Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csinálhatnék házi...

Hogyan csinálhatnék házi orrszivòt a lányomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon náthás lett sajnos és nincs orrszìvònk. Venni nemtudok. Esetleg nurofenes adagoló?

Kérem mindenki a kérdésre válszoljon, alázástol és véleményezéstől nem leszek előbbre. Köszőnóm.


2016. febr. 26. 04:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%

nem az orrszívó a gondja hanem hogy porszívót nem tud venni ami nem 500 ft valóban..olvassátok már legalább el a válaszát a kérdezőnek.

Ami 500 Ft, az a kézi, az annyit is ér. Nekem van kézi, elektromos, meg van a porszívós, a három közül csak a porszívós ér valamit. Kedves kérdező, én is szívesen segítek elküldöm a kézit, legalább nem kell otthon gyártanod, de helyette inkább kérj a gyerekorvostól, tuti hogy kézit ő is fog tudni adni.

2016. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
57%

Házilag sehogy sem! A nurofenes adagolóval hogy gondoltad?!

Egy családnál, főleg ahol kisgyerek van pedig alap egy porszívó, és ez nem alázás!!!! Ha egy porszívóra nem telik, akkor másra se nagyon...... :(

2016. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%
A média márkt-ban 8000,- egy alap porszívó+ kb.1500,- a hozzá való orrszívó! Ez nem csak egyszeri befektetés, hanem sokáig tudjátok használni!!!! Én személy szerint nem tudnék porszívó nélkül meglenni......
2016. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
35%

én ezt értem, csak én is kerültem már életemben olyan helyzetbe, hogy egyáltalán nem volt pénzem még kenyérre se hónap végén nem hogy porszívóra...igaz hogy diák voltam még és nem felelős anyuka, és most már van annyi tulajdonom hogy ha ilyen helyzetbe kerülnék lenne mit eladnom.

De a kérdező nyilván nem írta volna ki a kérdést, ha nem lenne valóban gond most egy 10.000 Ft-os kiadás, gondolom senki nem szórakozik a GYIKen ezzel ha a gyereke egészségéről van szó....de lehet naív vagyok, de próbáljunk már meg a kérdésre válaszolni tényleg. Miért kell könyörögni neki hogy ne alázzák, meg ne a savat kapja?

2016. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönkérni miért nem tudsz? Nincs senki aki segíthet? Védőnő, családsegítő?

Utolsó ez olyan dolog aminek egy kisgyerekes családnál alapnak kellene lennie!!! Nem akkor észbe kapni amikor már beteg a gyerek! Sajnálom a helyzetét! :(

2016. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nurofenes adagoló nem jó, mert az nem szív.

Szomszéd, családsegítő, facebook, muszáj lesz kérnex kölcsön pénzt vagy porszívót.

2016. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
48%

Állítólag szájjal ki lehet szívni. Nem lenne gusztusom tesztelni, így hogy van orrszívónk, de ha a gyerekem egészsége múlna rajta, akkor kipróbálnám.

Előtte csöpögtess anyatejet az orrába, ha van még.

2016. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy vidd be egy közeli kórházba, ahol van gyerekosztály, ott kiszívják neki.
2016. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
hiába szívják ki óránként egyszer kellene szívni ha náthás.
2016. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Én is csak ismételni tudom az egyik válaszoló kommentjét: nem túl gusztusos, de szájjal valóban ki lehet szívni.


Nekem egyszer alkalmaznom is kellett ezt a módszert, karbantartás miatt áramszünet volt az egész lakótömbben egy teljes napon át. Mi mindig porszívós orrszívót használunk, elemes orrszívónk nincs, így teljesen meg voltam lőve, ráadásul egy 1 éves gyerek még nem tudja kifújni az orrát.


Pechemre még szívószál sem volt otthon, így egy vékonyabb szárú golyóstollat szedtem szét, és az üreges részén keresztül szívtam ki az orrát. Nyilván nem volt olyan hatékony, mint egy nagy teljesítményű porszívó, de százszor jobb volt, mint a semmi.


Hosszútávon viszont tényleg érdemes lenne beruházni egy olcsóbb porszívóra, a rendszeres és alapos orrtakarítással megelőzhetőek a felülfertőződések. (amiket sok esetben antibiotikummal kell kezelni, ami szintén nem olcsó mulatság...)

2016. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!