Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elgondolkoztat titeket a 10...

Elgondolkoztat titeket a 10 millió ft-os csok a 3. baba bevállalásáról?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 23:09
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lenne igaz, hogy nem.

Hármat szeretnénk, csak a harmadikat kicsit később.

Most azon gondolkozom6zunk, hogy ha előbb vállaljuk, akkor ki tudjuk-e használni ezt is.

Mindenképpen akarunk építkezni majd, ha három gyerekünk lesz stb. de van már lakás a nevünkön, amit nem akarunk eladni, mert nagyon jó helyen van, de 3 gyerekhez kicsi és így csak később válallnánk.

Ha igényelni tudjuk ezt a támogatást is, akkor viszont előbb vállaljuk a 3. gyereket és 18-18 hónap lesz köztük, nem 18-30hónap pl. Szóval igen, de inkább arra ösztönöz, hogy előbb elkezdjük, amiket később akartunk 1-2 évvel.

2016. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
90%

Nekunk 2 gyerkocunk van, en csak ennyit szerettem volna de a ferjem nagyon szeretett volna 3. babat es ezert tavaly juniusban elkezdtunk probalkozni, szeptemberben lettem terhes. 7 hetes uh-on kiderult,hogy ikrek, most vagyok 18 hetes terhes.

Ha mar igy alakult akkor mi szeretnenk igenybe venni a csok-ot pedig mar van egy hitelmentes csaladi hazunk de egy 4 gyerekes csaladnak eleg kicsi, nagyobbat szeretnenk.

De egyebkent en szemely szerint csak ezert a tamogatasert nem vallalnek 3. babat.

2016. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Látom aki igennel válaszol, le van pontozva, és le van szólva...vállalom... minket elgondolkoztatott, főleg, hogy kettő megvan már, van egy újjépítésű házunk ami 2008 utáni, annó felvettük két gyerkőcre a szocpolt akkor is megfeleltünk a követelményeknek, és felvettünk mellé 10 milliós hitelt. Ha megfelelnénk most a követelményeknek, valószínű bevállaljuk a harmadikat, és végtörlesztjük a hitelünket ami még 2033-ig tartana...ha nem jönne össze viszont van akkora megtakarításunk, hogy vissza tudjuk majd fizetni, viszont szeretnénk gyereket, és azt beszéltük a férjemmel, hogy akár az örökbe fogadást is bevállalnánk! Nem a pénz végett, mert szeretnénk3-dikat. Ha azt nézem, hogy kb havi 100 ezerrel beljebb leszünk, ha végtörlesztünk, és nem kell még közel 20 évig hitelt fizetnünk... nem lehet figyelmen kívül hagyni... az nem 10 millára jön ki 20 év alatt, hanem jóval többre... tehát mi megyünk utánanézni a dolgoknak a héten...
2016. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Rosszul tudom, hogy az igényléshez nem lehet egyik fél nevén sem ingatlan? Mint a szocpolnál anno?
2016. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Most úgy tudom lehet a neveden ingatlan....
2016. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
3 gyerekes 10 milliós új építésűre vonatkozónál lehet másik ingatlan a neveden. Kiszamolo.hu
2016. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
33-as! Ti két dolgot tehettek, de a hiteletek előtörlesztésére nem fordíthatjátok. Első verzió, hogy eladjátok a házat, az érte kapott összeget és a 10 milliós tsmogazast, itt annyi könnyítés van, hogy a visszafizetett hitellel csökkentett részt kell figyelembevenni. Másik lehetőség, hogy megtartjátok a házat, és a támogatásból és saját pénzből vesztek újat, amiben viszont laknotok kell. Ha már igénybevettetek szocpolt, akkor annak az összegét a 10 millióból levonják. Az örökbefogadással is észnélkell llenni, babára sokszor éveket kell várni, így időben kell jelentkezni örökbefogadó szülőnek, elvégezni q tanfolyamot, nehogy kifussatok a vállalási időből.
2016. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Érte kapott összeget és a támogatást egy új ingatlanra fordítjátok, ez kimaradt.
2016. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
37-es linkelnél nekem erről írást ahol ezt olvastad, hogy nem lehet előtörlesztésre felhasználni? 33-as vok.
2016. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nem lehet előtörlesztésre!

Ráadásul a 2008-as az már nagyon nem új építésű.

2019. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!