Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váratlanul teherbe estem mit...

Váratlanul teherbe estem mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok 2014 október óta nem dolgozom mert beteg lettem már gyógyúlt vagyok de nem találtam egyszerűen munkát.A TB-met azóta nem tudtam fizetni

szombat reggel kiderült hogy állapotos vagyok

mennyi pénzt kapok a baba után és mennyibe kerül kb egy hónapba a fenntartása?

mindent megszeretnék neki adni nem szeretném elvetetni a saját gyermekem de ha ez a legjobb döntés neki akkor meg kell sajnos tennem


2016. jan. 12. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Először is, a tb-t kell elintézni. De nem kötekedni akarok, de ha arra nem futja, akkor a gyereket sem fogod tudni anyagilag bírni.
2016. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha a tb-det se tudod fizetni, ami nincs 7000 Ft, akkor egy gyerekre se lesz elég pénzed. Ennél még egy havi pelenka is többe kerül.


Egyébként "fenntartása"? Nem egy autó, te drága!

2016. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Kapsz gyest, ami 25 ezer párszáz forint a kezedbe, meg családit, ami ha egyedülálló vagy 13500 forint. Aztán jóccakát. Mondjuk még apuból próbálhatsz tartást kisajtolni.


Ezeket addig nem kapod, amíg meg nem született, viszont addigra már kell ágy, meg egy rakás más dolog, még akkor is, ha csak a legalapabb dolgokat veszed meg neki.

De vajon miből, ha még havi 7 ezer forintot se tudsz befizetni?


És egy baba sokba kerül. Ha csak a pelenkát vesszük ugye. Ha ne adj isten nem tudsz szoptatni veheted a tápszert. Ha beteg lesz, a gyógyszerek. Ha valami apró hátránnyal indul, ami korrigálható, de akkor időben és rendesen kell csinálni, akkor a fejlesztése, torna, ez meg az nem ingyen jár. stb.

2016. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ott kezdődik,hogy az TB be fogja hajtani a ki nem fizetett havi járulékot 1 évre visszamenőleg(egy barátunk most van ebben a cipőben)!Szóval úgy indulsz,hogy 12x6810=81720 ft+az aktuális havi díj,ez így összességében közel 90000 ft.Hogy mennyi havonta egy baba?Sok!Még alaphangon is legalább 30-40 ezer ft.Aztán ahogy nő úgy kerül egyre több és több pénzbe.
2016. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ott kezdődik,hogy az TB be fogja hajtani a ki nem fizetett havi járulékot 1 évre visszamenőleg"


Nem egy évre visszamenőleg, hanem az összeset! Az öcsém bäszott fizetni maga után azt a havi pár ezret, egyszercsak küldtek neki egy levelet, hogy mi újság van, fáradjon már be, mert úgy látjak kb. 300 ezerrel tartozik és tisztázzák hogy most tényleg vagy mi van. Hát tényleg, de voltak olyan rendesek, hogy engedélyezték neki a részletfizetést, így részletekbe fizeti egy számlára magát az elmaradt összeget egy másik számlára meg szintén részletekben fizeti a büntető kamatot.


Jól néznék ki, hogy csak egy évre visszamenőleg hajtanák be. Ki lenne az a hülye akkor aki fizet, olcsóbb lenne nem fizetni évekig, hátha nem jönnek rá.


De nálad kérdező rá fognak jönni, mert orvoshoz kell menned, és az OEP majd szól a NAVnak, azok meg majd szólnak neked, hogy tartozol kedves és amint lehet fáradjál be tisztázni, különben behajtásra kerül.

2016. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

37.000.- kapsz majd az államtól.

a gyereknek nem fenntartási költsége van, hisz nem egy autó, hanem egy élőlény.

de mondjuk ennyiből kijön a pelenka, popsitörlő és 1-2 ruha. ha tápszeres vagy kell valami a gyógyszertárból (márpedig kell) akkor már gáz van. gyesből nem lehet gyereket nevelni, inkább azon gondolkodj, hogy az apa el tudja-e tartani

2016. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz én azt tenném hozzá, hogy online is intézhető ez, nem kell feltétlen személyesen odamenni.


