Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Érdemes még mesekönyv...

Anyukák! Érdemes még mesekönyvet adni a gyerek kezébe vagy olvasni nekik belőle?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többször voltam gyereklátogatóban néhány családnál. Rokonok, barátnők gyerekeit látogattam meg. Meglepődtem, hogy már az ovisoknak a kezében is csak okostelót láttam , na meg néhány játékot körülöttük, de mesekönyvet egyet sem.És a szülők között vannak jó páran egyetemet, főiskolát végzett értelmiségiek. Én vagyok ennyire ódivatú 33 évesen? Tudom, hogy haladni kell a korral, de szerintem a mesekönyv az egyik legalapvetőbb dolog egy gyermek életében. Ha visszagondolok, nekem hatalmas élményt nyújtottak. Az illusztrációk, s maguk a mesék, történetek egyaránt. Na de kíváncsi vagyok a véleményetekre!
2016. febr. 18. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
a lanyom imadja a konyveket igaz megcsak 1,5 eves...kb egy eves kora korul elkezdte nyomkodni az okostelom, mutattam neki babajatekot, hat 2 nap mulva mar orankent hisztizett erte....el is tettem, megmodntam hogy anya letorolt rola mindent, es azota nem keri. persze en sem nyomkodom a jelenleteben...szoval ez csak neveles kerdese..ha a gyerek aztvlatja otthon hogy apa anya hazaer leul es a telefonjat nyomkodja mit varhatunk tole? nem kell neki ilyesmit venni es nem kell elotte nyomkodni. ennyi.
2016. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Mért ne lenne? A könyvből való olvasás sose megy ki a divatból.
2016. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 2 éves a gyerek. Mások ilyen korú gyerekükkel büszkélkednek, hogy egyedül játszik a gépen, de én nem engedem! Van mese dvd-n és diafilmen és olvasunk is. Most már ő is nézegeti a képes könyveket és mondja az állatok nevét. Elsővel értek egyet, én sem "nyomkodok" semmit egész nap, most is este netezek, amikor már ők alszanak...
2016. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is örök az olvasás (habár én is sokkal kevesebb könyvet olvasok, mint gyerekkoromban. rengeteget olvastam :D), a mesekönyv és a szülők meseolvasása pedig főleg olyan élmény, amit nem adhat vissza az okosteló. Remélem, ezt a mai gyerekek is így fogják gondolni, legalábbis ha a szüleik megismertetik velük ezt a világot. Nekem nagyon, nagyon sokat adtak a könyvek. Igazából örülök, hogy akkor voltam gyerek, amikor még nem volt elterjedve az internet s nem a gép előtt voltam napi órákat, hanem könyvek előtt, biciklin, túrákon, állatokat megfigyelve... Fogalmam sincs, mi lett volna, ha gépekkel játszom már kicsiként. Bizonyára akkor is vonzott volna a külvilág, a gyerek ilyen, de azért jobb volt így.
2016. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a kamasz (!!) fiúk (15, 16 és 19 évesek) kimondottan szeretnek olvasni. Könyvet. Nem e-book-on, nem tableten, papír alapon!

Igazad van, a mesekönyv alap a kisgyereknél. Alapnak kellene lennie a könyvnek a nagyobb gyereknél, a felnőttnél is. Nem vagy ódivatú!

2016. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

25 éves vagyok, nincs még gyerekem, de az egészen biztos, hogy nálunk a mesekönyvek lesznek az elsők.. Még az én régi mesekönyveim is.

A mesékből a régi klasszikusok.. Hamupipőke, Csipkerózsika, stb.. Hupikék törpikék, Gumimacik, Balu kapitány..


Az okosteló és laptop pedig egészen addig mellőzve lesz, ameddig csak lehetséges.

2016. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
?????????????Ez komoly?!Én 42 éves vagyok,nagycsaládos,a legkisebbem kiscsoportos óvodás,budapestiek vagyunk.Az oviban,a környezetünkben,a baráti körünkben nagy sláger a KÖNYV(saját célra és ajándékba is sokszor vásárolunk)!Vannak köztük 1,2,3 és többgyerekes családok,sok diplomás(informatikus,közgazdász,gimnáziumi tanár,mérnök stb.)fiatalabbak(30-35 évesek) és velem korúak is.Ennek ellenére imádjuk,imádják a könyveket.Minden este mesélünk a gyerekeknek,mert az jó és igénylik.Azért,mert már kis korukban elkezdtük.Nálunk-és Náluk is-van okos telefon,notebook,tablet.Az én 7 éves fiam,aki elsős,kicsit sem érdeklődik a "gépi" játékok iránt.Az is igaz,hogy művészlélek,még a TV bekapcsolás is gondot jelent Neki.Az nem,hogy (szinte művészi módon) megrajzoljon vagy gyurmából kialakítson egy lovat,kutyát.Igazából nem is bánom.Azt sem,hogy a kertes háznak köszönhetően órákat elvannak kint.Bocsi,hogy hosszú lett,de 100 szónak is 1 a vége:nem,VELED semmi gond nincs,vegyél csak könyvet!
2016. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, hogy ki mondta neked, hogy a okostelefon-használat és az olvasás kizárják egymást, de rútul átvert.
2016. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem anyuka vagyok, van véleményem.

Nézetem szerint a mese olvasása pótolhatatlanul szükséges a gyerek szellemi fejlődéséhez.

Nem gondolhatja senki, hogy az okosteló növeli a gyerek szókincsét, illetve javítja a szavakkal megjelenített fogalmak megértését.

Csili-vili telefon agyerek kezébe elfogleltságul?

Gond egy szál se, a gyerek elfoglalja magát, addig sem kell foglalkozni vele!

2016. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan nem értem az ilyen kérdéseket. Nyilván amíg ott vagy vendégségben, nem fog mesélni a gyereknek, mert nem azért hívott oda. Nálunk és az általam ismert családok többségében a gyerekek néznek tévét, nyomkodnak telefont, de emellett van esti mese is minden nap. Persze van, ahol nem, de az a primitívebb fajta. Nem értem, miért szükségszerű, hogy ez a kettő kizárja egymást.
2016. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!