Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elgondolkoztat titeket a 10...

Elgondolkoztat titeket a 10 millió ft-os csok a 3. baba bevállalásáról?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 23:09
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jan.-ban születik a második. Ennyit terveztünk be, túlvagyunk a házvásárláson, felújításon, van egy kibírható összegű hitelünk. 33 éves leszek mire születik a 2., vele ha itthon leszek 2 évig, akkor már kb.5 éve leszek itthon. Elég volt. Inkább egy jó munkahelyet szeretnék talalálni.
2016. jan. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Valahogy nem látom a tervben, hogy 3 gyereket tudom majd miből etetni, kurzusokra járatni, programokra vinni, és nem a fizetésem 3-szorosáért kell taníttatni majd az egyetemen. Egynek ki tudjuk fizetni bármi lesz, összeszedjük. A gyereknek nemcsak külön szobára van szüksége, sőt, arra kevésbé...
2016. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Minket csak azért gondolkodtat el, mert bár szeretnénk harmadikat, épp a lakáskörülményeink miatt lehet, hogy jobb lenne lemondanunk róla, ezt például megoldaná a támogatás. De egyébként egy, kettő, akárhány gyereket csak akkor szabad vállalni, ha szívvel, energiával, abszolút minőségi figyelemmel, és persze anyagilag hosszútávon is bírja és ezt akarja mindkét szülő. Vagyis ez a támogatás azoknak szól szerintem, akik akarnak amúgy is, és ez ad egy kis lökést, segítséget, aki amúgy nem akarna többet, az nem emiatt gondolja meg magát, nem is szabad.
2016. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
87%
Csak emiatt nem vallalnek 3.babat.Nekunk ketto van,ennyit is terveztunk.Ha valami csoda folytan becsuszna a 3.,nyilvan megtartanank.Akkor elgondolkodnek ezen a lehetosegen,figyelve arra,hogy milyen esetben kell visszafizetni,mert ugye azzal is szamolni kell. Nem tervezunk tobb babat a ket lanyunk melle,pedig imadunk babazni es sajnalom,hogy tobbe nem leszek varandos,nem lesz picikenk...de fel is kell nevelni! Ovi,suli,kaja,ruha,cipo,kulonorak,stb...mind mind rengeteg penz es akkor meg nem is gondolkoztunk a tovabbtanulason! Szeretnenk a leheto legtobbet megadni a meglevo kettonek.Es ez sem konnyu,pedig nekem jo a gyedem,parom viszonylag jol keres,van ket kocsink,nagy lakasunk es minimalis hitelunk.Szuleinkre is szamithatunk (pl sokszor kapunk kajat)...
2016. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2016. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egy gyerekünk van, max. 2 lesz, ha lesz egyáltalán. Nem a semmire vállaltuk, saját lakásba született meg, igaz, még van rajta pár év hitel, de kibírható. Ennyi az gyereklétszám, amit a saját erőnkből fel tudunk nevelni, akkor is, ha holnaptól se gyes, se csp, se semmi az égegyvilágon nem jár.


Nem bízok a kormányban, nem hiszem el, h csupa szívjóságból adnak 20M forintot. Nem tudhatjuk, h egy következő kormány mit talál ki, lehet egy tollvonással eltöröl mindent. Hallani lehet a gyes, csp megnyirbálásáról is, mai előbb-utóbb bekövetkezik. népességszaporulatot akarnak, de mire, ha már ezeket a támogatásokat se tudja tovább tartani a rendszer? Ma egyik kézzel ad, holnap a másikkal elvehet.


CSak annyi gyereket szabad vállalni, amennyinek ti magatok is tudtok lakhatást, élelmet, taníttatást, ruházkodást biztosítani.


Aki ma a 2 szobás kis albérletét rezsivel alig tudja kifizetni 4 gyerek mellett, az majd hogy fogja fenntartani a 4-5 szobás nagy házat?

