Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, több gyerekkel:...

Anyukák, több gyerekkel: vannak barátaitok, hobbitok, valami más elfoglaltságotok a gyerekeken kívül?

Figyelt kérdés

Ki segít nektek?

Milyen gyakran van időtök?


2016. jan. 25. 10:17
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Talán durva, de igaz. Szerintem ez tényleg brutálisan kemény. Nekem még akad segítségem, igaz nem gyakran, és "csak" két gyerekkel vagyok itthon, de néha én is falnak mennék szívem szerint. Nincs kivel normálisan beszélni, örökké figyelni rájuk, monotónia, a saját igényeim háttérbe szorítása, stb. Igen, én megértem őt. Irigylem azt, aki élete legszebb időszakának éli ezt meg. Mázlista.
2016. jan. 25. 11:07
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem mázli kérdése!Itt olvashattál többféle ember életéből példát,többségük átlagosan éli meg ezeket az otthon töltött éveket,hiszen alapvetően szép emlékek azok,amik a gyermekkel kapcsolatosak.

Az,hogy depresszió,párkapcsolati problémák vegyülnek ebbe bele,más tészta.A csapból is az folyik,hogy szakembert felkeresni nem szégyen,most már teljesen elfogadott dolog.

Alakíthatod a hétköznapokat másképp is.Ezek a "nincs barátnőm,nincs egy normális ember a környéken stb." megfogalmazások mind képlékenyek,mert ha akarod,akkor másképp nézed a dolgokat.Ha akarod.

2016. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
Találj hobbit, keresd fel a barátokat! Járj sportolni, határozd el, hogy havonta egy délutánt a férjeddel töltesz.
2016. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%

2 gyerek van, a Nagy 4 éves, a Kicsi 3 és fél hónapos. Vannak barátnőim, a legtöbb már gyerekes. Amelyik éppen nem dolgozik, azzal összejárunk heti rendszerességgel. Iszunk egy kávét, vagy elmegyünk egymáshoz.

Sportolok is,futok, olyankor vagy anyósom vigyáz a kicsire, vagy apa, amikor hazaért. Anyósom még aktívan dolgozik, de vállalkozó, így,ha nem is mindig,de megpróbálja úgy alakítani,hogy heti kétszer 1 órát tudjon rá vigyázni. Én is dolgozom a Kicsi mellett, családi vállalkozásban vagyok, és van,hogy két napig semmi dolgom, de van,hogy egy hétig is napi 3-4 számlázok, ügyintézek stb.

Én még úgy érzem,hogy a szerencsések közé tartozom, mert ahova nagyon akarok, oda eljutok. Csak jól kell szervezni.

2016. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
82%
10:50-es vagyok. Van, hogy már nem bírom, akkor szoktam azt mondani, hogy kész, öltözök és elmegyek eszkimónak :D utána morgok még egy kicsit és lenyugszok. Bár, nem mindig sikerül, mert ha ideges vagyok akkor takarítok (akár egész éjszaka) párom meg ilyenkor még külön cukkol (említettem, hogy tisztaságmániás a lelkem) minél idegesebb vagyok, ő annál boldogabb mert csilli-villi lesz minden.
2016. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok.

Most már én is elég nehezen viselem az itthon létet. ELső gyereknél valahogy még meg volt az újdonság varázsa, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam, de így hogy már a 2. gyerekkel vagyok itthon (a kicsi 1,5 éves, a nagy 4), így már úgy érzem kicsit sok. Persze nem tudom mennyivel lesz jobb ha már újra dolgozni fogok, vagy esetleg még rosszabb lesz, mert jönnek a munkahelyi problémák, stressz is...

Nekem azért is nehéz mert nincs segítségem, nincs az hogy nagymama átugrik és lefoglalja a gyerekeket 1-2 órára amíg én mondjuk legalább nyugodtan meg tudok főzni, ha mást nem is. Meg az is nehéz hogy nem tudunk a férjemmel sem rendesen programot szervezni, mert a szülei messze laknak, havonta egyszer jönnek fel csak, és előre nem mindig tudni mikor, tehát pl. színházjegyet nem tudunk előre venni, ha el is jutunk valahova a férjemmel, akkor is csak rohanunk, mert vissza kell érni stb...

Azért hiszem, hogy ahogy nőnek a gyerekek valamivel könnyebb lesz, már várom hogy a kisebb lányunk is nagyobb legyen és úgy könnyebb lesz négyesben is programot szervezni majd.

2016. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó előtti: de ha a férjed annyira tisztaságmániás, akkor mért nem ő takarít??
2016. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

16-os: nálunk is ez a helyzet. Egy 2.5 évessel és egy 3 hónapossal. Voltunk színházban a második születése előtt, de 3-4 hónapig szerveztem a felügyeletet, hogy tuti legyen, alig mertem jegyet venni. Azóta kerestünk egy bébiszittert, de csak néha néhány órára kérjük, hogy segítsen, mert azért nem kevés pénz az sem. Nem tudom, milyen lesz újra dolgozni, nekem még odébb van. De már várom, rengeteg tervem van, csinálnék kicsit mást is, csak nincs mikor. Tanulok, többnyire éjszaka, ha marad erőm, de most már ez sem köt le.


Persze, könnyű mondani, hogy barátkozzon az ember, meg változtasson, ha akar változást, csak épp kivitelezni nem egyszerű. Már, ha nem jó akárki barátnak, hanem mondjuk az ember normális, hozzá hasonló embereket is keresne, nem csak rátukmálná magát az első anyukára, aki szembe jön, mert nincs jobb.

2016. jan. 25. 13:54
 19/32 anonim ***** válasza:
14%

""Kb 10 év és akkora lesz a nagy gyerek, hogy tudjon vigyázni a picikre. Addig ki kell bírni."


Utolsó, ez durva volt.


"


És elmondanád miért? Talán nekem soha nem fog kijárni havi 2-3 óra, amikor elmehetek fodrászhoz vagy éppen beülni a férjemmel egy kávézóba? SOHA?

2016. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
57%

De kijár! Csak nem a 10 éves GYEREK dolga egy vagy akár két kisebbre vigyázni.

Gondolom ezt te sem gondoltad komolyan,hogy amíg te a férjeddel mozizol a 10 évesre hagyod a Kicsiket?

2016. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!