Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmondjam a dédinek? Elég...

Elmondjam a dédinek? Elég bonyolult, a tóbbi lent?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt egy családi viszály miatt ketté szakadt a család. Van az apám és az őt pártoló nővérem, illetve vagyok én aki a nagymamánknak ad igazat. Nem sürűn beszélek apámmal, évi 2-3alkalommal találkozunk. A mamámmal napi szinten tartom a kapcsolatot! 3. Babánkat várjuk, tehát a 3. Dédunokája jön! Már a pozitív tesztről is tudott! Januárban a nővérem felhívott hogy terhes lett. Persze örültem neki, tartjuk is a kapcsolatot. Viszont ő nem hajlandó a mamának elmondani, mert apám füti ellene, hogy aki az ő ellensége azzal ne beszéljen! A legnagyobb gáz hogy a növérem már 18 hetes terhes. Szerintem joga van tudni a dédinek hogy jön a 4. Dédunoka is, de a nővérem csupán azért nem mondja ezt el neki mert apám ergo nem engedi.... elmondjam én a mamának? De akkor meg féltem szegényt hogy mennyire rosszul fog esni neki hogy nem a tesóm mondja el neki, bár már az is rosszul esne neki hogy csak 5 hónapos terhesen mondanák el neki... annyira sajnálom hogy ő érdeklödik a nővérem iránt de a növérem le se sz..rja. tőlem szokta kérdezni hogy mikor jön haza, mert egy másik városban lakik. Mindig letagadom ha volt itthon mert nem akarom hogy rosszul essen neki hogy nem foglalkozik vele. Mit tegyek, elmondjam neki, hogy terhes a tesóm, csak apám megfenyítette? Mert előbb utóbb megszületik az a baba és nem hiszem hogy ezt titokban lehet tartani 5-10évig amíg esetleg még él a dédi. Minél később tudja meg annál rosszabbul fogja érezni magát!
2016. máj. 2. 07:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne. Ha nem beszélnek, nem tartják a kapcsolatot, akkor minek? Max ha megszuletett a gyerek.
2016. máj. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De a mama nem tudja hogy rosszban vannak. Elég hülyén hangzik, de a mama csak az veszi észre hogy ritkán (kb2 éve) találkoznak. Ò csupán azt gondolja hogy a nővérem sokat dolgozik és nem ér rá. 75 éves és régebben sokat voltunk nála mindketten gyerekkorunkban. Ez az eltávolodás csak a konfliktus óta alakult így!
2016. máj. 2. 07:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát annyira azért nem lehet naiv senki, hogy azt hiszi, minden rendben van, ha 2 évente találkoznak. ... Telefonálni se jut eszébe a mamának? Érdekes. ...
2016. máj. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De próbálta hívni csak időközben megváltozott a tesóm száma. Éz most a napokban derült ki hogy a mama szokta próbálni felhívni csak nem volt jo a szám. Egyébként megadtam most neki az új számát. De azért csak egy 75 éves emberről beszélünk, elfelejt már dolgokat. Pl minden héten megkérdezi hogy megadtam e már neki a tesóm új számát mert a régin nem tudja elérni.
2016. máj. 2. 07:31
 5/15 anonim ***** válasza:

1. Ha a estvéred nem akarja, hogy a dédi tudjon a terhességröl, akkor ne mondd el, ez nem a te ügyed, neked semmi bleszólásod.


2. Ha a dédi idövel megtudja, akkor majd lerendezi a húgoddal vagy megharagszik rá, de ez meg az ö dolga.

2016. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se mond el,ez nem a te dolgod. Elbb utóbb ugyis kiderül és akkor majd rendeződik a viszony ,vagy így vagy úgy. Én megkérdezném a tesómat,hogy megadhatom-e a számát a dédinek,és akkor tud vele beszélni, ha nem akkor megmondanám neki,hogy beszéljen vele és tudassa hogy hogy állnak. Az viszont egy más dolog,hogy engem sosem tudnának a másik ellen fordítani ha nem akarom,olyan nincs hogy nem állok szóba a mamával,mert apámnak nem tetszene, max nem mondom meg apámnak hogy tartom a kapcsolatot mamával,de ez sem egy tiszta módszer.
2016. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, off, de mégis kénytelen vagyok megkérdezni:

"mert apám ergo nem engedi...."az 'ergo' [latinul: tehát] hogy jön ide?

.

A kérdésre:

Ha nővéred titkolja, ne pletykáljad el. Ha elmondod, még jobban szítod a haragot.

2016. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már mondtam a növéremnek hogy beszéljen vele, mondja el neki. De nem akarja. Nem azért mert titkolja, csak a rossz viszony miatt nem. De a rossz viszonynak meg apám az oka. Lázítja a növéremet a mama ellen, holott annak idején apám volt a hunyó,,, ő miatta lett ez a sz..r helyzet.
2016. máj. 2. 08:45
 9/15 anonim ***** válasza:
A novered majd elmondja, ha akarja, ez nem tartozik rad, ne mondd el.
2016. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De az hogy fog esni a dédinek ha mondjuk akkor tudja meg veletlen ha már 6 hónapos a baba? Ő nem gondolja hogy rosszban lennének ő csak azt hiszi hogy eltávolodtak a távolság és a hétköznapi hajtás miatt
2016. máj. 2. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!