Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves kislányom nem akar...

1,5 éves kislányom nem akar sétálni, sem babakocsiban, sem triciklin ülni, csak ölben lenni?

Figyelt kérdés
Otthon semmi gond, elsétálgat, pakol, ahogy szokott. Viszont az utcán újabban nem akar sétálni, max pár métert vagy lépést és jönni akar ölbe. Pár hete még rengeteget sétált. A kezdetektől sokat babakocsiztunk, de most abba sem hajlandó ülni. A tricikli sem idegen neki, tavaly nyár végén abban is tologattuk. Gondoltam a cipőre, hogy nem kényelmes neki, de 2 különböző fajta is van és mindegy melyik van rajta. Vagy ez most ilyen időszak? Csak így nem lehet vele messzebbre elindulni :-( Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!
2016. ápr. 4. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy karikást erre az átmeneti időszakra. Nem sokára jobb lesz.
2016. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Határozottan mondd meg neki hogy vagy sétál vagy beül a babakocsiba. Lányom is próbálkozott ezzel anno, ne hagyd hogy o mondja meg hogy mi legyen.
2016. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A karikás ugyan jó ötlet, de azért ne hagyd, hogy palira vegyen.

ez már tipikusan az a helyzet, amiben próbálgatja az erejét... vajon anyu/apu cipel-e engem, ha én azt akarom?

Enyém gyereket az apja majd 2 éven keresztül cipelte, ha sétálni indultunk. kb 200 méternyi séta után ugyanis elfáradt. Ha apa nem volt ott, akkor mellettem (már másfél évesen is) simán lesétálta a 2 km-es kört a belvárosban.

2016. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A hordozás sajnos nem vált be, volt kendőnk és mei tai-unk is. Amint megtanult járni nem akart abban sem maradni. Nem csak velem csinálja ezt, mindenkivel, akivel sétál. Értem, hogy nem hagyhatom rá, nem is kapom fel az első szóra ölbe, viszont azt sem tartom megoldásnak, hogy vonszolom az ordító gyereket. Abban viszont igazatok van, hogy a babakocsiban nem hagytam sokáig benne, kivettem. Megpróbálom, hátha...
2016. ápr. 4. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk megoldás volt, hogy jó, akkor visszafordulunk, hazamegyünk. Ha nálam csinálta a palávert 100 méter után, akkor simán visszafordultam vele, és hazamentünk. Nincs séta, nincs szökőkutazás, játszóterezés, stb. Elég gyorsan megtanulta, hogy velem nem lehet packázni.


Kismotor esetleg? Ilyen idősen nagyon könnyen rákapnak :)


(hordozást, ne add fel, én még 3-4 évesen is vittem a hátamon majálisról, fesztiválról hazafelé, amikor TÉNYLEG elfáradt)

2016. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hiába mondom, hogy megyünk haza, nem zavarja. Jól elvan itthon is... az az érdekes, hogy a bolti bevásárlókocsiban meg elüldögél :-D lehet beszerzek egy olyat :-D persze, csak viccelek, de ki érti a gyerekeket? :-D

Igazatok van, újabban próbálgatja a határait, pár napja olyan, mint akit kicseréltek, minden érdekli, amiről tudja, hogy nem szabad. És olyan egyértelmű, így ahogy leírtátok,csak azt hiszem kicsit elvesztem itt a mindennapokban. Ketten vagyunk, fáradtan, fogzás közepette... nagyon köszönöm a válaszokat :-)

2016. ápr. 4. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam ebben a korban már motorozott. Esetleg megpróbálhatnád, hátha azt szeretné.
2016. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van motorja, de csak itthon ült rá, az utcán nem, igaz ennek már jó ideje. Megpróbálom megint. Köszönöm :-)
2016. ápr. 4. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!