Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátom "megtiltotta", hogy...

Barátom "megtiltotta", hogy bizonyos dolgokat csináljak, mondjak a legjobb barátnője jelenlétében, aki anyuka. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés
Azért, mert anya, bizonyos dolgokra nincs ideje. Borzasztóan bántja, hogy én ráérek sminkelni, hogy tudok járni edzeni. 9 év van köztünk, én még egyetemista vagyok, így csak olaj a tűzre, hogy nekem még nyári szünetem is lesz. Barátom közölte, hogy kerüljem az olyan témákat előtte, mint a nyaralás, hogy mikor voltam edzeni, ne sminkeljem magam előtte és úgy egyáltalán húzzam meg magam. Erre azt reagáltam, hogy van egy olyan sejtésem, hogy a kedves barátnője ennyi idősen (9éve) pont ugyanezt csinálta, nehogy már azért kelljen rosszul éreznem magam, mert ő gyereket akart, ami most jár némi lemondással. Most áll a bál, hogy milyen intoleráns vagyok és majd ha én is ott fogok tartani...
2016. máj. 15. 11:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Azért járok oda, mert nem szeretném páromat megbántani azzal, hogy közlöm, nem kedvelem a barátait (pontosabban csak ezt az egyet). Plusz a kislányát is szeretem, sokat vigyázok rá, ha ott vagyok.
2016. máj. 15. 12:31
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
Én keresnek egy normális pasit, akinek te fontosabb vagy mint egy elmebeteg. Anyuka vagyok, heti 3szor edzek, sminkelek és a hajamra is figyelek. Nem az anyukaság miatt ilyen hanem mert egy nyomorult igénytelen nő aki nem kell a pasijának.
2016. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bolond nő, ne vedd magadra. Én biztos nem tenném be a lábam hozzá. Ezek nem normális reakciók!

Üdv: 2 gyerekes anya

2016. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%

Olyan fura kifejezés, hogy a párodnak a "legjobb barátnője", ezt valahogy nem szokták így használni. Úgy igen, hogy barátok, vagy legjobb barátok, de a barátnő, az nekem párkapcsolatot jelent. A barátnője te vagy, nem? A csajjal meg barátok.


Egyébként itt két gond is van, de csak az egyik a te problémád. Az egyik gond a csaj, aki elég lúzer módon áll a dolgokhoz, ha azon sajnáltatja magát, hogy neki nincs arra ideje, amire egy nála jóval fiatalabb, független, egyetemista lánynak van (megsúgom, gyerek mellett sem lehetetlen jól éreznie magát az embernek, én speciel pont akkor jártam egyetemre, amikor az első fiam kicsi volt, és tök jól megfért egymás mellett a kettő, nem csináltam ebből gondot). De ez igazából nem a te gondod, ez az ő gondja, hadd főjön a saját levében, ha két évig nem ért rá fodrászhoz elmenni, az már nem fogható a körülményekre, valamit ő is elbénázik ezzel.

A te gondod az a pasid. Aki szerint egy ilyen hisztérikát a széltől is óvni kell, és le kell előtte tagadni, hogy nyaralni mentek, mert szegény kis lelke sérül attól, hogy neked van nyári szüneted, meg ráérsz edzeni és ki vagy sminkelve. Na, a barátoddal ez a baj, és ez az, ami téged is érint. Ha hagyod, hogy így befolyásolják mások, és így ráderőltesse az akaratát, akkor jó eséllyel lesz majd később belőled is olyan anyuka, mint a párod haverja. Gondolod, hogy tőled nem ezt a mártírkodást fogja elvárni?


Ja, amúgy két gyerek mellett (a kisebbik 3 hónapos) minden nap sminkelek, voltam már fodrásznál is a szülésem óta, a hajamat havonta festem magamnak itthon, ja, és nyaralni is megyünk :D Nem vagyunk kitömve pénzzel, belföldi nyaralás lesz, olcsó helyen, de mi ennek is örülünk, mert együtt leszünk, és jól érezzük magunkat. Aki olyan, mint ez az anyuka, az feltehetően semminek nem tud örülni. Ha minden nap házhoz járna hozzá egy profi sminkes, és luxushotelben nyaralhatna, és személyi edző foglalkozna vele, ő akkor is találna okot a hisztire meg a panaszkodásra, mert ilyen a természete. Egyébként most jut eszembe: hétvégéi házuk van, aztán még ő panaszkodik? Kezem lábam törném egy hétvégi házért, tök jó lenne egy saját kis vityilló, ahova ki lehet menni, amikor csak akarunk. Ez irigyli tőletek a nyaralást?

