Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Érdemes még mesekönyv...

Anyukák! Érdemes még mesekönyvet adni a gyerek kezébe vagy olvasni nekik belőle?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többször voltam gyereklátogatóban néhány családnál. Rokonok, barátnők gyerekeit látogattam meg. Meglepődtem, hogy már az ovisoknak a kezében is csak okostelót láttam , na meg néhány játékot körülöttük, de mesekönyvet egyet sem.És a szülők között vannak jó páran egyetemet, főiskolát végzett értelmiségiek. Én vagyok ennyire ódivatú 33 évesen? Tudom, hogy haladni kell a korral, de szerintem a mesekönyv az egyik legalapvetőbb dolog egy gyermek életében. Ha visszagondolok, nekem hatalmas élményt nyújtottak. Az illusztrációk, s maguk a mesék, történetek egyaránt. Na de kíváncsi vagyok a véleményetekre!
2016. febr. 18. 21:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, és értetlenül állok a reakciód előtt, kérdező. mire fel ez a lekezelő stílus?

a 10-es és 11-es válaszolók véleményét osztom: az, hogy valamilyen kütyü van egy gyerek kezében, még nem jelenti azt, hogy a könyvek ne lennének ugyanúgy az életének fontos részei. erre hoztam fel példaként a botrányos módon telefont nyomkodó ovisból lett könyvrajongó kisiskolás lányomat. remélve, hogy talán eljut az üzenet: ne ítélj olyan elhamarkodottan mások felett, és nem kell végletes következtetéseket levonni egy-egy szeletke alapján, amit mások életéből látsz. na mindegy, ezek szerint nem ment át. szerencsére leírták még páran, hátha rájuk hallgatsz.

2016. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
úgy látszik, másnak sem szimpatikus a stílusod, mert nem én pontoztalak le, 19-es.
2016. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak is olvasok minden este,mert jó pár mesekönyve van ,viszont néz mesét itthon tabon.nem zárja ki egymást ezek a dolgok.
2016. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A 7. vagyok.Utolsó válaszolók:nem az a gond,ha valamilyen kütyüvel IS játszik egy óvodás,hanem az,amit a kérdező írt:"Meglepődtem, hogy már az ovisoknak a kezében is csak okostelót láttam , na meg néhány játékot körülöttük, de mesekönyvet egyet sem."Vagyis:CSAK okostelót látott a kezükben,.....mesekönyvet EGYET SEM!Ti másként értelmeztétek(vagy nem gondoltatok bele úgy mélyebben).Az én 2 kisebbik gyerekem közül a 7 éves,elsős fiúcska most ismerkedik csak a tablettel.Nem azért,mert gyepes szülők vagyunk,hanem azért,mert Őt nem érdeklik a műszaki dolgok.Soha nem játszott(ma sem)telefonon játékokkal,se a notebookon.Persze telefonálni tud,a tv-t,dekodert is bekapcsolja,de Ő inkább rajzol,fest,és imádja a könyveket!Ő egy rendelőben való várakozás alatt simán elvolt/elvan a könyvekkel.Sokat autózunk vidékre és külföldre is(Bécs,München)és egy bécsi út alatt 3-4 éves kora óta elvan 2-3 könyvvel.A legkisebb 3.5 éves,Ő is imádja a könyveket!Bár Ő már a tabletten is szívesen játszik,jól is bánik vele(kb. 2 hetente 1x fél órát).Lehet,hogy velem van a gond,de az még soha nem jutott az eszembe,hogy a telefonomat odaadjam csak azért,hogy játsszon,nekem pedig nyugtom legyen.Igaz,macerásabb pakolni,ha valahova megyünk(1-2 könyv,papír,színes ceruza,stb.),de valahogy érdekesebbnek,fejlesztőbbnek,építőbb jellegűbbnek tartom.
2016. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Amugy én orvoshoz semmit nem viszek gyereknek.hosszu utra meg könyveket viszünk magunkal nekik,én magamnak tabomat viszem mert gps van bene igy navigácio miatt .
2016. febr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!