Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan kismama, aki nagyon...

Van olyan kismama, aki nagyon vékony volt, de sikerül terhesség alatt felszednie annyit, hogy utána is megmaradt rajta?

Figyelt kérdés

Én ebben reménykedem, világéletemben szerettem volna teltebb lenni, imádom a mostani többletet és olyan jó lenne ha nem fogynék vissza.

Nyilván a baba súlyán kívül is híztam.


2016. ápr. 12. 09:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

tejcukor allergiám van, 13 éve, mikor kiderült erre jött mindenféle, gyumorhurut stb, azt hittem sosem kerülök ki belőle, a diétát akkor szigorúan tartottam. vézna voltam, étvágytalan.

most makkegészséges vagyok, tejcukorral könnyű együtt élni, már minden van laktóz mentesen, vagy marad a laktase enzim, nem érzem, hogy ez betegség lenne, teljes életet élek, a kilók mégsem jöttek fel rám, bár már terhesség előtt egész jól éreztem magam.


Azért érdeklődök, mert az ismerősi körben, aki nem akart hízni, mert eleve normális súlyú volt, azokon valahogy mind rajtamaradt az a kis plusz, aki vékony volt eredetileg is, ők visszafogytak, úgy h nem is tettek semmit, hogy fogyjanak.

Kicsit igazságtalan ez így. :)


177 cm vagyok, évekig 52 kg voltam, terhesség előtt 57 kg. most kb 59kg. 20 hetes

2016. ápr. 12. 13:06
 12/15 anonim ***** válasza:
második szülés után rajtam maradt 10 kg. én szeretnék fogyni de akárhogy probálom nem megy.
2016. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

első gyerek előtt 167centimhez 48 kilós voltam.

62 kilóval mentem szülni, nem ehetettem sokat, diétán voltam, de sokáig, a gyerek 1 éves koráig 55 kiló voltam, aztán szépen lassan lementek a kilók 48 ra :(


most félidős vagyok, ugye megint 48 kilóval kezdtem, most 57 kilós vagyok :D tök jól nézek ki, van cicim, fenekem, combom, bár még mindig nagyon látszanak pl. az ereim meg a kulcscsontom, még ezeket szeretném egy kis hájjal eltüntetni :)

mivel 30 fölött vagyok így azt gondolom, hogy ebből maradni fog. azért a terhességre nem fognék közel 10 kilós hízást, de amúgy az orvosom meg a védőnőm is örül neki, szóval nem tartom kórosnak :)


(nekem is ételallergiám van, talán azért vagyok sovány)

2016. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csajok! Aki ennyire nem tud hízni, főleg, ha magának van ételallergiája, vagy a családban előfordul, nézettétek már meg magatokat, hogy nem vagytok-e ti is lisztérzékenyek?

Nagyon sok esetben évekig tünetmentes lehet és durva szövődményeket (pajzsmirigy problémák, cukorbetegség, meddőség, vetélések, daganatok) okozhat.

Sokszor az első előjele a soványság, a vashiány vagy a tejcukor érzékenység, esetleg a diabétesz...

2016. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled #14-es! Engem néztek már kétszer is, és nem vagyok lisztérzékeny. Viszont magamon vettem észre, hogy csak egy kenyér-tészta-pizza nap után nemhogy nem hízok, de van h fogyok is, így én is alapból a lisztérzékenységre gondoltam. Meg is nézettem,de semmi bajom vele. Ugyanakkor elhiszem, amit a gluténról írnak, hogy nem mindenkinek egészséges enni, így csak mértékkel fogyasztok, van h napi 1 zsömle az adag, a kifőtt tésztát pl. szinte csak gluténmentesből főzöm, párom szereti is, sárgább, ízesebb a kukoricától. Könnyebb is az emésztésem, és ebben az időszakban híztam is, de van, hogy semmi bajom tőle, máskor meg van egy bőrhámlásos kéznyavalyám, csak attól múlik el, ha teljesen elhagyom a lisztet.

Papíron meg nyugodtan ehetem.

2016. ápr. 12. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!