Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen sok felelőtlen anyuka van? Fiatalok, tudatlanok? Ti nem akadtok ki az ilyenen?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam ,hogy 2 éves gyereke van és még orrszívót nem vett neki még a legolcsóbbat sem azt tudni meg ,hogy a porszívós hatásos.Meg kakaóport adnak fél éves babának ami ugye a koffein tartalma miatt egyáltalán nem egészséges meg fél évesnek nem is kell ilyeneket adni .Ma pedig a biztosítékot kiütötte a 3,5 zsírós tej 9 hónaposnak adnak..és még lehetne sorolni .
2016. márc. 2. 10:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem akadok ki. Tudod, amikor a lányom szültem, akkor a szobában hatunk közül egyvalakinek volt érettségije, én voltam egyedül diplomás, a többieknek 8 általános végzettsége volt csak. És a nagy magyar valóság ez. Nem várható el mindenkitől, hogy ugyanolyan tudásszinttel, információs igénnyel rendelkezzen.

Sőt, azt gondolom, hogy manapság inkább információdömping van. 20-30 évvel ezelőtt is születtek babák, amikor még nem létezett internet, mellesleg porszívós orrszívó sem. Aztán mégis felnőtt jónéhány generáció enélkül is.

Mostanában kicsit túlparázott, túlkontrollált minden, aki tájékozódik, az csak abba fut bele, hogy ezt se szabad, meg azt se szabad, meg hogy mi mindent kell beszerezni.

Aki meg nem tájékozódik, az simán neveli ösztönből a gyerekét, na meg a családi hagyományok szerint, akárcsak 20, 30, 50, 100 éve tették a nők. Ha nem működne, akkor már kihalt volna az emberiség és mi sem lennénk itt.

2016. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg totálisan hidegen hagy, hogy ki mit csinál a gyerekével. Nyilván ha veszélyezteti az életét, pl. amíg a baba pancsol a kádban egyedül, anyuka szárítja a haját.. Nos persze, egy ilyennél szólnék, de hogy ki mivel eteti, itatja a gyerekét, ahhoz semmi közöm.
2016. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Aki fiatal az felelőtlen meg buta? De most komolyan te hány éves vagy? Te mit foglalkozol más életével?? Ma a gyereknevelés terén vannak nagyon eltúlzott dolgok,sőt egyre agyamentebb, pl 3 éves koráig ne ihasson tejet stb. Mindenki eldönti hogyan neveli a gyerekét,mit ad neki. Hidd el ezek apróságok ahhoz képest amit szülők tudnak csinálni.Nem kor függő,aki fiatal még nem hülye meg felelőtlen.
2016. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mivel nem vàjkàlok màs életében,ìgy nincs ami zavarjon.


Van erre egy nagyon jó mondàs:

Aki kukkol az megérdemli,amit làt.


Orrszìvót nem vettem én sem. De minek is az??? Mert ezek alapjàn szerinted az a normàlis anya, azaz felelősségteljes,meg mindent tudó akinek a pàr hónapos babàja szörcsög a takonytól és beteg???


Ezt meg a kakaóról:

[link]


[link]


De ezek szerint te is tàjékozatlan vagy??? Mert ezeket a "kakaókat" lehet adni babànak is. Nincs benne koffein.

2016. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%
Úgy látom nagyon böki a csõröd h semmi közöd hozzá! Egyébkébt te írtad ki a màsik kérdést is, ahol az anyák durvább dolgokat csinálnak? Amik tényleg elítélendõk. Gondolom igen, hogy igazad legyen és máson csámcsoghass. :D
2016. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!