Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan csinálhatnék házi...

Hogyan csinálhatnék házi orrszivòt a lányomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon náthás lett sajnos és nincs orrszìvònk. Venni nemtudok. Esetleg nurofenes adagoló?

Kérem mindenki a kérdésre válszoljon, alázástol és véleményezéstől nem leszek előbbre. Köszőnóm.


2016. febr. 26. 04:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%
Lett valamu reggel óta???
2016. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Kérdező merre vagy?
2016. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nurofenes fecskendő nem fért bele az orrába. A szívószálat kipróbálom most. Nagyon szépen köszönöm azoknak akik küldenének, de nem fogadom el mert hét elején már tudok venni orrszívót, postán sem érne ide előbb. De tényleg nagyon rendes tőletek hogy felajánlottátok. Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. febr. 26. 13:08
 24/30 anonim ***** válasza:
70%
Tudsz venni orrszívót, de azt írtad nincs porszívótok, anélkül meg nem működik.
2016. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
63%

Az orrszívónak pont az a lényege, hogy a kialakítása miatt (kúpos végű) vákuumot hoz létre. Fecskendővel és szívószállal ez nem megy, mert mellette jár a levegő. Ami azzal kijön, az kifolyna magától is. A veszélyesebb, tapadósabb rész ugyanúgy bent fog maradni.


Menny idős a gyerek? Orrfújásra nem képes valamennyire?

2016. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, szerintem nem helyes amit írsz. Persze most boncolgathatnánk, hogy mit értesz vákuum alatt, mert több definíciója is létezik, de hétköznapi értelemben vákuumnak a légköri nyomásnál kisebb nyomást nevezzük.

Ezt az állapotot a szívószálas megoldás is létrehozza, bár nyilván nem ugyanolyan mértékben (és ezt írtam is fentebb).


A kúpos kialakításnak inkább áramlástani jelentőségei vannak szerintem, de ebbe ne menjünk bele .. :)


Nem csak az jön ki, ami magától is kicsorgott volna, a tapadósabb részek is kiáramlanak. Tapasztalat.


a golyóstollas válaszoló voltam.

2016. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

(meg persze pusztán logikus is ez a kialakítás, de talán már túl is van tárgyalva)


Kérdező, hosszútávon tényleg találj ki valami megoldást erre, ha más nem, nézelődj jófogáson, facebookos adás-vétel csoportokban, és keress valami olcsóbb porszívót, mert még többször szükség lehet rá.

2016. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Porszívót nem, de orrszívót tudok venni amihez nem kell porszi :)

Férjem nem engedte meg hogy megpróbáljam szívószállal, úgyhogy még mindig ugyanott tartunk. Imádkozom hogy ne legyen baj belőle. Most először beteg a kislányom. Felelőtlen voltam, többet ilyen nem fordulhat elő. 2 éves a kislányom, de abszolút nem hajlandó fújni az orrát, akárhogy magyarázok neki, ő csak szívja felfele. Adtam neki egy kis tormát, így jött ki minimális mennyiségű váladék.

2016. febr. 26. 20:33
 29/30 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy kisgyerek náthás lesz, a legtöbb esetben nem felelőtlenség kérdése, ez az élet velejárója. Ha közösségbe kerül, pláne elkerülhetetlen lesz, tehát mindenképp érdemes hosszútávon gondolkodnotok ezzel kapcsolatban..
2016. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen így van. Köszönöm
2016. febr. 28. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!