Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Laparoszkópiás műtétem lesz...

Laparoszkópiás műtétem lesz hamarosan. Méhszájsebet ilyen műtét során eltávolítanak? Sajnos nekem van és elég zavaró a vérzékenysége miatt.

Figyelt kérdés

2015. dec. 15. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Méhszájsebet nőgyógyász ambulánsan, általában lézeres beavatkozással lát el. (az túlzás, hogy eltávolít, inkább elroncsolja a méhszájseb sejtjeit). A méhszájseb a hasüregen kívül helyezkedik el, ezért nincs értelme a laparoszkópiának.

Laparoszkópos műtétet sebész és nőgyógyász egyaránt végezhet, különböző szervek megbetegedése, vagy diagnosztizálás céljából, a hasüregen belül. (A hasüregbe néhány ponton keresztül vezetik be az eszközöket, így nem az egész hasad lesz felvágva, hanem csak egy-egy helyen nyúlnak bele, hamarabb és szebben gyógyul)

A kettőnek szerintem nem sok értelem van összekombinálni, ha sebész csinálja a műtétedet, valószínűleg fel sem merül benne, hogy összekombinálja a műtétet egy másik orvos által végzettel. (miért is tenné?), ráadásul két külön helyen van a két dolog...


Ha van méhszájsebed, és emiatt van a vérzékenység is, ami zavar, mindenképp nőgyógyásszal beszélj erről, hogy hogyan javasolja ezt megoldani!

2015. dec. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Pont tegnap kezdett el vérezni spontán. Ilyen még nem is volt, csak együttlét során fordul ez elő.

Ahol lakom csak járóbeteg szakrendelés van, elmentem ma nődokihoz. De nem igazán érdekelte a dolog, ecsetelte és azt mondta, hogy menjek be egy kórház nőgyógyászati rendelésére és ott leveszik.

2015. dec. 18. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor marad a kórház. Ne aggódj, rutindolog az egész, csak menj el, és járj a végére!

Mihamarabbi gyógyulást kívánok!

2015. dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 21. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!