Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba! Hogyan győzzem...

Második baba! Hogyan győzzem le az irigységet?

Figyelt kérdés

Kétéves a kislányom, és nagyon sokat gondolkozom a kistestvéren. De nem tudom eldönteni, hogy akarom-e vagy sem, egy csomó dologtól tartok... Az első baba elég nehezen jött össze, a szülés után depressziós lettem, úgy érzem, ezek is inkább a "nem" felé hajtanak.

A környezetemben viszont mindenkinek jön a következő, és hát bevallom, az öröm mellett irigységet is érzek. Hogyan tudnám ezt legyőzni?


2016. ápr. 6. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát irígységből ne szülj gyereket.

Gondold át, hogy mi szól mellette, mi szól ellene, aztán döntsd el, vagy esetleg halaszd későbbre, ha korban nem futsz ki az időből.

2016. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott, hogy irigységből szüljek. :)

Inkább csak az a bajom, hogy nekik már összejött, mi meg még mindig csak próbálkozunk meg gondolkozunk... Inkább az időt sürgetném...

2016. ápr. 6. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a leírásodból egy az egyben az jön le, hogy irigységből szülnél.


"nem tudom eldönteni, hogy akarom-e vagy sem"

"inkább a "nem" felé hajtanak"

"környezetemben viszont mindenkinek jön a következő...irigységet is érzek"


Most meg azt írod, hogy akarod mielőbb?


Ne haragudj, de próbáld átfogalmazni, mert így nehezen érthető.

2016. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a vegyes érzés szerintem természetes. Az ember olyasmire is lehet irigy, amit valójában a háta közepére se kíván. Tudod, a szomszéd kertje mindig zöldebb.


Mi pl. tavaly eladtuk a kocsinkat, mert itt a belvárosban már nem használtuk gyakorlatilag soha. Mégis, bármennyiszer is taxizom, mindig eszembe jut, jó lenne, ha lenne még a kocsink (dehogy lenne jó, azóta sokkal jobban élünk mind egészségügyileg mind pénzügyileg).

2016. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban, hogy ti nem ők vagytok. Én mindig azokra voltam irigy, akik szeretnek sportolni :)

Egyébként a leírásodból inkább az jön le, hogy kíváncsi vagy, csak félsz. Hát igen, a gyerekvállalás még a másodikra sem olyan, hogy csak ki lehetne próbálni és visszacsinálni, ha mégsem a tervezetten alakul :) Szerintem gondold át, hogy a második nélkül vagy kétgyerekesen akarod-e tölteni további életed. Ha az első, akkor hessegesd el, a "mi lenne ha"-t és szeresd az életed. Ha a második, tűzz ki magadnak valami határidőt (pl. életkorotok vagy korkülönbség vagy valami megvalósulása... vagy bármi, ami nektek fontos) és addig lépd át a félelmeid.

2016. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ez fura. Arról nem mások tehetnek, hogy te nem tudsz dönteni, hogy akarsz-e kistestvért. Az irigység nem szép dolog, és semmi okod rá.

Na, így ne legyél irigy. :)

2016. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amm...irigységet nem akkor lehet érezni, ha ő is vàgyik rà? Ha màsnak olyanná van, ami engem nem izgat, arra tuti nem leszek irigy...
2016. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vállalj Te is másodikat.
2016. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!