2016. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes. Nekünk 3 van. 90 nm ház. 6 millió hitel. Konkrétan én megörültem. Hú de jó, adnak 10 milliót, meg hozzá alacsony kamatú hitelt. Nos, szétnéztem, hisz újépítést fogadnak el. Egy normális ház, ami kész van 26 millió. Ami félkész, állnak a falak 16 millió. Na? Akkor? Jól járunk? Nem. Másrészt mekkora rezsije van egy ilyen nagy háznak? Azért azt fizetni kell. Mi szeretjük a 24 fokot a házban. Egy nagy házban ezt 100 alatt nem oldanánk meg havonta.

Igaza van az egyik válaszolónak, a gyerekeknek minden más fontosabb, mint a külön szoba.

Mi esetleg a tetőtér beépítést fontoljuk meg vagy a bővítést. Mert azért előbb utóbb kell a külön kuckó. 3 szobás ház kicsi lesz 3 gyereknek.


Én mindig is több gyereket akartam, vagyis az első megszületése után. Előtte a karrier volt a fontos. Nem hittem volna , hogy mennyire megváltozok. Én ha az anyagiak engednék, szülnék még kettőt. De nem fogok. Viszont nagy a teherbírásom egyelőre, nagy a türelmem hozzájuk. Úgy érzem erre születtem. Sose néztem, hogy mit kapok az államtól, mert az egy tollvonással megszűnhet.

Van körülöttem olyan, akik a támogatások miatt szültek 3-at. Mert "jobban megéri". Nincs nap amikor ne panaszkodnának. És nem csak az anyagi miatt, a türelmük miatt. Kikészültek. Vayg épp letojják a gyerekeket , akik olyanok is. Sokféle ember van. De elítélem akik a támogatások miatt szülnek. De vannak olyan helyzetek, ahol a lakhatás miattnincs több gyerek.Lehet szépen élnének, csak a ház hiányzik. Nekik lehet ez segít. De 3 gyereket úgy bevállalni aláírni, hihetetlen nagy felelőtlenség.

2016. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert amúgy is hármat akartunk. Inkább a tízmillió forint igénylésén gondolkodtunk csak el, vagyis az új építésű lakás vásárlásán, de úgy néz ki, nem élünk vele.

Nálunk amúgy adott lenne minden, most van úton a második baba, és szeretnénk harmadikat pár év múlva, pont idén akarunk lakást is venni, az összes feltételnek megfelelünk, simán megkapnánk.


De inkább használtat veszünk mégis, azon egyszerű oknál fogva, hogy abban a városrészben, ahol jelenleg lakunk, illetve továbbra is lakni szeretnénk, nagyon kevés az új építésű lakás, amik vannak, azok is javarészt kicsik, vagy nem tetszik az elrendezése annak, ami pont megfelelne méretre/szobaszámra. Használtból sokkal több van, kevesebbe kerül (nekünk jobban megéri így), és nem csak a városrész stimmel, de még azon belül is a konkrét környék, ahol lakni szeretnénk.

2016. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mint ahogy anno a jóval nagyobb családi adókedvezmény sem.

Hogy miért? Mert 2 van, ami nekünk pont elég, mind anyagi, mind érzelmi szempontból. Időnk, türelmünk nem lesz több, mint ahogy fizetésünk sem, főleg ha én újabb 2 évre kiesek a munkából. A gyed extra meg tök jó, csak éppen akkor nem lennék a kicsivel, amikor az egyik legfontosabb időszakát éli át (6 hónapos kortól).

Jelenleg nagyon jó munkám van, közel van, elég jó a fizu, sok a juttatás (pl. céges autó, cafeteria), kényelmes a munkaidő, jó fej a főnök és a kollégák is, magyarul hülye lennék ezt kockáztatni.

Ráadásul a meglévő ingatlanunkat el kéne adni, megvárni, míg törlik a nevünket és csak után igényelhetnénk meg.

A 10 millióból meg még egy telket sem kapni errefelé...

2016. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kettőt terveztünk, kettő született. Korban még éppen beleférne a harmadik, de csak akkor lesz, ha mindketten vágyunk rá a férjemmel, a csok miatt nem. És most jó nekünk úgy, ahogy van, val.szeg nem lesz harmadik gyerekünk. (más kérdés, hogy így is rengeteg pénz megy el rájuk havonta, még egy gyerek mellett nem tudom, hogy lenne)
2016. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!