Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7-8-9 hónapos terhesen is...

7-8-9 hónapos terhesen is lehet vezetni? Aki terhesen jogsizott, mikor fejezte be és hogy bírta fizikailag?

Figyelt kérdés
Jogosítvány megszerzése céljából. Most kezdtem el a jogsit,kreszen elsősegélyen túl vagyok,de most kezdek el vezetni. 6 hónapos terhes vagyok,de most indult meg a hasam a növésben. Az oktatóm "előrevesz",de szerintem még ígyis lesz vagy 2 hònap mire végzek. És akkor az esetleges bukást nem számoltam.
2016. febr. 29. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én anno 8 hetesen kezdtem a kresz-t, utána rögtön a vezetést, de nagyon bunkó volt az oktató, így 30 óra "vezetés" után abba is hagytam, konkrétan nem vitt el vezetni hanem ócsárolt hogy nem tudom egyszerre mondani azt amit csinálok, és közben csinálni is. Mondani kellett volna hogy "gázról le, kuplung be, kettes, gázra óvatosan vissza stb. és ha kihagytam valamit, de a sebességváltás jó volt, csak a "versike" nem, akkor előről az egészet. Ha nem mondtam hogy "óvatosan" akkor sem volt jó. Utáltam az egészet. Egyébként Csigajogsi. Abbahagytam, otthagytam az iskolát is, megszületett a baba, és újrakezdtem nulláról egy másik oktatóval, másik iskolánál, és 2 hónap alatt meglett. Ha túl stresszes akkor inkább halaszd el szerintem, fél éves baba mellett már el lehet járni vezetni ha addig van kire bíznod, én hétvégenként mentem, és néha beadtam a manót családi napközibe, másfél órára bevették. Fizikailag bírtam volna, de idegileg nem ment...
2016. febr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ezt így előre nem tudhatod. én fizikailag táncolni tudtam volna a 35. hétig, aztán jött a szitu, hogy a magzat a kezével ütni kezdte a hólyagomat, random, naponta 4-5 sírási rohamot generálva. Amikor meg kellett állni, eldobtam ami a kezemben volt, stb. azóta nem járok el, csak kb. 2 naponta kicsit sétálni. totál lerobbantam.


a nővérem vezetett még a kórházba menet is, mert proramcsászár volt, vagyis nem voltak fájásai, a férje meg nem tud vezetni...

2016. febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Huhh kedves első,mintha magamat olvasnám. 3 éve én is elkezdtem 8 hetesen,de állandóan bőgtem,kiakasztott az oktató stb. Most nyugodtabb terhességem van,egyenlőre szárnyalok a boldogságtól.


Most vettem rá magam,hogy jogsizzak,de ezúttal szeretném tényleg végigcsinálni. De hogy fogok a kormányhoz férni?

2016. febr. 29. 11:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Szülés előtti napon is vezettem, semmi megterhelő nincs benne, gondolom nem traktort vezetsz :-)
2016. febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szülés előtti napon is egyedül mentem nst-re kocsival (meg előtte is szinte mindenhova), szóval nekem nem okozott gondot. Úgyis érezni fogod, hogy meddig bírod.

Egyébként ha normális az oktató, akkor marha hamar le lehet zavarni. Én anno majdnem október közepén kezdtem a rutint, november végén pedig már vizsgáztam forgalomból, annyira gyorsan haladtunk.

2016. febr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szintén utolsó pillanatig vezettem, nem volt semmi gond.
2016. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

36 hetesen volt az első forgalmi vizsgám, amin persze meghúztak, aztán 38. hetesen a második. Velem is kivételeztek, hogy beleférjek, a kilóméterekkel, meg a bukott vizsgám után betettek 2 hét mulvára ilyen lukba, hogy tudjak még egyszer vizsgázni. Én jól bírtam amúgy, szülés előtti napokban már vezettem itt a kertvárosban a férjemmel, gyakoroltunk kicsit a friss jogsival a kezemben.

A kresz engem jobban megviselt, a sok ülés, azt hiszem 8*4 óra volt, esténként, 8 napig, ami amúgy is 8 óra ülő irodai munka után baromi fárasztó volt. Maga a vezetés már nem okozott gondot, persze stresszelt hogy mi lesz ha nem sikerül, de azért bíztam magamban.

2016. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en meg 31 hetesen kirandultam is. Persze, h vezettem :) Ja, es ikrekkel voltam terhes :)
2016. febr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Èn 14 hetes terhes vagyok ès jovoheten megyek forgalmi vizsgára. Ha megbukok akkor megyek mèg szülès előtt megint vizsgazni de nagyon a vègère nem akarom hagyni.
2016. febr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szülés napján is vezettem. NST-re. Az orvos azt mondta, hogy még nem jött el az idő. Így útba ejtettem egy nagybevásárlást. Felhordtam mindent a lakásba, elpakoltam. Elkezdtem főzni, az első adag fasírtot sikerült kisütnöm, amikor elfojt a magzatvízem. Hívtam a férjemet, hogy indulni kell. Beültem az autóba elmentem a férjemért a munkahelyre, onnan már ő vezetett a kórházig. 18:24-kor született meg a fiam.
2016. febr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!