Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik néhányan azt,...

Miért hiszik néhányan azt, hogy a gazdag szülő kevésbé szereti a gyermekét, mint az átlagos vagy szegény?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 16:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
nem azt mondtam hogy nem lehet. direkt kiemeltem hogy nem szeretnék általánosítani mert én is ismerek ellenpéldát. csupán úgy gondolom ez lehet egy indok néhány családnál.
2016. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
61%

Én látom, hogy ez néha így van, bár szerintem ez nem igazán függ az anyagiaktól.

Apukám vállalkozó, de nincs normális kapcsolatunk, főleg a válás óta. Mármint jó, találkozunk, meg minden, de nem az igazi.

Szóval ha megkérem, hogy jöjjön értem valahova, akkor nem ő jön, hanem sofőrt küld, pedig tudom, hogy otthon van. Vagy pld. volt a névnapom, elmondtam, hogy mit szeretnék, közölte, hogy ő ezért biztos nem megy boltba, de odaadja a pénzt. Oké, kifizette, de sokkal másabb, ha valaki MEGVESZI és becsomagolja az ajándékot, mint odaadni pár tízezrest és egy doboznyi virágot...

Anyukám sosem dolgozott, nekem ő olyan, mint az egyik legjobb barátnőm. Számíthatok rá bármiben, mindent elmondok neki és sosem volt komolyabb vitánk.

A nevelőapám jogász, ő is elég sokat dolgozik, de nincs olyan dolog, amit ne kérhetnék tőle vagy én, vagy a fia. Pl. képes volt végigszenvedni pár éve egy Miley Cyrus koncertet, amire anya nem tudott elkísérni engem és a barátnőimet, ezért neki kellett jönni...

Apa ezt sosem tette volna meg értem.


De látom azt, hogy mondjuk egy átlag keresetű szülő is lehet nemtörődöm típus, szóval szerintem ez nem igazán függ attól, ki mennyit keres.

2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
18%

Legalább annyi példát, mint ellenpéldát tudok a gazdag család-elhanyagolt gyerek és a szegény család-jólnevelt gyerek témában.

De az tény, hogy a kevés együtt töltött időt hajlamosabb anyagiakkal kompenzálni a tehetősebb. A szegényebb viszont nem tudja, így ha fontos neki a gyerek, akkor többet foglalkozik vele, hiszen az ingyen van...

2016. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Fehér Barbara Kyoko válasza:

Érdekes, én inkább azt láttam, hogy a szegényebb családokban (akiknek azért van valamilyen munkájuk), többet dolgoznak, és kevesebb szabadidejük van, mint sok tehetősebb szülőnek, akik ide-oda tudnak utazgatni, világot látni a gyerekeikkel.

Én azt vettem észre, hogy aki 12 órákban robotol, és a legnehezebb, legkoszosabb munkákat megcsinálja, azok vannak a legkevésbé megfizetve, mint aki mondjuk csak ledolgozza a nyolc óráját egy tiszta irodában a gép előtt, vagy a gumimatracán tabletről a Bahamákról xd persze én se szeretnék általánositani.

2021. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Fehér Barbara Kyoko válasza:
(Bocsi a "szuper" helyesírásért, siettem 😀 xd)
2021. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Fehér Barbara Kyoko válasza:
Nekem is azokból a munkáimból van a legtöbb pénzem, amihez a legkevesebb munka kell, és a legkevésbé kell megerőltetnem magam xd. Kész vicc xd Ami munkámban meg régen megszakadtam, annak a fizetéséből meg kitörölhettem a fenekemet kb.
2021. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Fehér Barbara Kyoko válasza:
Most komolyan, ne már,hogy könnyebb 3 perc alatt (nem vicc, stopperrel mérték) kipucolni teljesen egy fullextrás fürdőszobát, mint elküldeni pár e-mailt, és beszélgetni a neten. 😐😀
2021. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!