Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátom "megtiltotta", hogy...

Barátom "megtiltotta", hogy bizonyos dolgokat csináljak, mondjak a legjobb barátnője jelenlétében, aki anyuka. Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés
Azért, mert anya, bizonyos dolgokra nincs ideje. Borzasztóan bántja, hogy én ráérek sminkelni, hogy tudok járni edzeni. 9 év van köztünk, én még egyetemista vagyok, így csak olaj a tűzre, hogy nekem még nyári szünetem is lesz. Barátom közölte, hogy kerüljem az olyan témákat előtte, mint a nyaralás, hogy mikor voltam edzeni, ne sminkeljem magam előtte és úgy egyáltalán húzzam meg magam. Erre azt reagáltam, hogy van egy olyan sejtésem, hogy a kedves barátnője ennyi idősen (9éve) pont ugyanezt csinálta, nehogy már azért kelljen rosszul éreznem magam, mert ő gyereket akart, ami most jár némi lemondással. Most áll a bál, hogy milyen intoleráns vagyok és majd ha én is ott fogok tartani...
2016. máj. 15. 11:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a nagyon fura hogy a párodnak férfi létére legjobb barátnője van, akinek a lelki világa jobban izgatja a tiedénél, holott elvileg te vagy a párja. Ha jól értelmezem a kapcsolati hálót. Ha nekem ilyeneket mondana a párom, és egy tők más nőt védene, és nekem kéne változnom/ tagadom ahhoz hogy megfeleljek a legjobb barátnőjének hát erősen elgondolkodnék....mellesleg a csaj se komplett, csak féltékeny meg valami beütése van...nekem van egy kisfiam, fiatal is vagyok, mellette járok egyetemre, foglalkozok magammal, megyünk majd együtt is pihenni a nyáron. Ez nem milliók kérdése hanem hozzáállás. Vannak nyilván nehezebb napjaink de amúgy nagyon jól érzem magam és meg tudom élni a nőiességem, és a férjemmel is töltünk időt kettesben. Eszembe nem jutna megjegyzéseket tenni arra akinek nincsen gyereke és merészel fodrászhoz járni meg nyaralni.
2016. máj. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérkedni nem illik, ez alap dolog, gondolom nem is csinálod. De nehogy már csak azért tiltsa meg a sminket vagy bármit mert a barátnőjének nincs rá ideje.


Én elgondolkoznék ezen a kapcsolaton, ha már most mindennapi dolgokban szabályoz és korlátoz.

2016. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok,a másodikat várom. Sminkelem magam,bár spirál csak,de 10éve csak annyi a max. Hát sportolni nem sportolok,de szeretek dundi lenni,főleg hogy nem látszom annyinak,amennyi vagyok,kb 20-al kevesebbnek. Mellé normálisan öltözködöm. Dolgozom,4:40-kor kelek,17-re érek haza. Ilyenkor van soron a fözés,mosás,takaritás és a lányom,párom mindenben segit. Héten megyünk az első nyaralásra,terhesen,gyerekkel. Júliusban is megyünk,augusztusban is.Egyik ajándék nyaralás,de egy éjjeles,másik pedig a mamámnál alvással megoldva lesz,onnan önköltséggel mindenfelé,állatkert,gellért hegy stb. És lehet kiugrunk erdélybe is a transalpinára,oda lányom nélkül,mert édesapja nem engedi külföldre. Nehogy már nekem kelljen rosszul érezni magam,mert mád nem teheti meg,vagx lusta hozzá,vagx a párja az. Mi se vagyunk gazdagok,párom hazahoz 200-at,én hó elején mentem új helyre,elötte sokáig táppénzen voltam,majd munka nélkül,albérletben lakunk,anyagilag nem támogatnak minket,mégis megoldjuk... éd ha a baba fél év körül lesz,elkezdek levelezőn egymás után majd két okj t is,mivel nincs szakmám.
2016. máj. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
44%
Előző, 5 évesnek látszol? :) Annyi a 20-szal kevesebb...
2016. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem korról , hanem 20 kilóról ír :D
2016. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem, hogy pontosan miért nem adatnak meg neki ezek a dolgok, hiszen sokan írtátok, hogy akár több gyerek mellett is képesek vagytok reggel egy spirált feltenni, vagy bizonyos időközönként hajat vágatni.

Egyikőtök kérdezte, hogy hol van a történetből az apuka. Sajnos ő tipikusan ez a magyar macsó apuka, aki hazaér a munkából, felciccent egy sört és őt mindenki hagyja békén. Az nem opció, hogy hetente akár többször is ő vigyázzon a kislányra, márcsak azért sem, mert egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 2 évben hányszor cserélt pelenkát...

Többen írtátok, hogy már az sem normális, ahogy párom a nőnek ad igazat. Nos, őszintén szólva nekem ez a fő problémám, mert nagyon bánt, hogy ez a nő elfingja magát vmiről és akkor mindjárt úgy kell lennie mindennek. Ezen én is sokat gondolkodom, hogy kell e ez nekem, mert nem ez az egyetlen szituáció, amikor ezt a nőt elém helyezi, olyan helyzetben, amiben egyértelműen a párját kellett volna. Szerintem. Meg ezek a folyamatos félrevonulások és négyszemközt beszélgetések, telefonon is képesek akár 1 órát is beszélgetni. Nem tudom mit gondoljak, lehet nem is a nőre kéne haragudnom, hanem a párommal beszélnem.

2016. máj. 16. 16:44
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy sokat beszélgetnek, engem nem zavarna. Az én férjemnek is vannak barátai, és nekem édes mindegy a nemük. Velük is sokat beszélget, oké, legyen, ezért barátok. De hogy tényleg ennek a csajnak a lelkét pátyolgatja folyamatosan, méghozzá úgy, hogy rád parancsol, hogy mutasd magad másnak, mint amilyen vagy, meg hogy ne beszélj erről-arról, na ez gáz. És láthatóan a barátodat az nem is érdekli, hogy te ettől hogy érzed magad. Bakker, van ennek a nőnek férje, az ő dolga az óhajait lesni, megteremteni a lehetőséget arra, hogy magával foglalkozzon, ez nem a barátod feladata. Ha a csajnak ez így megfelel, ezzel a barom pasival, az a magánügye, ő ilyen pasit választott magának. Ha majd nagyon zavarja, otthagyja. Mondjuk ez az utolsó mondat rád is érvényes.
2016. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Figyelj, az illető nő bizonyára maga választotta, hogy anyuka lesz. Az hogy megbánta és rájött, hogy mennyi mindenről kell lemondani, nem a te hibád. Ha te nem sminkelsz előtte és nem beszélsz az egyetemről vagy a nyaralásról, az ő élete akkor sem lesz jobb vagy könnyebb. A fodrászos megjegyzése pl. egyértelműen erre utal. Egyszerűen irigy rád és valószínűleg most jön rá, hogy még nem kellett volna gyereket szülni. Előfordul.

Én a helyedben nem mennék hozzá többet.


A kedves barátod viszont igencsak érdekes figura ha ezt nem látja. Átgondolnám, hogy akarok-e olyan emberrel kapcsolatban lenni, aki "megtilt" nekem dolgokat és olyanokért csesz le, amikor nekem van igazam.

2016. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!