Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisebbik folyton kézben...

A kisebbik folyton kézben akar lenni, ha nincs, kiabál. Már alig jut időm a nagyobbra, kezdek végtelenül kiakadni. Ti mit csináltok, akik hasonló helyzetben vagytok?

Figyelt kérdés
A kicsi 4 hónapos, és egy percre sincs el egyedül. Már minden sípoló, zenélő, villogó játékot kipróbáltunk, ahogy a kis széket, hintát és társait is. Csak kézben vagy hordozóban van el rajtam, de már menni is alig bírok (a derekam és a térdem nagyon fáj). A nagyobb 2.5 éves, türelmes és kedves, mindig megvárja a sorát, de tizedannyi időt tudok vele lenni, mint a tesója születése előtt. Már tele a hócipőm a kisebbel, éjszaka sírtam, mert úgy éreztem, megbántam, hogy most vállaltam és nem évekkel később, mert tönkreteszi a kapcsolatom az első gyerekemmel, teljesen elvesz tőle. Hiányzik a nagyobb. De nem megoldás 1-2 óra, mert annyit más be szokott segíteni, hogy vele lehessek. Régen sülve-főve együtt lehettünk, most meg ha csak a fenekem éri a széket, már kiabál a pici. Sosem hagytam sírni, de egyszer kipróbáltam és másfél óra alatt sem hagyta abba. SŐt, annyira behergelte magát, hogy művészet volt megnyugtatni. Most törődjek bele, hogy csak az lehet, amit a legkisebb akar? Hogy folyton kézben akar lenni, csak hozzá lehet gügyögni, stb. mert akkor balhé van? Teljesen ki vagyok akadva miatta. :( Mi lesz így? Mikor lesz már jobb? Várok, mióta megszületett, mert azóta ez megy.
2016. márc. 22. 12:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló: igen, mindig ilyen volt, sőt, rosszabb. Most már legalább alszik éjjel, ez már javulás. 3-4 órákat alszik, két részletben, így már túléljük. Az első két hónap brutális volt. Akkor éjszaka is hordoztam és sétáltam fel-alá. Leülni akkor sem lehetett, mert vékony, magas hangon sírt. Ezért műszakban felváltva vittük a férjemmel. Döbbenetes volt. Igazi túlélő tábor.
2016. márc. 22. 14:50
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem elkeseríteni akarlak, de tényleg vannak ilyen nehéztermészetű babák. Nekem az első gyermekem ilyen, már egy éves és óriási változáson ment keresztül időről időre. Számtalanszor kiakadtam miatta. Ő tápszeres is lett, a későn belövelt tejem miatt már nem volt kedve szopni, csak ordított a mellemen, mert az munkával jár. Nekem nem aludt csak ölben sokáig, nappal 20 perceket, éjszaka szerencsére a kiságyban aludt és csak enni kelt. De marha kevés volt az alvásigénye mindig is. Aztán jött a korai fogzás, 6-7x ébredés éjszakánként. Borzalom visszagondolni rá komolyan.

Most mindjárt 13 hónapos, és most kezd ráérezni az alvásra, hogy jó is az, most kezdi átaludni az éjszakát. Sokáig evett is, vagy szelek miatt ébredt. Nappal rengeteg figyelmet igényel, mondókázunk, rövid történeteket olvasok neki, hozza a könyveket, vagy labdázunk, mágneses táblára rajzolunk. Szerencsére azért el van egy időre egyedül is, de változó hosszan.

24 hetes vagyok a hugával, kicsit félek, mi lesz, ha ő is ennyire "erőszakos", aktív baba lesz. De legalább ők már ott lesznek egymásnak, hogy kicsit lekössék egymást.

2016. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!