Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Épp válunk. Kislányom nehezen...

Épp válunk. Kislányom nehezen kezelhető. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 és fél éves, és nagyon keményen hangulatfüggő. Szinte mindenre hiszti a válasza, amikor "olyanja van", amúgy, amikor jó a kedve, imádnivaló kislány. Az öccse szerint nem csak velem viselkedik így, hanem az apjával is. Mi lenne okos? Nem tudom kezelni, nem akarok kiabálni vele egyfolytában. De egyszerűen nem tudok mit tenni reggelenként, mikor iskolába kell menni, és ő nem hajlandó felöltözni. Kivágja a nagyszínpadi hisztit és vége, attól kezdve kezelhetetlen... megütni nem akarom, kiabálni sem szeretnék vele, de már a kiabálás is hatástalan. Nagyon kikészültem, kérlek, segítsetek! Próbáltam "felnőttesen" beszélni vele, az sem segített... Mit tehetnék?

2015. dec. 19. 02:14
 1/9 anonim válasza:
A válás nagyon nagy törés egy gyerek lelkében. Ha jót akarsz neki, profi szakember (gyerekpszichológus) segítségét kell kérni.
2015. dec. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

hát sajna ilyenkor csak egy dolog van

ha kivágja a hisztit a fal adja a másikat

a liberális gyereknevelés szép dolog de van amikor csak a kemény pofon segit

az ember egy kényelmes állat faj néha csak a brutális erőszak visz célba

2015. dec. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom érzi a kőrülötte lévő stresszt,megviseli hogy a szülei külön vannak azt kell vele éreztetni hogy együtt vagytok de mint család .(nem úgy értem h elötte játszátok el a szerelmespárt)
2015. dec. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
60%
A 2es válaszadónak.A verés nem helyes ,aki màr ehhez folyamodik az mély lelki sebet fog hagyni a gyermek életében.Ha ez rendszeres ,mazohista is lehet a gyermek.A jó szó vígasztalas többet ér.Felnőttkorban ez a gyermek ha àllandóan verik,nagy ívben lesajnàlja a szülőt.Egy ismerösömet régen bezàrtàk spájzba ,verték.Keményen becukrosodott,idegbeteg lett.53 évesen a földbe került.:(
2015. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

talán ülj le vele és beszéld át vele a válást ...

maradj racionális ne vigyél bele felesleges érzelmeket

ne szapuld az exet aki a gyereked apja

8 évesen simán megéri

legyen lehetősége kérdezni

vond bele az új életetek kialakításába

adj neki feladatot - pl valami rendszeres házi munka - és sokat dicsérd ha jó

ha rossz látványosan szomorodj el h ez nekem is rossz nem csak neki !

kisállatot - teki hörcsög nyuszi valamit ami gondozhat és lefoglalja

figyelj a rendszerességre

legyen csajos napotok - csak kettesbe !

legyen apás napja mikor csak ketten vannak

szeretgesd meg sokat

és nem ajándékkal akard megvásárolni a gyereket

de a legfontosabb a nyílt kommunikáció


és ugyan ezt az öcsinek is !!!

2015. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És az apa nincs is otthon? Azt érzi, hogy az anyjával mindent megtehet. Az apa kellene ide. Ide vezet, ha a szülők felelőtlenül házasodnak.
2015. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled!Nekem 5 éves volt a fiam amikor az apjával szétmentünk.Nálunk nem akkor volt probléma hanem most van megkezdte a sulit új környezet nem tud beilleszkedni könnyen verekszik.Én most vettem fel a kapcsolatot a nevelési tanácsadóval.Januárban fogjuk megkezdeni a kezelést.Kudarcként élem meg hogy nem vagyok jó anya nem tudom ezt a dolgot kezelni.De a fiamat nézem és azt szeretném h boldog legyen😊 Hisztit én a párom lányánál úgy kezelem h nem foglalkozok vele hisztizzen nyugodtan nekem nem fáj ha a földhöz csapja magát
2015. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6

Elköltözött, külön él. Folyamatban van a válás, hol itt vannak a gyerekek, hol ott. Bírói döntés nincs még (ideiglenes sem).

2015. dec. 20. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegény gyerekek, jól össze lehetnek zavarodva. Nem csoda,ha rajtad tölti ki a bosszúját, tudat alatt. Talán kellene keresni neki egy olyan elfoglaltságot, amit tényleg szívesen végez, ahová szívesen megy. Balettra próbáld beíratni v. valami hasonlóra. Vagy írassad be a cserkészek közé, ott csupa "normális" gyerekkel lehet majd kapcsolata, talán jó hatással lesznek rá.
2015. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!