Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt már úgy, hogy...

Más is volt már úgy, hogy szeretnénk még egy gyermeket viszont az 5 éves fiunk nem szertne kistestvért?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk sehogy meggyőzni. Annyira tiltakozik, hogy az valami hihetetlen. Hogyan lehetne meggyőzni?

2016. ápr. 8. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
sehogy nem kell meggyőzni. nem az ő döntése.
2016. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

:-D

Meggyőzni??? Ő fogja megszülni,felnevelni??? Sztem nem,úgyhogy nem egy 5 évesnek kellene eldöntenie,hogy lesz-e testvére.

Egyébként meg nem kell győzködni direktbe,majd minden szépen alakul,de ha ezzel tömitek a fejét,persze,hogy befeszül tőle!

2016. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
sehogy nem kell meggyozni, sem a kedvere tenni, nem kell ezert elkenyeztetni, hogy ugymond megvegyetek az " igenjet" a testverkerdessel kapcsolatban. o csak 5 eves, nyilvan nem o dont, es meg csak nem is szamit a szava, nem neki vallaltok testvert elso sorban, hanem magatoknak gyereket. ez akarmilyen csunyan hangzik, igy van. a ti dolgotok csak annyi, hogy ot is ugyanugy szeressetek, ra is maradjon idotok, turelmetek.
2016. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Kocsi vásárlásánál is az ő véleményét kéritek majd ki?
2016. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Azt inkább úgy kell beadni, hogy lesz tesó. Ne is forduljon meg a fejében, hogy ez lehet másképp, és hogy ebben ő, vagy bárki a világon dönthet.
2016. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell meggyözni ,csak tényt kell neki elmondani hogy lesz teso ha már uton van .adig nem is kell neki emlegetni mondani .
2016. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

Pontosan! Nem neki kell eldönteni! Azt sem tudja még tulajdonképpen,hogy miről dönt.

Két barátnőm van, akiknél szintén tiltakozott a Nagy. Az egyiknél már meg van a Kicsi, a Nagy imádja, pedig tényleg hallani sem akart róla. A másiknál a Kicsi még pocakban, a Nagy már mondta,hogy "kistesóm". Pedig tényleg volt tiltakozás mindkettőnél. Sőt, az egyiknél földön fetrengős hiszti is.

2016. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Meggyozni ???

Megmindani, hogy tesoja lesz. Nalatok az 5 eves parancsol ?

2016. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

5 évesnek vétójoga van abban, hogy legyen-e gyermeketek...?


Értem én, hogy érinti, de az is érinti, hogy melyik városban laktok, milyen házban, mennyi pénzetek van... Az élet már csak ilyen.

S ugye, ott van a 2 másik ember, akinek egy hangyányit talán több joga van dönteni ebben a kérdésben s talán érettebbek is... Az 5 éves azt se tudja, milyen lesz egy kistestvér, de úgy látszik, előítéletei és félelmei vannak. El lehetne vele beszélgetni, hogy ettől ő nem szorul túlzottan háttérbe, de ha a kedvére tesztek, akkor a fejetekre nőhet...

2016. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem kell meggyőzni. Viszont jó lenne, ha örömmel várná ő is.

Nem voltam ilyen helyzetben, mert a nagy nagyon szeretett volna kistesót, de el tudom képzelni, mennyire rossz érzés ez nektek. Talán figyelj majd arra, hogy sok figyelmet kapjon, beszélgessetek a babáról, vegye ki a részét ő is a várakozásból, válasszon neki babaruhát, játékot.

Nálam a kicsi egyáltalán nem akar kistesót, viszont mi sem, szóval ez nem gond.

2016. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!