Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányunk. Nem túl jó a kapcsolatom a párommal jelenleg,de együtt vagyunk, együtt élünk. O nincs jóban a családommal több okból kifolyólag,olyannyira, hogy mar teljesen megszakította velük a kapcsolatot, egy éve nem találkoztak.A lányommal mi rendszeresen látogatjuk őket,minden heten.A szüleim mindig vesznek neki valamit, édességet,játékot,ruhát,mondhatni elkényeztetik. Van, hogy csak gyurmát,vagy turis ruhát,de mindig kap valamit. En jóban vagyok anyósomékkal,hozzájuk is járunk, viszont onnan nem kap szinte semmit,nagyon ritka,de én nem haragszom ezert,nincs elvárósom feléjük.Mióta a lányom megkülönbözteti a két mamát, hogy X mama és Y mama és nem mamaként említi mindkettőt,elkezdte hajtani,hogy én csak X mamát,szeretem,csak oda akarok menni stb.,ugye az én családomhoz.Nagyon kellemetlen, a párom szüleinél olyan hisztiket levág,hogy menjünk haza,nagyon kellemetlen.En nem nevelem ellenük,szeretem a családját annak ellenére,hogy o nem az enyémet és nem ereztetem a kislánnyal,hogy mi a helyzet, és a szüleimnél sem tapasztaltam ilyesmit.Biztos vagyok benne, hogy önzetlenségből ilyen kedvesek a lányommal,mert velem és a testvéreimmel is ilyenek voltak.Persze a párom azt hiszi, hogy a családja ellen hangoljak, hogy csak őket szeresse a lányom meg ilyesmik. Mit lehetne tenni?
2016. jan. 2. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni ,ö anyukádnál jobban szeret lenni és mint minden kisgyerek ,ennek hangot is ad.Esetleg vidd sürübben ,csináljatok ott közösen programokat (sütés ,társas ,mesenézés) ,úgy hogy te is maradsz.Jobb most nem jutott az eszembe ,esetleg próbáld a kislányoddal megértetni ,hogy otthon mondja el ha nincs kedve menni ,mert a mamának ez rosszul esik.
2016. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanácsot sajnos nem tudok adni, de nálunk is ugyanez van, csak fordítva, a lányom anyósomhoz szeret csak menni, mert ő mindig ad valamit, apukámhoz nem. En sokszor azt csináltam, hogy amit en vettem neki, azt odaadtam apukámak hogy ő adja oda neki, így hátha jobb lesz a helyzet. Tudom ez nem megoldás, de tényleg en sem tudtam mást, mert úgy sajnáltam apámat. Anyósom viszont tényleg csak ahhoz ért, hogy ajándékot oszt, amúgy meg lesz@rja a gyereket, nem jatszik vele, es ezt mar a lányom is észre vette, mivel mar nagyobb. Apámnak meg azt tanácsoltam, hogy amikor tud jöjjön es játszon vele. Azóta valamiképp javult a helyzet. Amíg kicsik, ezt nem látják, csak örömet okoz ha valakitol ajándékot kapnak. Szerintem ha nagyobb egy gyerek, okosodik, átlát a szitán, hogy ki az igazi szerethető nagyszülő es ki az aki nem, vagy akit később majd csak megpumpolni lehet. Persze nálatok lehet nem így van, ha a szüleid tényleg foglalkoznak is vele, nemcsak elhalmozzak ajándékkal.
2016. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!