Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák ebből a depiből...

Hogyan tudnák ebből a depiből kikevergőzni? 2 percet nem voltam már 1,5 éve egyedül, gyerek nélkül bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lehet megkövezni, ettől függetlenül imádom őket, nem is bírnék napokat nélkülük. 3 van. A harmadik megindult vetéléssel kezdődött. Szóval fekvésre voltam ítélve végig. Nem tudtam feküdni, hisz segítségem nem volt, apájuk külföldön. A nagyoknak iskola, edzés, különóra. Vinni kellett, én meg imádkoztam, hogy ne legyen baj. Már itt éreztem, hogy akiknek eddig segítettem, jól eltűntek (pedig jól esett volna némi segítség). Megszületett, a megpróbáltatásoknak nincs vége. Problémái vannak. Nem szeretném részletezni. Szóval egész nap egyedül vagyok, persze viszem őket mindenhova, nyakamban a "pereputtyal", senki nem ajánlotta fel, hogy te bolond, néha besegítünk.Hisz Te is segítettél nekünk, amikor dolgoztál.Szóval ebből következik, hogy talán már ezeket az embereket nem is akarom. Rengeteg energiát fektettem a kapcsolatokba, de úgy tűnik kár volt. Persze biztos én sem vagyok egyszerű, nem mondtam. De most olyan nehéz. A nagyot már nem is tudom minden edzésre vinni, mert nem tudunk többfelé szakadni. Sajnálom szegényt. Én pedig azt hiszem teljesen megbolondultam.Ma csak sírok. Valahol azért jó lenne pár óra csak úgy, felnőttek világában. De igazából már azt sem tudom, ha lenne pár órám, akkor kivel is tölteném. Azokkal akik a legnagyobb bajban magamra hagytak? :( :( :(
2016. ápr. 27. 11:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Természetesen nem,de azzal ha sajnáltatod magad előrébb nem leszel.Akkor keresni kell egy anyukát,akár interneten akivel össze lehet jönni,barátkozni,beszélgetni stb.
2016. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
milyen eü.problémád lett? Helyrejött azóta?
2016. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Úgy gondoljátok ha elmegyek tök egyedül valahova az jót tenne? Mert én most annyira azt érzem, hogy társaság kell. Félek leülnék egyedül egy kávézóba ott bőgném el magam, milyen szerencsétlen vagyok.

Egyébként igen, bár nem kifogás bébiszittert találni aki egy beteg gyerekre vigyáz, nem könnyű.

2016. ápr. 27. 12:17
 14/27 anonim ***** válasza:

Akkor mégis miben segíthetünk?

Vagy kérdezem úgy: TE MIT SZERETNÉL? Szerinted mitől/hogyan oldható meg a problémád?

2016. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 piroska és a farkas ***** válasza:
Teljesen érthető az igényed. Nem írtàl az anyagi helyzetetekről. Amikor feküdnöd kellett, a nafyot nem vihette volna bebiszitter edzesre? Esetleg mivel mar iskolas, most nem lehetne neki megmondani, h figyelj egy sportagat tudsz valasztani, mert erre van kapacitàs ? A kicsinek milyen jellegű baja van? Èrdemes lenne olyan helyen keresni babyisittert ahol feltételez az ember egy fokozottabb érzékenységet. Pl gyógyped főiskolai hallgatók között. Szerintem ne félj egyedül kimozdulni. Próbàlj olyan helyre menni, ami kikapcsol. Mozi, pl.
2016. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Most nagyon megggondolom hova teszem a pénzt. Sokat visz a gyógykezelés. Szíve a beteg. Már kétszer műtötték.

Az a baj, ez kisváros. Itt találhatok bébiszittert, aki mondjuk középsuli mellett vigyázna a gyerekre. Rá nem bíznám. Aki fősulis az értelemszerűen koleszos a nagyvárosban.

Nemtudom én sem mit akarok. Egészséget és Társaságot. :( De honnan. A régiekkel már képtelen lennék ezek után bármire is. De most olyan rossz ez a lelkemnek.

2016. ápr. 27. 12:38
 17/27 anonim ***** válasza:
vajon a depressziós, bőgő anyuka a jobb a gyereknek, vagy a tinédzser bébiszitter és boldog anyuka? (vigyázz, kérdező, beugratós...)
2016. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ne vedd sértésnek, de véleményem szerint gyereket nem a nagyszülőknek vagy barátoknak vállalunk, hanem alapból azzal kell számolnunk, hogy mi szülők magunkra vagyunk utalva, minden más segítség csak könnyítés a család és/vagy barátok részéről.

Jelen helyzetben magadon kell segítened, ne mástól várj csodát. A helyedben keresnék a városban egy csecsemős vagy bölcsis gondozónőt, akit meg lehet bízni a gyermekfelügyelettel. Ikres barátainknál remekül működött, hogy egy csecsemőgondozó hölgy rendszeresen besegített nekik (apuka sokat utazik, nagyszülők távolabb élnek), majd simán rá tudták bízni akár éjszakára is a gyerekeket.

Neked pedig javasolnám, hogy járj el sportolni, ott is sok emberrel lehet találkozni, nem mellesleg az energiaszintedet is feltölthetnéd.

2016. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

1. nem vállaltam volna 3 gyereket, főleg ha a férj gyakorlatilag nincs soha otthon

2. segítséget lehet kérni, de nem felháborodni. nem a szüleidnek és nem a barátaidnak szülted a gyerekeket. lehet te sokat segítettél nekik, de önként ajánlottad fel gondolom, és ez csak és abban az esetben önzetlen segítség ha nem vársz el semmit cserébe. egyébként lehet ezek a barátok is tudnának segíteni, de pl a gyerekneveléshez nem értenek (mielőtt gyerekem született én sem tudtam semmit kezdeni egy újszülöttel-kisgyerekkel, kb nem is volt a sajátom előtt baba a kezemben...).

3. mindenki saját sorsának kovácsa - tessék összesezdni magad a gyerekeid miatt, ha ki akarsz törni, akkor tessék felfogadni egy bébiszittert és elmenni valahova, vagy ismerkedj facebook babás csoportokban (nekem így lett egy csomó anyuka ismerősöm akikkel gyakran összejárunk), vagy férjed mondjon fel, menjen el egy multihoz ügyfélszolgálatozni az csak hétköznap és 9-5ig van. a lényeg hogy ne ülj és siránkozz, hanem TEGYÉL az ellen amiben most vagy és amiben boldogtalan vagy.

2016. ápr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ezt a helyzetet te csináltad magadnak. A férjedre nem számíthatsz, ezt már az első gyereknél tudtad. Márpedig te és férjed kötelessége gondoskodni a gyerekekről. Nem a szüleiteknek és nem a barátaitoknak. A bébiszitter szintén megoldás lehetne, de erre is csak kifogásokat keresel. Miért csak középiskolás lehetne és miért nem bíznád őrá? Miért ne lehetne friss nyugdíjas nő, akinek még nincs unokája? Miért ne lehetne munkanélküli fiatal nő? Miért ne lehetne eü. dolgozó, aki sokat ügyel, ezért vannak szabadnapjai? Miért ne lehetne másik, hasonló helyzetű anyukával összebarátkozni (pl. játszótéren) és nem pénzért, hanem oda-vissza alapon néha mindkettőtök gyerekeivel lenni, hogy a másiknak legyen szabad ideje?
2016. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!