Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veteles utan baba szuletett a...

Veteles utan baba szuletett a csaladomban. Mit tegyek, hogy ne erezzek igy?

Figyelt kérdés

A kozvetlen csaladban baba szuletett es ahelyett, hogy tiszta szivbol orulnek neki, en nagyon rosszul erzem magam. Kozel egyszerre estunk teherbe, de mi elveszittuk a babat.

Akkor ugy tunt, hogy viszonylag hamar tultettem magam rajta, a csalad sem igazan beszelt a dologrol, nem is nagyon bantam akkor, mert igy konnyebb volt. Egy ido utan viszont zavarni kezdett, hogy masrol sincs szo, csak a terhessegrol, a babamozgasrol, a pocakrol, a babaruhakrol, butorokrol, ultrahangokrol, stb. Nem ellenem iranyult ez, tudom, de megis rosszul erintett, mert igy bennem ujra es ujra elojott a sajat vesztesegem.

Igy inkabb kerultem mindenkit amennyire lehetett heteken keresztul.

Most viszont ahogy kozeledett a szules ismet mas tema sem volt. Amiota megszuletett a pici azota persze meg jobban, ez ertheto. Mar elbujni sem tudok, megbantani sem akarom oket, tudom, hogy megerdemlik ezt az oromot es nem ok tehetnek arrol, hogy nekunk most nem jott ossze.

Borzaszto, irigy es rossz embernek erzem magam, mert a hir hallatan, a baba lattan nem tudtam oszinten orulni, de igyekeztem, hogy ne vegyek eszre.

Most megint ugyanolyan szomorunak erzem magam, mint kozvetlenul a veteles utan es ha napjaban 10x kerul szoba a baba, akkor 10x jut eszembe, hogy a mienk is hamarosan szuletne...


Hogyan valtoztathatnek az erzeseimen? Nem akarok kiborulni, azt sem akarom, hogy eltavolodjak emiatt toluk. En nem ilyen ember vagyok, orultem mindig mas boldogsaganak.

Voltatok hasonlo helyzetben?


2016. jan. 28. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnalom! :(


Nalunk ugyanez a szitu csak forditva. A noveremmel 1 honap kulonbseggel lettunk terhesek ( O elobb).

Sajnos naluk 13 hetesen elment a baba es ez mar az 5. vetelese volt. Nekunk meg mar van 2 fiunk es most ikerbabakat varunk egy fiut es egy lanyt es a tesomnak mindig is az volt az alma,hogy fiu-lany ikrei legyenek egyszer.

Most O is nagyon szomoru , nem nagyon keres engem amit teljesen megertek! O szerintem jobban viseli mint ahogy en viselnem a helyeben.

Te sem vagy se rossz ember ha meg kicsit irigy az teljesen normalis , ne iteld el emiatt magad. Senkinek sincs joga elitelni teged foleg addig amig nem volt hasonlo helyzetben.

Fel a fejjel! Ne adjatok fel , lehet,hogy hamarosan te is ujbol kismama leszel! :)

2016. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

az igazi hit abban, hogy hamarosan te is babázni fogsz, azzal nem is éreznél semmilyen negatívat.


ismerek olyat akinek szintén nagyon közeli ismerőse szült, nekik nem jött össsze, de a másikat egész terhesség alatt, szülés után látogatta, támogatta és mindig mondta, majd jön ha akar az övé is.


esténként ha elcsendesedi minden körülötted, üzenj neki, hogy ne féljen, jöjjön, szeretve várjátok :)

2016. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm akkor jelentette be, hogy terhes, mikor elvetéltem, vagyis után néhány héttel. Mivel nagyon jóban vagyunk én őszintén örültem neki, de pl. anyukém irigy volt. Én hittem benne, hogy nekünk is sikerülni fog újra, ő meg megérdelmi a babát, mert amúgy nem vokt könnyű fiatalkora. Mikor megszült, már 5 hónapos terhesen mentünk látogatni a kórházba. Ne hidd, gogy gond a sok rossz érzés, mert természetes, csak igyekezz pozitívan gondolkodni magatokról, idővel feldolgozod a veszteséget.
2016. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs a sok hibáért!
2016. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

En is nagyon remelem, hogy elmulik ez az erzes.

Termeszetesen tartom veluk a kapcsolatot, beszeltem veluk szules elott is, utan is, latogatni is voltam, ajandekot is vittunk, probalom nem mutatni, hogy mit erzek. Es nem is veluk van bajom, nem rajuk haragszom, hanem arra, hogy nem tudom kizarni az eletembol a "babatemat".


Azota mi meg nem probalkoztunk ujra, abban sem vagyok biztos, hogy akarom-e ujra.

Minden honapban van mire fogni, hogy miert nem jo meg. Sok vizsgalaton voltam, megyek is meg, de mar kiderult, hogy mi okozta a vetelest, a kovetkezonel nagy esellyel kivedheto lenne. De igy is talalok meg ujabb es ujabb kifogast, felek a kudarctol, huzom az idot. Meg nem allok ra keszen, igy nem vagok bele bizonytalanul.

2016. jan. 28. 22:19
 6/6 gabriell88 ***** válasza:

Kedves kérdező!

A pároddal beszéltettek e erről?Mert beszélni kell róla, ha nem vele valakivel.


Én 4 vetélés után vagyok.Az első vetélésem óta 3 gyerek született a családban és a baráti társaságban is. tehát nem lehetett elmenekülni előle. Tudom, hogy érzed magad. Elfelejteni sosem fogod,de könnyebb lesz. Nekem sokat segített,hogy a barátokkal átbeszéltük és persze a párommal. Sokáig depressziós voltam. A fogadott dokim azt mondogatta türelem , próbálkozzunk tovább. Nem tettük. Fél év telt el az utolsó vetélésem óta. Dokit váltottam aki tényleg segít. Most műtétre készülünk. És elértem ezáltal arra a szintre, hogy bárkinek tudok róla beszélni,anélkül, hogy elbőgném magam. Eleinte én is úgy éreztem magam, mint te, hogy rossz ember vagyok, mert nagyon irigy voltam. Egy nap elmeséltem a barátnőmnek azután, hogy a második kisfia is megszületett, hogy mennyire irigy vagyok rá, mert neki már kettő is van nekem egy sincs, hogy egyszerűen fájt mikor láttam. Aztán elmesélte, hogy bizony ő is féltékeny rám. Mert mi saját házban vagyunk, felőlük pedig eladják az albérletet. Féltékeny mikor mi eltudunk menni nyaralni, ők pedig nem. És akkor jöttem rá, hogy mindenki irigy valamiért a másikra.És belenyugodtam. Én úgy gondolok rá, hogy talán 4x akart eljönni hozzánk, de nem sikerült, de küzdök érte, hogy 5-jére meg is szülessen.Engem ez nyugtat meg.De ha nem lesz saját kisbabánk akkor örökbe fogadunk, de egyszer anya leszek. És hidd el te is leszel anyuka . De hagyj időt magadnak és beszélj róla!

2016. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!