Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön élő anyukák! Milyen...

Külföldön élő anyukák! Milyen szinten beszélitek az adott ország hivatalos nyelvét? Mikor tanultátok meg?

Figyelt kérdés
Gyerekkel költöztetek vagy már ott szültetek? Melyik ország és miért oda mentetek?
2016. ápr. 30. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi Amerikában élünk, úgy jöttem ki, hogy már valamennyire beszéltem a nyelvet, elég hamar tökéletesítettem a nyelvtudásom. Nagyobbik lányom itt született, a kisebbik pedig itt fog, remélem, már minél hamarabb. :)
2016. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és úgy kerültünk ide Floridába, hogy volt egy lehetőség, amit nem hagytunk elmenni. :)
2016. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi Angliaban elunk,kozepfokon beszeltem mikor kijottunk. Mindket gyerkoc itt szuletett. Mindenkepp angol nyelvteruletre akartunk menni,Amerika es Ausztralia tul messze van.
2016. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Németországban kapott a férjem még az egyetem alatt szakmai gyakorlatra lehetoseget, igy jottunk mindketten, en is itt kerestem szakmai gyakorlatot. Gimiben tanultam 3 evig nemetet, de azt akkor mar 7 eve nem beszeltem, es elotte sem tul jol, angollal talaltam eloszor munkat, es fokozatosan alltam at annal a cegnel a nemetre. 2 ev alatt felsofoku szintre jutottam, nyelvvizsgaztam is. Nyelvtanilag es szokincsben is lenne meg mit tanulnom, de meg vagyok elegedve a mostani szinttel, ami neha hibas, de folyekonyan megy.


A gyerekunk itt szuletett, miutan kitanultam itt egy uj szakmat, es meglett a kello munkatapasztalat es munkaido is. A munkalehetosegek, penzgyujtes es egy nyugodtabb elet miatt jottunk. Ez meg is van, de egyre jobban hianyzik a csaladunk, foleg miota megszuletett a babank.

2016. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi Olaszorszagban elunk.A ferjem olasz.Akkor kezdtem el tanulni a nyelvet mikor megismertem.Mindket gyerekunk itt szuletett.Nem beszelek tokeletesen, hibatlanul, de nincs olyan, amit ne ertenek vagy ne tudnek egyedul elintezni.
2016. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hollandia. Társalgási szinten beszélem, akkor kezdtem el tanulni, amikor kijottunk - elente egyedul,aztán tanfolyamon. Gyerekkel költöztem és azért, mert a férjem holland.
2016. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában élünk, mikor kijöttünk középfokon beszéltem, azóta már felsöfokon. Gyerek itt fog születni, mindent el fogok tudni intézni egyedül.
2016. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Mi Angliaban elunk, alapfokon beszeltem amikor kijottunk, es nem is nagyon fejlodott az angolom, mert a ferjem tokeletesen beszel es mindig mindent o intez. Mgyar csaladnal dolgoztam szules elott, sok magyar, de angol barataink is vannak. A fiunk masfel eves. Azert ide jottunk, mert egy kedves baratunk megkert engem, hogy legyek a gyerekeik dadaja, a ferjem meg jott velem. Mivel o eleg magasan kepzett, egybol talalt o is masik munkat. kb. ennyi a sztorink. :)
2016. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Skóciában élünk bő fél éve. Az angolt középfokon beszélem, de sajnos itt egy nagyon sajátságos nyelvváltozatot használnak, így a helyiekkel elég döcögősen megy a kommunikáció. Szerencsére bekerültünk egy nemzetközi közösségbe, így van lehetőségünk gyakorolni.

A gyerekek 5 és 3 évesek voltak, amikor kijöttünk, és noha mindketten járnak közösségbe, sokkal lassabban tanulják a nyelvet, mint számítottunk rá.

2016. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Angliában élünk. Én totyogós korom óta tanultam a nyelvet, felsőfokon beszéltem mikor kiköltöztünk. Párom akkor a nulláról kezdte, alapfokon beszél, legtöbb dolgot megérti. Itt szültem. Azért ide jöttünk, mert annyira jól beszélem a nyelvet és több ismerősünknek is bejött a hely.
2016. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!