Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pünkösd hétfő előtti hétvégén...

Pünkösd hétfő előtti hétvégén van-e folyamatos láthatás?

Figyelt kérdés
Minden héten péntek 16:00 tól szombat 18:00-ig jár apának láthatás. Pünkösd hétfő is az övé. Pénzek-szombaton jár neki éáthatás v
2016. máj. 12. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,ha úgy szól az egyezség,hogy MINDEN péntek 16:00-tól szombat 18:00-ig.Az ünnepekről nyári,őszi,téli,tavaszi szünetekről nem egyeztetek meg?Az alap szokott lenni.
2016. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan, sajnalod tőlük ezt a kis időt?
2016. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm szépen. De megegyeztünk, de időszakos láthatás idején a folyamatos láthatás szünetel, de én úgy tudtam, et csak a tavaszi, téli, őszi és nyári szünetre vonatkozik, a pünkösdre nem.
2016. máj. 12. 21:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, kérlek idézd már, hol írtam olyat, hofy,sajnálom ezt a kis időt. Épp ellenkezőleg, drága apuci ma este nyolckor üzent, hogy hát akkor ő most nem viszi a gyereket, mert nincs folyamatos láthatás. Nekem két napra 250 km-re kell holnap üzenni, és hopp, most tudom meg, hogy nem mehetek, mert apuci mégsem viszi a gyereket.
2016. máj. 12. 21:45
 5/9 A kérdező kommentje:
* utazni (üzenni helyett)
2016. máj. 12. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a helyzet az, hogy a láthatás csak jog, nem kötelesség, így apuka bármikor dönthet úgy, hogy nem megy.
2016. máj. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os,

1. Nem ez volt a kérdés.

2. Olvasd el a törvényt: jog és kötelesség, a gyámhatóság büntet az elmaradt láthatásért.

3. Ha nem viszi a gyereket, mondja le időben.

De nem vitatkozni jöttem, annyi volt a kérdésem minden hátsó szándék nélkül, pünkösdkor hogyan értelmezendő a láthatás, örülök, hogy mindig van egy-két nagyokos, aki válaszolni ugyan nem tud, de ráveti magát a kérdezőre.

2016. máj. 17. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk úgy hülyeség, ahogy van, drága kérdező. A láthatatlan a jogosultnak joga, a gondozó szülőnek és a gyereknek pedig kötelessége. Apuka dönthet úgy, hogy nem megy és nem kell bejelentenie, anyuka nem dönthet úgy, hogy nem adja a gyereket, kivéve ha komoly indok van rá, előre bejelentő és pótolja. Apukát nem büntetik meg, ha nem megy, anyukát Igen, ha nem adja oda a gyereket.
2016. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez az egész hülyeség.

Ptk. 4:178 (2) A gyermekétől különélő szülő - ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani.

Ptk. 2013.évi V. tv. 4:182.§ (1) A kapcsolattartást akadályozó körülményekről a felek késedelem nélkül kötelesek tájékoztatni egymást.

Nálunk apuka sorozatban nem viszi a gyereket és előre nem szól, ezért mindig otthon ülünk a semmiért. Nemrég megelégeltem és bejelentettem a gyámhivatalnál. Megbüntették 5.000 Ft-ra. Idézek: "Az apa a kapcsolattartás elmaradása miatti értesítési kötelezettségének nem tett eleget, illetve nem is élt kapcsolattartási jogával és egyben kötelezettségével, ezért a szabályozásban foglaltak be nem tartása miatt önhibája fennáll."

Miért hiszik egyes apukák, hogy nekik csak jogaik vannak, de kötelezettségeik meg nem? Aztán úgy szórakozhatnak a gyerekkel, ahogy akarnak?

2016. máj. 17. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!