Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apának szólítani a férjem,...

Apának szólítani a férjem, miért nem jó dolog?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányunk, és már a terhességem elején apának kezdtem szólítani a férjem (apa itt van, ez most apa keze stb...) szép lassan átkereszteltem "apa" lett! Néha szólt, hogy mások előtt, maradjon csak Ádám, otthon ha nagyon muszály hívjam apának, a gyerek előtt.

Aut vettem észre, ha otthon beszélek vele és ugy szólok hozzá, hogy apa legyszives ad ide azt... akkor direkt nem figyel. Kerdeztem tőle, hogy most komolyan ennyire zavarja de soha nem válaszol nyíltan, olyanokat mond, hogy tényleg ennyire fontos neked? ha nagyon akarod hivj apadnak!

Ennyire rossz ez neki? Nem értem miért zavarja?! Én kértem hogy hívjon anyának hogy a gyerek tanuljon, mindig megígéri, de sosem tartja be!!

Miért? Miért olyan nehéz?


2016. ápr. 13. 12:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Mivel ezzel azt jelzed, hogy megszűnt számodra férfinek lenni.

Neked NEM apád, jó, hogy nem figyel, ha így szólítod a gyereknek az apja, ő meg megtanulja anélkül is, hogy te is apukáznád.


Ez nagyon hüye és lealacsonyító szokás, megértem a férjedet, hogy ki van akadva.

2016. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Az első tökéletesen megfogalmazta. Nincs mit hozzáfűzni.

Megalázod, és ezt nem tűri. Ha férfi lennék, és a feleségem így kezdene el viselkedni velem, ultimátumot adnék neki. A gyerek nem veheti át az első helyet. Nektek továbbra is elsőknek kell maradnotok egymás számára. Ebbe pedig nem fér bele, hogy apunak szólítod. Mert ő nem az apud.

29N

2016. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Maximálisan egyetértek az előző válaszolóval.
2016. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

*válaszolókkal


#3

2016. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
szerintem semmi baj ezzel HA mindkét félnek tetszik. Engem is anyának hív a férjem és én is őt apának! Sőt anyósom is így hív minket. Ez a szokás nálunk. DE! Ha a férjem szóvá tenné hogy ez őt zavarja megérteném és tekintettel lennék rá...nálunk valahogy evidens hogy így szólítjuk egymást (köszönjük szépen megmaradtunk egymás előtt nőnek és férfinak is) de attól még ösztönösen ez jön nálunk. De itt az a lényeg hogy a két fél ugyanúgy gondolkodjon
2016. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%

Tehát akkor ő már nem a férjed, csak a gyereked apja. Értem.


Pontosan ez a baja. Ha a gyereknek beszélsz róla, akkor persze, apaként hivatkozol rá. Néha még apának is szólítod előtte. (Pl. hazajön a férjed és az ajtóban várjátok..ekkor pedig a kislányodhoz szólsz, hogy nézd csak, már haza is ért Apa!) Na de most komolyan.. barátok előtt? Ha szeretkeztek és megszólítanád, akkor is Apa?? Ő a férjed!! Nem az apád.


Pont olyan hülyeség azt elvárni, hogy téged Anyának szólítson. A gyerek előtt esetleg, ha olyan a szituáció. Tanulja meg ezt a két megszólítást, de ennyi.


Igaza van elsőnek. Rendkívül lealacsonyító.


N

2016. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem apáddal bújsz ágyba, hanem Ádámmal.
2016. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
van NEVE nehéz lenne azon szólítani szegény csávot ????
2016. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egyébként nálunk a család besegít. Ha ott vagyok tesóméknál és épp a gyerekkel foglalkozok, akkor Anyaként hivatkozok a testvéremre és Apaként a sógoromra. Viszont ha kimegyek a tesóm után a konyhába és megszólítom, akkor a keresztnevét használom.


Ugyanígy Anyósom is ezt csinálja a sógoromékkal. Van keresztnevük, azon szólítja őket, kivéve ha a gyerek előtt hivatkozik rá, például "gyere, keressük meg Anyát" vagy "nézd csak milyen finomat készít neked Anya".


#6

2016. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ez a helyzet, meg tudom erősíteni a korábbi véleményeket: ezzel azt jelzi számomra a férjem, hogy már "csak" anya vagyok, nem nő, nem a felesége. És emiatt egy idő után én is azt kezdtem érezni, hogy már nem vagyok elég jó neki, nem vonzódik hozzám, nem azért van velem mert szeret hanem csak mert közös gyerekünk van. Elég fájdalmas dolog, hidd el :-(


Hosszas győzködés után leszokott róla.


A gyerekünk pedig így is megtanulta, hogy anya-apa.

2016. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!