Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt már úgy, hogy...

Más is volt már úgy, hogy szeretnénk még egy gyermeket viszont az 5 éves fiunk nem szertne kistestvért?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk sehogy meggyőzni. Annyira tiltakozik, hogy az valami hihetetlen. Hogyan lehetne meggyőzni?

2016. ápr. 8. 20:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
A nagyfiam hallani sem akart tesorol. Ha szóba hoztuk egyből mondta hogy kidobja majd a kukába. Kismama lettem, már akkor máshogy viszonyult a dologhoz, de mióta megszületett a tesó, imádja.
2016. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk eleve nevetséges, hogy két felnőtt ember kikeri egy harmadik személy véleményét a gyermekvallalastol. Kifejezetten rohejesse válik, ha ez a harmadik szemeky egy gyerek.
2016. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Nalunk a nagyobbik 5 éves es o nem akart meg egy tesot,nem kikertuk a velemenyet csak mi is sokszor beszelgettunk rola a ferjemmel.Egy beszelgetes alkalmaval elmondtam neki,hogy ebben igazabol a felnottek dontenek es mi az apjaval szeretnenk...mikor terhes lettem mondtam,hogy lehet lesz kisbaba,de az orvosnak kell megnézni...alig várta,hogy hazaerjek dokitol es nagyon orult neki..
2016. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
nem a gyerek dönti el.
2016. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Mért kell kikérni egy 5 éves véleményét ilyen horderejű kérdésben? Azt sem tudja mivel járna ez a dolog rövid és hosszú távon.

És ha mondjuk azt mondta volna hogy akar még 3 tesót akkor 3-t szülsz csak az ő kedvéért?

Én is inkább azt érzem mint a többi válaszoló, hogy minél jobban mondjátok neki annál jobban ellenáll.

Szerintem többet ne említsétek meg neki a dolgot, csak ha úton lesz a tesó akkor mondjátok el neki hogy úton van és ennyi.

2016. ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Korábban már hozzászóltam, de azóta megkérdeztem a páromat is. Ő azt mondta, hogy a következőt mondaná a "Szeretnél kistestvért?" s a válasz után:

"Ezt igazából csak a parlamentáris demokráciára való tekintettel kérdeztük, mivel nekünk kétharmados többségünk van ;)".

2016. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy gyereknek ebbe nem sok beleszólása van,sok gyerek hallani se akar tesóról,aztán ha megszületik meg imádja,ő még azt se tudja mit jelent az,hogy testvér....

Nekünk eszünkbe se jutott megkérdezni a lányomat,akar-e tesót....akkor mondtuk el amikor már biztossá vált!

2016. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
62%

Az az ijesztő, hogy felmerül mint kérdés, hogy "hogy lehetne meggyőzni"

valószínűnek tartom, hogy már most az 5 éves gyerek irányítja a családot...ennyit a liberális nevelésről...

2016. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!