Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen sok felelőtlen anyuka van? Fiatalok, tudatlanok? Ti nem akadtok ki az ilyenen?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam ,hogy 2 éves gyereke van és még orrszívót nem vett neki még a legolcsóbbat sem azt tudni meg ,hogy a porszívós hatásos.Meg kakaóport adnak fél éves babának ami ugye a koffein tartalma miatt egyáltalán nem egészséges meg fél évesnek nem is kell ilyeneket adni .Ma pedig a biztosítékot kiütötte a 3,5 zsírós tej 9 hónaposnak adnak..és még lehetne sorolni .
2016. márc. 2. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha valaki tudatlan, tájékozatlan, akkor ez a gyerekvállalással se fog változni. Nincs igénye, ötlete arra, hogy akár Google segítségével is rengeteg ötletet, iránymutatást találhat.
2016. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Az miért gáz, ha nincs orrszívó? Törvényszerű, hogy beteg legyen a gyerek? Van orrszívónk, de még egyszer sem használtuk, igaz nem 2, csak 1 éves a gyerek. Egyszer se volt még taknyos, pedig beteg már többször.
2016. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Mi az az orrszívó? Még nem hallottam ilyenről.
2016. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Tanácsadáson is sokat tanul az ember...Van, akinek a 2 hónaposa imádja a tejszínhabot, a másiké meg a paprikás krumplit, jól összerágva...
2016. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Pl a Nesquikben nincs koffein.

Amúgy meg engem nem érdekel más anyuka mit csinál, az ő gyereke, az ő életük, pont lesz.rom.

Ha neki úgy jó, hogy nem bírja megvenni az 1500 Ft-os orrszívót, akkor hajrá.

Szerintem ezzel nem kéne foglalkozni.

2016. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, nyilván vannak, olyan anyukák, akik nem tudnak mindent és esetleg csinálnak buta dolgokat, viszont ne haragudj, de mielőtt másokat kritizálni kezdesz ilyen stílusban, tanulj már meg helyesen és értelmesen írni. Fájdalom volt olvasni, amit ide írtál.
2016. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Alapvetőn sok felelőtlen tudatlan anyuka van. De mindig van olyan is, aki azt gondolja, hogy ahogy ő látja a világot, az a tuti, az a jó. Mindig van aki sajnálja más gyerekét, aki jobban tudná, hogy a másik hogy csinálja. Szerintem mindenki foglalkozzon a saját életével, gyerekével.
2016. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Szeintem mindenki sajàt magával foglalkozzon. Sokkal kevesebb stresszes ember lenne. Addig semmi közöd hozzá, míg nem VESZÉLYEZTETI a gyereke életét, vagy nem bántalmazza.
2016. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Én néha azon szoktam ledöbbenni, hogy az újdonsült anyáktól (érdekes, CSAK az anyáktól, az apáktól valahogy nem) olyan mértékű tudást várnak el, mintha csecsemőgondozási szakemberek lennének. Miközben a gyerekorvos, védőnő tényleg csak a legminimálisabb infók átadására szorítkozik, sokszor még ők ketten is ellentmondanak egymásnak. Sőt, olyan is van, hogy a védőnő mond baromságot. Pl. most hallom, hogy egy anyukának a védőnő javasolta, hogy a három hónapos babáját húslevessel etesse. Anyuka meg elhiszi, elvégre a védőnő szakember, miért ne hinne neki? Honnan tudná, hogy a védőnő valószínűleg totál megbolondult, azért mond ekkora ordas marhaságot?

Közben meg tényleg megy az elvárás az anyukák felé, hogy tisztában legyenek az éppen aktuális szoptatási irányelvekkel, a jelenlegi hozzátáplálási ajánlásokkal, fejből tudják, hogy éppen hogyan javasolt fektetni a babát (hason, háton?), gond nélkül tudja, hogy szoptatás alatt ő maga miket fogyaszthat és miket nem ajánlott, hogyan és miben hordozza a babáját, hogy kapásból elutasítson mindent, amire az van írva, hogy "kenguru", mert az káros, de már a hordozókendők és mei-tai-ok világában jártasan lépjen be a szülőszobába is.

Már bocsánat, de honnan kéne mindezt tudnia, ha sosem mondták neki? Vagy alapvető elvárás lenne, hogy mindenki, aki gyereket vállal, az internetet bújja napestig?


Szóval, csak hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, én nem akadok ki az ilyeneken. Sokkal kiakasztóbbnak tartom azt, amikor valaki kapásból sopánkodni kezd, meg leteremti a másikat, ha az rosszul (uram bocsá' csak szimplán MÁSHOGY) csinál valamit, és nem segíteni próbál neki, nem tanácsot ad, hanem kioktat, támad, hittérít.

2016. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
és mi az oka annak, hogy egyesek mindig másokkal foglalkoznak?!
2016. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!