőben voltam több, mint 24 órát a baba nélkül. A tejem nem indult, kínlódtunk a szoptatással, a gyerek üvöltött egész éjjel az éhségtől, pótlást csak többszöri könyörgésre kapott, ennek köszönhetően nagyon besárgult, kékfényre szorult... a súlya nem akart megindulni (hogy indult volna, amikor alig evett), az osztályvezető nem akart még az 5. napon se kiengedni. Bár csak 1 szobatársam volt, a szoba egész nap átjáróházként működött, mert a tiltott látogatás ellenére egész nap jöttek-mentek a "kedves" szomszédhoz (külföldi volt a szentem és úgy tett, mintha nem értené az angolt). Így kellett volna meghitten szoptatnom. Sírni tudtam volna.

Miután kiengedtek, otthon 2 hónapig szenvedtem, mire lett tejem a "remek" kezdet után.

2015. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*ja, mindezt bababarát kórházban nem olyan régen...
2015. dec. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Babázás, szoptatás, örömködés.
2015. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem délben, másnap reggelig az őrzőben voltam, de aznap 2x megkaptam a babát kb. 2 órára, meg még másnap hajnalban is. Reggel leköltöztem az újszülött osztályra, ott már én is megkaptam rendesen a kislányomat roomin-in rendszerben, tehát végig velem volt. Nagyon jó baba volt, evett és aludt, a hangját szinte nem is hallottam. Szoptattam, amikor aludt fejtem, pihentem, illetve a telefonon neteztem, chateltem a barátokkal. A férjem, apukám és anyukám jöttek be minden nap, anyósom, apósom és a sógornőm minden másnap kb. Mást én nem akartam a kórházban fogadni. A 7. nap mehettünk csak haza, mert időre ugyan, de nagyon kis súllyal született a lányom, és biztosra akartak menni, hogy rendesen megindul a gyarapodás. Ennek ellenére nekem nagyon pozitív élmény, mindenki végtelenül kedves volt, a csecsemősök rengeteget segítettek.
2015. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!