Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit segít férjetek a baba...

Mennyit segít férjetek a baba körül?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve, mert a a férjem semmit sem segít egy éves fiunk körül, esetleg hétvégén elviszi pár órára itthonról. Hétfötöl szombatig dolgozik 8 órát, három váltásban ami minden héten változik. Tudom, hogy neki sem könnyü, de azért legalább a gyerekkel foglalkozhatna vagy néha kicserélhetné a pelust, esetleg megfürdetné... Teljes mértékben kiszolgálom, ha én nem rakom oda tányéron az ételt neki akkor nem eszik, ha nem adom oda a pohárban amit kért inni nem iszik. Soha nem csomagol a munkába magának enni mindig én csinálom azt is. Ha megkérem, hogy segítsen a gyerek körül akkor azt mondja, hogy fáradt mert dolgozik és hogy én ezt nem érthetem mert én nem dolgozom.Most 6 hónapos terhes vagyok és félek, hogy mi lesz velem két gyerekkel így.
2016. ápr. 26. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanez lesz, ha megszülsz. Pontosabban, nem, onnantól 3 gyereked lesz úgy, hogy kettőt szültél.


Ki milyen virágot szakít...


Egyébként férjem nem segít semmiben, mert nem is segíteni kell, hanem kivenni a részét a gyereknevelésből és ezt meg is teszi noszogatás nélkül. Mindent megcsinál a gyerek körül. Ha én is otthon vagyok, akkor felesben, de gond nélkül ellátja egyedül is.

2016. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

De hát te is dolgozol! Többet is mint ő. Amúgy ne készíts neki kaját, ne vigyél inni. Majd megoldja.

Férfi vagyok, párommal most várjuk első babánkat és bár mindig is ketten csináltuk a házi munkát azért mégis csak ő csinálta többet. De most meg örökké fáradt, úgyhogy én mosogatok, teregetek, bevásárolok, főzök, kaját pakolok neki is stb. Régen is megcsináltam egyiket másikat, ő is segít néha most is csak az arányok felcserélődtek. Én nem bánom,hiszen közös babát várunk!

2016. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ma reggel is pl. a fiamnak rossz kedve volt és kicsit nyafogott a férjem pedig egyenesen rámordított, hogy takarodjak ki a gyerekkel sétálni mert nem tud aludni és neki délután dolgozni kell. Egyszerüen sirni tudtam volna, mert nem hiszem, hogy megérdemeltem, hogy igy beszéljen velem. Utánna elmentem itthonról a fiunkkal és csak akkor jöttünk haza amikor elment már dolgozni. Azóta még csak fel sem hívott, hogy bocsánatot kérjen vagy valami.
2016. ápr. 26. 17:59
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

amire megkérem azt mindent megcsinál.

de nem kérem meg, csak arra amit muszáj. 9-10 órát dolgozik, 2 órát utazik. a magára fordítható szabadideje naponta fél óra. Nekem naponta 2 míg a gyerek alszik. hiába "dolgozunk" mindketten, a kettő mégis csak több mint a fél..

a fürdetésben egyébként alapból segít, pelenkát szerintem sose cserélt ha nem kértem, a reggelit vacsorát alapból elé rakom én ilyen típus vagoyk. nyilván vannak kevésbé és jobban terhelhető férfiak.

ő nehezen viseli ha nincs egy fél óra nyugta sem és én inkább kiszolgálom mint hogy rá menjen az egészsége arra hogy nem tud pihenni, mert szeretném ha sokáig velünk maradna.

Majd ha visszamegyek dolgozni így is lesz épp elég dolga.

ha beteg vagyok és megkérem hogy vásároljon be vagy vigyázzon a gyerekre míg főzök szó nélkül meg csinálja. de magától semmit.

2016. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
ha így beszél veled, annak nem a gyerek az oka, akkor az egy érdekes kapcsolat lehet.
2016. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Az én férjem folyamatos (4) műszakban dolgozik, tehát hétvégén is. Ha otthon van akkor ugyan úgy fürdet, pelenkáz, játszik a 9 hónapos lányával.

Erre pedig "ha én nem rakom oda tányéron az ételt neki akkor nem eszik," AKKOR NEM ESZIK.... Nem vagy a cselédje!!!!

Üljetek le és beszéld meg vele a dolgot!

Ha úgy gondolja hogy Te nem "dolgozol" hagyd otthon őt a picivel egy délutánra aztán majd megtudja...

2016. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elejétől kezdve nem nyaltad volna tisztára a popóját, akkor most nem beszélne veled így és nem ez lenne a helyzet, hogy semmiben sem segít. Próbáld ki mit reagál ha esetleg nem teszed elé az ételt? Bár mondjuk szerintem igencsak hibás vagy a sztoriban, te csináltál magadból házicselédet.
2016. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyan ez lesz,csak mint ahogy előttem is írták 3 gyerek anyukája leszel.Ilyenkor csak halkan merem megkérdezni,hogy mire számítottál?Hogy ez javulni/változni fog?Nekünk 3 gyerekünk van,szinte mindent én végzek a gyerekek körül.Ennek az az oka,hogy a férjem olyan magánvállalkozást visz,ami miatt sokat van vidéken(hétfőtől-péntekig),de olyan is van,hogy külföldön van hetekig.
2016. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ma kezdődött és a 2.gyereket meg kellett volna gondolni 100x, mert ez így... mi az, hogy takarodj ki a gyerekkel? Kiszolgálod, mi vagy te? Cseléd... sajnos. Én még most elhagynám.
2016. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha így beszél veled az nem a gyerek miatt van.. Komolyabb gondok vannak a kapcsolatban
2016. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!