Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már annyira kimerülve...

Voltatok már annyira kimerülve érzelmileg fizikailag hogy azt gondoltátok ha ezt előre tudjátok akkor nem akartok babát?!

Figyelt kérdés
Tudom kemèny kérdés és el lehet mondani minden rossz anyának de jelenleg ott tartok ha tudtam volna ezt vagy azt akkor nem tepertem volna annyira hogy legyen babánk. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani ha tudtam volna h olyan nehéz az egyetem talán el sem kezdem persze megérte mert végigcsináltam. őszintén soha egy percre sem kívántàtok vissza a "régi" életeteket?! Kérlek ne ítéljetek el csak most nagyon ki vagyok és kíváncsi vagyok volt e más is így.

#visszacsinálás #Megbánàs
2016. ápr. 11. 17:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az őszinte válaszokat. utolsó válaszolónak különösképpen. a tudat h vkinek 1000x rosszabb megerősít.
2016. ápr. 11. 20:08
 12/18 anonim ***** válasza:

Soha! Pedig kimerülve voltam. Ajjaj. 3 gyerek, mindent egyedül csinálok. Nagyszülő nincs a közelben. Férjeméknél leépítés, ráadásul egy ember kb 3 helyett dolgozik. Jó esetben hétfőn délelőtt látom. Hétfőtől vasárnapig odavan. A "nagyok" (alsósok) mindenki külön órákra, külön edzésre, néha úgy érzem belegebedek. Hisz az egyik tartós beteg is, neki gluténmentes koszt minden napra. És mindezt gyakorlatilag egyedül!

A pici ráadásul 1 hónap kórházzal kezdte az életét. A félelem, a nem alvás, hisz sokszor úgy aludta csak, hogy kézben. Éjszakánként. Seznvedett. Én is a félelemtől. Ráadásul a tesókat elvitte a messzi mama, nem láthattam őket, csak ha elmentem hozzájuk. Volt , hogy napi 200 km-t mentem, hogy lássam őket pár percre, de már fordultam is vissza a picihez a kórházba. Anyagilag is nehéz volt, rengeteg pénzt elvitt a nomrális gyógykezelés, a furikázás. Ennem is kellett ugye. És akkor ami utána jött (és még van ) .De soha egy percre nem gondoltam, hogy megbántam! Soha! Ők visznek előre! Ők adnak erőt! Inkább az szokott bántani, hogy miért bántja a gyerekeimet az élet. Mit vétettem. Mit tegyek, hogy jobb legyen.

2016. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Betu ***** válasza:
13 hónapos a gyermekem, de mióta megszületett nem aludtam egyben még 6 óràt sem. Imàdom; Ő az életem értelme, de néha olyan jó lenne kiszabadulni. A pàrom néha àtveszi akkor kicsit utólérem magam a hàzimunkàba amit nem tudtam megcsinàlni míg aludt. Arra soha nem gondoltam, hogy milyen lenne az életem nélküle. Vele teljes minden. Ràm mosolyog vagy megölel vagy csak ràm néz a gyönyörű szemeivel és minden fàradsàgom tova szàll. Mindenki elfàrad egy kicsit néha, de ez a legszebb fàradsàg ami létezik a vilàgon.
2016. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem. A régi életem soha nem kívántam vissza. Időt alvásra, bármire, amire szükségem lett volna éppen, azt igen, de ezek pillanatok. De soha nem gondoltam, hogy bár ne vágtam volna bele.
2016. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sose volt ilyen. A második gyereknél már előre nevettünk magunkon, hogy az első időszakban milyen zombik leszünk, és valóban azok voltunk. A gyerekvállalás ezzel jár. Mindenki szenved egy kicsit, de ez nem meglepő.
2016. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

azt hiszem tegnap volt az első nagyon durva mélypontom. folyton félek attól h vmit rosszul csinálok hogy nem jó a babámnak stb. megaztán az első időszak ilyen csak azt hiszem senki nem akarja bevallani jobb elhitetni hogy milyen tökéletes szülei vagyunk egy tökéletes boldog sohasem síró babának és senki nem beszél a nehezéröl a félrerértett sírásokról a küzdelemről a félelmekről...

szégyenlem magam sírtam is és bocsánatot kértem még a babámtól is aki csak egy mosollyal nyugtázta h minden ok!

2016. ápr. 12. 10:05
 17/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy nehéz és az. hogy vissakívánod a régi életet nem egy és ugyanaz. Mindenkinek nehéz. Hidd el. Ezt senki sem titkolja. Van akinek kicsit nehéz, van akinek nagyon. Senki nem hiszi szerintem tökéletes szülőnek magát. De bármilyen nehéz, nem egynlő azzal, hogy visszasírom a régi életet. Soha

3 gyerekes akinek az első hónapban kórházba kerlt a babaája.voltam.

2016. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem, kérdező, nincs mit bevallani. Igen, nehéz. De ez nem azt jelenti, amit te írtál. Senki nem ígérte, hogy könnyű lesz. Szóval nyugodj meg, de nem mindenki érez így, még ha ezt te nem is hiszed el, vagy rosszul esik. És senki nem ítél el, nem vagyunk egyformák. Van akinek ez megy könnyebben, akkor is, ha fáradt, másnak meg valami más.
2016. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!