Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok altatódalt...

Ti szoktatok altatódalt énekelni a kisbabáitoknak/ kisebb gyermekeiteknek? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Én a Hey Jude-ot szoktam énekelni a kisbabámnak a The Beatles-től :)

2016. febr. 19. 21:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%

Első vagyok ismét... ti meg viccesek a Himnusszal és Szózattal kapcsolatban :D


Kisfiaim tudják, hogy vigyázzban szoktuk ezeket énekelni, és ha arról van szó, úgy is énekeljük el este. Utána ugrás az ágyba, de nem alszanak el egyből, mert képzeljétek, nálunk még imádság is van, utána sok-sok puszi, ölelés, utolsó óvodai sztorik elmondása, nehogy beléjük rekedjen éjjelre, még egy utolsó pisi, még egy korty víz... hisz tudjátok. :)

Télen egyáltalán nem engedem őket vigyázzba állni pizsamában, biztatom őket, hogy nyugodtan énekeljenek az ágyban, betakarózva.


Higgyétek el, nem általános vélemény az, hogy a Himnusz és Szózat depresszív, szerencsére ezt mi sem így érezzük. Ha a gyerekeim szeretik ezeket, annak csak örülök, nem fogom hozzátenni, hogy mások utálják ám ezeket a dalokat, biztos hogy nektek tetszik??? :))

Minden este lehet dalt választani, s ők ragaszkodnak a himnuszokhoz.

2016. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát te tudod... En nem terhelnék egy óvodást számára érthetetlen szöveggel. ...
2016. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Már rég megbeszéltük, miről szól a szöveg. :)

Értelmes gyerekeim vannak, mindig kérdeznek, ha valamit nem tudnak. :)


S ismétlem, nem én erőltetem. Övék a választás, mit éneklünk. Zenélek, nálunk folyamatosan mennek a dalok a legkülönfélébb stílusban, a gyerekeknek is alakul az ízlésük, megmondják, mi tetszik nekik is mi nem. Vannak olyan számok, amiket akkor gyakorolok, ha nincsenek ott, mert már megmondták, hogy nem bírják.


Nagyon szép napot neked! :)

2016. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóbbnál is borzasztóbb az énekhangom. Apám kórustag volt, egész gyerekkoromban próbált fejleszteni, de olyan antitálentum vagyok, hogy végül ő is feladta, pedig pedagógus. Mondhatni az énekesmadarak szarkája vagyok.


Ezért helyettem a youtube énekel, a három tenort kifejezetten szereti, a Traviatat néha végtelenítve hallgatja.

Egyszer, amikor kettesben voltunk, egy könnyebb(nek tűnő) népdallal megpróbálkoztam. Egy darabig döbbenten nézett, majd befogta a számat a kezével és megcsóválta a fejét.

Azt hiszem, elég egyértelmű volt a véleménye az éneklésemről. Többet nem próbálkoztam, ezt a lehetőséget átpasszoltam az apjának.

2016. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A Hey Jude-ot amúgy szeretem, de maximum elszavalni tudnám neki. Marad a youtube, ez úgyis kimaradt eddig a repertoárból.
2016. febr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
1.válaszoló:ne haragudj,de nagyon kétlem,hogy mélységében értik a mondanivalóját.Ami normális is,hiszen az élet,a szókincsük még korukból adódóan nem érettek meg arra,hogy ezt érthessék.Szerintem is elég depresszív.Az egyházi dalokkal sincs semmi bajom,de ez a kombó!De Te tudod.
2016. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Még mindig első vagyok... attól tartok, hogy mélységében sok felnőtt sem érti a mondanivalóját... és talán nem is akarják.

A lényeget értik a fiaim, sőt, ők kérdeznek rá mindig a számukra idegen, furcsább szavakra. Gőzöm sincs, miért olyan furcsa ez nektek, hisz ez csak nem olyan sajátos viselkedés egy kisgyereknél...


Zeneszerető, okos gyerekeim vannak (az óvónők szerint kiemelkedően intelligensek és korukhoz képest nagy ismerettel rendelkeznek), én örülök ennek.


De ezért lepontozni, mert valaki máshogy csinálja a dolgokat... hát, én is azt mondom: "ti tudjátok". :)

2016. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) A "vitához" inkább nem szólnék hozzá.
2016. febr. 20. 12:23
 19/23 A kérdező kommentje:
És, ment a zöld kéz mindenkinek :)
2016. febr. 20. 12:24
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
A 16. vagyok.Én nem pontozok se fel,se le.Én elhiszem,hogy intelligensek a gyerekeid,de akkor sem érthetnek meg dolgokat,hidd már el!Nekem van 24 éves,8 éves,és 4 éves gyerekem is.Mindhárman okosak,intelligensek(a legnagyobb egyetemista,a középső-egyenlőre-kítűnő tanuló,a kicsi szintén jó képességekkel rendelkezik),ennek ellenére nem mondanék igazat,ha azt állítanám,hogy a 2 kisebb közül bármelyik is megérti a legnagyobb magasröptű eszmefuttatásait.Nem értheti meg,hiszen agyilag és élettapasztalatilag sem áll rá készen.Az sem véletlen,hogy pl. felsőfokú nyelvvizsgát nem lehet letenni 14 évesen.Pont azért,mert még nem érett rá egy kamasz,nincs meg hozzá a szókincse,értelme,"bölcsessége".De nem győzködlek tovább,még 1x mondom azt és úgy csinálod amit,és ahogy akarsz.
2016. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!