2016. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is neked adok igazat. Ő más életszakaszban van, mint te, neki most más a fontos. A probléma azzal van, hogy féltékeny. Egyrészt szerintem le kellene ülnöd a barátoddal és elmondani neki, hogy bizony baromira gyerekesen viselkedik ez a nő.

Ha pedig jó fej akarsz lenni, egy fodrászoshoz hasonló beszólásnál esetleg ajánld fel, hogy szívesen vigyázol a gyerekre addig, míg elmegy rendbe rakatni a frizuráját.

2016. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.

Nekem is van 2 gyerekem, akik elég kicsik, időm sincs nagyon semmire sajnos, de eszembe nem jutna ilyeneket megtiltani!

Én a helyedben nem húznám meg magam. Nehogymár ne sminkelj meg zsákban járj, mert a nagyságos asszony irigy!

2016. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ha valaki rosszul érzi magát a bőrében, akkor annak mitől lesz rosszabb, ha a másiknak pl. van ideje magára. A kérdezőnek ebben igaza van, attól még a világ forog tovább, hogy az illetőnek gyereke lett. Az meg még egy másik dolog, hogy az anyasággal nem szűnik meg az ember nőnek lenni, ha eddig sminkelt, mi tartja vissza most? Nekem is van kettő, sosem zavart, hogy a nem gyerekes barátaimnak mire van idejük. Ők azt választották, én ezt.
2016. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Snorri ***** válasza:
100%

A te lelkivilágoddal miért nem törődik ennyit a párod? Én jól meggondolnám a helyedben, hogy ilyen társ kell e nekem. Az a barátnő pedig érdekes egy nőszemély lehet. Fura, hogy ennyire fontos a barátodnak, hogy így kell óvni. Mond a barátodnak, hogy te nagyon szeretnél anya lenni, és bánt, hogy az egyetem miatt még nem lehet, kérje meg a barátnőjét, hogy húzza meg magát, ne beszéljen a gyerekről, és lehetőleg dugja el, amíg ott vagy. :))))

Viccet félre téve. Én újdonsült anyaként nem bántam, hogy a barátnőimnek más az élete. Jöttek, örültem, és soha nem zavart, hogy ők buliznak, mert én nem is vágytam. Ez természetes, az anyaság más, jár lemondással, de rengeteget kapsz. Most kétéves a fiam, de én altatom, ritkán apa, de senki más, tehát most sem igazán bulizok. Nem is utazgatunk pl külföldre, mert minek ilyen picivel. De én örülök, ha barátnőim mennek, és hajnalig buliznak, és élik világukat. Majd eljön az ő anyaságuk is, és annak is fogok örülni. Gondolkodj, jó emberek között forgolódsz?

2016. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%

Én eleve nem lennék együtt egy ilyen emberrel! Tudod mikor mondja meg nekem valaki sminkelhetek-e vagy sem, vagy felöltözhetek-e csinosan vagy sem! Miért nem mondja meg ő a Kedves Barátnőjének, hogy fogja vissza magát a jelenlétedben és fogadjon el téged olyannak, amilyen vagy??? Ja, azt már nem...innentől fogva nálam nem volna miről beszélni.

Tudod én is anyuka vagyok, de az, hogy csinosan öltözködöm, sminkelek, az alap. És nem járok edzőterembe, mivel nem tehetem megy (vidéken dolgozom, fél 7-kor indulok el itthonról, fél 6 felé érek haza, örülök, ha ezt az időd a családdal tölthetem, helyben pedig nincs edzőterem, csak a városban, így még később érnék haza, amit pedig nem szeretnék), de megtehetném, heti 1 alkalommal biztos, ha lenne helyben valami, 1 órát eltöltenék ott is.

Fodrászhoz akkor járok csak, mikor hajat vágatni megyek. Egyébként itthon ápolom. Kozmetikushoz sem igazán járok, nagyon ritka, mert az is megoldom magamnak itthon. Max. arctisztításra járok kozmetikushoz, mikor nyáron jobban zsírosodik a bőröm. Egyébként pedig pár száz forintért van egy jól bevált arctisztítóm.

Nyaralni amióta van gyerekünk (aki 5 és fél éves), nem voltunk, mert nem tudtuk megoldani, talán idén elmegyünk. Ettől függetlenül engem nem zavarna az, ha más is csinos lenne!

Attól, mert valaki gyereket vállal, nem kell elhagynia magát. Mert mindent meg lehet oldani, lehet egy anyuka úgy is csinos, hogy nem költ tízezreket.

2016. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

Neked van igazad.

A no egy beteg elme, ilyenekkel bantani teged. Pffff....

De a parod se komplett.

Egyaltalan minek jartok hozza? Hogy megfeleljetek neki?

A parod veletlenul nem taplal fele nemi erzelmet? Ha teged szeretne oda se engedne, sot o se menne.....

2016. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!