Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 7éves gyerek mitől pisilhe...

Egy 7éves gyerek mitől pisilhet be éjszaka?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyerekem, nem is értek hozzájuk. Azt tudom hogy max 3éves kora körül abbahagyta, de nemrég újra bepisil. A szülei minden nap szinte kinyírják egymást.. (ordítozás, egymás anyázása még este 10után is.. ) Lehet attól hogy mindig veszekedés van náluk? Nem kéne akkor valami külső embernek szólni? Nem káros ez a gyereknek? Valamit tehetne egy kívülálló?
2016. febr. 16. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is bepisiltem az ágyba 7 éves koromig. Voltam kórházban is húgyúti fertőzés miatt. Nálunk is a szüleik veszekedése+ apám piálása miatt! Tiszta gáz volt minden. Olyanokat láttam, amik nem 7 éves gyereknek való. Mintha rémlene valami, hogy egy külső embernél is voltam, talán pszichológusnál, nem tudom pontosan...
2016. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém 8 éves koráig bepisilt, de nem pszichológiai okokból. Normális családban él, csak éppen túl mélyen aludt ahhoz, hogy felkeljen, ha pisilnie kell. A megoldás annyi volt, hogy lefekvés előtt nem nagyon kapott már inni és egy ideig az anyja keltette éjjelente 1x pisilni. Mára már kinőtt belőle.
2016. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lelki okai vannak. Sót, biztos! A szülőknek kellene legyen annyi eszük, hogy befejezzék a veszekedéseket. Tönkre teszik a gyerekük lelkét. A szülőkkel ülnék le beszélgetni gyorsan.
2016. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehetnek lelki okai.

Te honnan tudod? Családtag vagy? Akkor talán tudsz hatni a szülőkre, hogy normálisan oldják meg a gondjaikat a gyerek érdekében.

2016. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Családtag vagyok, ezért is érdekel. Próbáltam beszélni de süket füleket találtam. Nem akarnak változtatni.
2016. febr. 16. 09:00
 6/11 anonim ***** válasza:

A leírt esetben pszichés oka van.


De általánosságban lehet szervi gond, vagy ami ritkább, de velem egyszer megtörtént:

Napallergiám van, hófehér bőrrel. Egy nyaraláson a szüleim elfeledkeztek az egyik fülemről, ami feldagadt és elég durván kijött az allergia rajta, mert nem kenték le. Antihisztamint kaptam, de elnézték az adagolást és felnőtt adagot kaptam. Ettől annyira bekábultam és mélyen aludtam, hogy a vizelési ingerre sem ébredtem fel.


De az én esetem szerintem nagyon ritka és nálam egyszeri is volt, a fent említett gyógyszer miatt. Szintén hét éves voltam. Máskor nem fordult elő, az ok pedig egyértelmű volt, utána mindig alaposan átnézték a betegtájékoztatót, ha gyógyszert kaptam.

2016. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg úgy, hogy a családból többen is beszélnek velük, nem csak te.

Csak észreveszik majd, hogy ha mindenki látja a gondot, akkor nekik is kéne már végre tenni valamit.

2016. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha előtte nem volt ilyen,és kizárják a szervi problémát,akkor egyértelműen ezért,de először orvos szokta megvizsgálni. Nővéremék is ölték egymást,a kislányuk is 6 évesen elkezdett bepisilni,meg még a nagy dolga sem maradt bent,és nem csak éjjel. Amint külön költöztek a férjétől,elmúlt
2016. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A szülei minden nap szinte kinyírják egymást.. (ordítozás, egymás anyázása még este 10után is.. ) Lehet attól hogy mindig veszekedés van náluk?"


Nem lehet, hanem biztos. Amig stresszel rajta szegeny gyerek, addig nem fog leszokni rola.

2016. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülők miért nem válnak el? Sokan pont a gyerekre hivatkoznak, hogy neki jó legyen. De neki pont nyugalomra van szüksége, és ez úgy tűnik együtt nem megy.


A gyerek egyértelműen pszichés okok miatt pisil be. El lehet vinni pszichológushoz, ő is meg fogja állapítani, de amíg a szülők nem térnek észhez, a helyzet nem fog javulni.

2016. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!