Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya munkához való joga...

Az anya munkához való joga fontosabb, vagy az, hogy a gyermek három éves koráig az anyja mellett, családban szocializálódjon?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kíváncsi a véleményetekre, mert több nyugati társadalom nem támogatja az otthon maradó, gyermeküket nevelő anyákat, ezért sokan már 6 hónaposan kénytelenek bölcsődébe adni a kicsiket. Tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek milyen megélhetési gondjai vannak, hanem arra, hogy a gyermekek harmonikus fejlődése, vagy az anyuka más típusú munkája a fontosabb, társadalmi, szempontból?

2016. máj. 11. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

"Ha egy nőt boldoggá tesz a munkája is, a gyermeke mellett, menjen vissza dolgozni, ha pedig ez nem hiányzik neki, maradjon otthon."- Aha persze...és kit érdekel az anyjuk által elhagyott gyermekek sorsa ???

Én vagyok az a gyerek, akinek az anyja visszament dolgozni egy éves kora előtt. Soha sem lett jó a kapcsolatunk (nem értette, mi van velem...) szemben a húgommal, akivel 3 éves koráig otthon maradt.

2016. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

6: igen, erre próbáltam én is rámutatni, egyébként TB szakemberként.


4

2016. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Én is jártam bölcsibe, de azért nem hagyott el anyám!! :D :D :D HÁHÁHÁ :D Jesszumpepi.... ki ez a véresszájú szűk látókörű IQbajnok? Annyira nem vagy meggyőződve a saját igazadról, hogy kényszeresen támadnod kell vele másokat? Ennyire belebolondultál az otthonülésbe? Éljél, ahogy akarsz, neked is van ám választásod! Nem kell föláldoznod magadat :)
2016. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A tisztánlátás kedvéért azért tegyük hozzá, hogy Nyugat-Európában az egész rendszer teljesen máshogy működik. Nem vagyok minden országgal teljesen képben, de ahol én élek, a helyzet a következő: a szülési szabadság egy év. A bölcsőde elég drága, az óvoda 3 éves kortól napi 3 órában ingyenes, egész napos hely állami oviban nagyon kevés van, és fizetős. Az állami óvoda minden iskolai szünet alatt zárva van, ügyelet nincs. Az iskola délután 3-ig van, napközi nincs. Ilyen körülmények között elképzelhető, hogy az anyák jelentős része nagyon sokáig inkább vissza se megy dolgozni, mert nem éri meg. Van persze egy - igazából nem is nagyon szűk - réteg, aki keres annyit, hogy magán oviba-iskolába járatja a gyerekét, ezek jóval szülő- és gyerekbarátabbak, de hacsak nem milliomos valaki, ha két gyereke jár ilyen intézménybe, az már az egyik szülő fizetését teljes egészében elviszi.

Szóval nagyon nem úgy megy ez, ahogy ez otthonról tűnik, hogy "bezzeg nyugaton" minden gyerek 6 hónaposan már bölcsibe jár.

2016. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem, a legjobb a gyermeknek az, hogyha az édesanyjával lehet. De ez nyilvánvaló. Az ember a saját gyermekére sokkal jobban figyel, sokkal több szeretet tud adni, mint egy bölcsis gondozó, aki 8-10 gyermeket kénytelen ellátni. Ezen kívül több tudást tudsz átadni, jobban ismered a szükségleteit, az ő kis egyéniségét. Véleményem szerint, társadalmi szempontból fontos, hogy olyan generációt neveljünk ki, aki egészséges testileg-lelkileg, boldog, kiegyensúlyozott gyermekkora volt, és ebben az első három év különösen meghatározó, de nem csak ezen múlik. Például ha egy gyermeket a szülei nevelnek három éves koráig, de a szülők elhunynak, olyan nevelőkhöz kerül a gyermek, akik mostohán bánnak vele, akkor hiába az első három év. A gyermek a társadalom számára egy hosszútávú "befektetés", hiszen ha a szülők (nem csak az anya, az apa is) jó alapokat ad, a pici könnyebben indul útnak az oviba. Nem mondom, hogy káros, hogyha bölcsibe megy a gyermek, de lássuk be, egy idegen gondozó sosem lehet olyan jó, mint egy édesanya. Ettől nem lesz lelkisérült a gyermek, de érzelmileg sokkal nagyobb kiegyensúlyozottságot tud nyújtani az édesanya, mint egy gondozó. Én itthon maradtam a kislányunkkal, nem kényelmesebb ettől az életem, de sokkal boldogabb.
2016. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz, akik azt vallják, hogy ez egyéni. A gyerekem attól boldog, ha én kiegyensúlyozott, elégedett vagyok. Hiszen érzi rajtam, ill. türelmem is több van. Ha én úgy érzem, jó lenne már a munka, a társaság, a felnőtt élet,mert attól esetleg kicsit jobban érezném magam, akkor a gyerekemnek az csak jobb lehet.

Csak egy példa én a Nagyfiamat két évesen adtam bölcsibe, elég volt akkor visszamenni a családi céghez. Akkor jó is volt. Viszont a két gyerek között meg csak részmunkában tudtam, mert akit a helyemre felvettünk szerencsére bevált, tudtuk,hogy akarunk másodikat, felesleges lett volna elküldeni,hogy egy 1-2 év múlva újat keressünk. De megmondom őszintén akkor már rossz volt csak részmunkában dolgozni. Tudtam,hogy szeretem, amit csinálunk, jól is csináltam, de ugye a kollégával együtt kellett megosztani. Aztán jött a Kicsi és úgy alakult, hogy a kolléga lelépett így már szülés után nem sokkal ismét dolgoznom kellett heti pár órában. Megmondom őszintén most viszont ezt élvezem. A Naggyal anno tényleg jó volt kicsit kiszakadni és kizárólag csak babázni. De mivel alapjáraton pörgős vagyok, most valahogy tényleg jó,hogy itthonról amikor tudok, akkor pénzért dolgozok, ill, hogy heti kétszer 2 órában bemehet a céghez a kollégákhoz. A gyerekre szerintem bőven ráfér kétszer két óra Nagyi vagy Apa, én meg kiegyensúlyozottabbnak érzem magam.

2016. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 11. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!