Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinaljak most a lányommal?

Mit csinaljak most a lányommal?

Figyelt kérdés

6 éves a lányom az 5 dik tejfoga esik ki (ma)

nos reggel ez bevérzett inyböl mostmár kifelé áll és ugy üvölt miatta mintha ölnék. próbáltam szépen megbeszélni vele(mint minden egyes fog kiesésnél)hogy ki fog esni, vagy kiszedi vagy kiszedjük vagy fogorvoshoz megyünk (ez akkor van mikor már olyan csálén áll a foga hogyvérzik miatta az inye.

nos reggel 40 percig üvöltött miatta és még mindig bent van a foga. Mit csinaljak vele kihuzzam vagy vigyem fogrvoshoz mert igy se enni se inni nem tud.


2016. márc. 1. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

De miert üvölt?

Adj neki kenyeret, kiflit, kekszet rágcsálni.

2016. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

azért üvöl hogy ne essen ki a foga mert szereti...

holott tudja kap majd csontfogat és eddig is minden esetbe kapott valami aproságot a fogtündértöl

2016. márc. 1. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne piszkáljátok, ne vidd fogorvoshoz. A nyelvével úgyis piszkálja.


Igen vérzik, de ez nem baj.


Jól mondja az első egyen kenyeret, kiflit, kekszet. Ki fog esni magától. Felesleges a rásegítés.

2016. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oks megfogadom
2016. márc. 1. 08:34
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Saját gyerekemnél szerencsére ezt nem tapasztaltam, de én magam pont ugyanilyen nehéz eset voltam fogváltás terén. Hálát adok a sorsnak, hogy nem kaptam vissza a sorstól azt, amit a szüleimmel műveltem minden egyes fogkiesésnél :D Engem anno volt, hogy "lefizettek", hogy húzzam már ki a fogam, igaz, ez főleg nyáron, nyaraláskor, de már az egész társasüdülő beígérte, hogy kapok csokit, jégkrémet, fagyit, sütit, ha kihúzom magamnak, mert már rossz volt nézni. Olyan is volt, hogy anyám egy órát adott, hogy addig vagy kihúzom magamnak, vagy jön ő, és majd kiszedi. Inkább kihúztam én, csak ne anyám csinálja, mert ő nem lacafacázott.

A fiam egyszerűbb eset sokkal, ő jön, és kéri, hogy húzzuk ki neki, mert ő nem meri, aztán egy mukk nélkül el is viseli, utána megköszöni :)

De hát látod, vannak ilyen gyerekek, akik annyira bírnak ragaszkodni egy ilyen kis vicikvacak fogacskához is, na meg annyira tartanak az esetleges (minimális) fájdalomtól, hogy inkább elviselik a vérzést, meg hogy nem tudnak enni se rendesen a csálé fogtól, csak inkább ne nyúljon hozzá senki.

Én azt is megértem, hogy szülőként idegesít ez a cirkusz, mert hiába gondolja valaki, hogy ezt majd elintézi a természet, egy ilyen típusú kisgyerek addig ügyeskedik, amíg rá nem jön, hogy tud úgy enni, hogy a fogához ne érjen hozzá. Más kérdés, hogy így minden étkezés hatszor annyi időt vesz igényben. Érthető, ha a szülő egy idő után már nem bírja cérnával. Én ilyenkor adnék valami ultimátumot, mondjuk azt, hogy 1-2 napot várunk, addig barátkozzon meg a gondolattal, de ha addig nem intézi el magának, vagy nem hagyja a szülőnek kihúzni, akkor fogorvos. Tudom, hogy normál esetben kijönne a foga magától is, de tényleg van, amikor nincs más megoldás, mert csak a cirkusz van az egésszel, és már mindenkinek szétcincálódnak az idegei. Ilyenkor meg már jobb ezt az egészet rövidre zárni.

2016. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem nem ragaszkodott a fogához, de nem merte kiszedni, nekem sem engedte. Végeredmény: fogorvos, aki csak érzéstelenítés mellett tudta kivenni a fogát, úgy be volt gyulladva az ínye a belekerült kajamaradékoktól, mert ott ugye már hiába mosod.

Szóval túl sokáig ne várj vele.

2016. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ment a zöld pacsi köszönöm és tényleg eszik iszik de a foga maradt és megoldja...holott csak egy pici hiányzik hogy kijöjjön
2016. márc. 1. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!