A legjobb, amit tehetsz, a babától függetlenül hogy rohadt gyorsan letöltöd a megfelelő nyomtatványt, amin be kell jelenteni, hogy magad után fizeted a biztosítást, kitöltöd, beírod, hogy mióta kéne fizetned, ügyfélkapun be tudod küldeni. Onnantól kedve, ahogy a dokumentum ügyfélkapun beérkezik, pár órán belül majd már láthatod is, hogy az zöld a lámpád a biztosítási viszonyod rendezett. (Az OEP-et nem érdekli, hogy valójában fizetsz-e vagy mi van, őt csak az érdekli, hogy elrendezted-e a papírokat, hogy neked fizetni kéne. A fizetés nyilvántartása, behajtása majd a NAV dolga lesz.)


Innentől akár már azanp el is mehetsz orvoshoz és nem fog égni a pofád a rendezetlen jogviszonyoddal, meg nem más fog beköpni a NAVnál, hanem esetleg ha már ezt csináltad lesz egy pici pirospontod, mikor a későbbiekben kérelmezed, hogy mérsékeljék, engedjék a részletet stb. hogy legalább te jelentetted be magad.


Pár hét múlva majd küldi a nav, hogy hello, úgy látjuk, hogy önnek xy dátum óta kellett volna fizetni, de nem fizetett, így most X összeggel tartozik. Ez tényleg így van? Tisztázzuk a dolgot, vegye fel velünk a kapcsolatot.


Mivel tényleg így van, letöltöd a megfelelő nyomtatványt, kitöltöd a dolgokat, hol laksz, tiéd-e, milyen vagyontárgyaitok stb. vannak, megindoklod miért nem fizetted, ha halasztást, mérséklést stb. részletet kérsz, akkor miért, illetve miből kívánod mondjuk a részletet fedezni, kérik a bevételt, meg a kiadásokat (számla, lakáshitel stb.) (ha neked nincs munkád erre azt is elfogadják, ha pl. férjed, anyád, apád stb. fizeti helyetted). Ezt tértivevénnyel elküldöd nekik postán.


Általában meg szokták ezt adni, ha csak nem nagyon földtől elrugaszkodott dolgokat írsz. Akkor úgy kb. 2 hét múlva jön egy határozat, részletes táblázattal, meg számlaszámokkal, hogy hova mit kell fizetned (1. maga a részlet a járulék tartozásra, 2. kamat/büntetés részletei nem tudom pontosan bocsi, nincs előttem a határozat, nekem a 246 ezer tartozásomra, ez mindössze pár ezer forint csak és két havonta esedékes egy részlet belőle)


A táblázatban pontos összeg van, meg a határidő, hogy minden hónapban mikorra kell beérkeznie, különben és ez nagyon fontos! Ha nem érkezik be, akkor azonnal egy összegben esedékessé válik a tartozásod!


Aztán innen már csak fizetned kell szépen a részleteket és egy idő után túl leszel rajta.


Nem kell odamenni, nem kell senkivel találkozni, mindent szépen online, levélben elintézhetsz.


Nem fog a tartozásod elévülni, meg eltűnni, meg megoldódni magától egyre csak több és több lesz és előbb-utóbb úgy is kibukik, s akkor még nagyon nagy büntetésre is számíthatsz, már csak bejelentési kötelezettséged elbliccelése miatt is, így viszont ezt meg tudod még előzni.

2016. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
A 4. vagyok:bocsi,már január van!Akkor 14x+a januárit!Egy barátunknak 1 éve nem lett fizetve,ezért írtam így.Azért nem kell egyből lepontozni,de azért köszi!
2016. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!