35 felett első gyerek?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd több gyereket, de már 36 múltam. Fél éve ismerkedtem meg a párommal, ő velem egykorú és ő is szeretne gyerekeket.


Viszont, nekem ez a fél év kevés, előtte hosszabb párkapcsolataim is voltak már. Nem akarom elsietni, viszont szeretnék legalább 2 gyereket, de ha sokat várnánk, már 40 felett lennék.


Mi a véleményetek? Várjunk még az első babával?


2016. máj. 18. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Ne várjatok, így is nagy szerencse kell hozzá, hogy akár 1 is összejöjjön. Ez nem úgy megy, hogy az első próbálkozós hónapban rögtön sikerül. 36 éves vagy, gyerekvállalási szempontból nem vagy fiatal. Persze sok nőnek sikerül, de sok másiknak viszont nem. Én azonnal elkezdeném a helyedben, de azért arra is számíts, hogy ha nem működik majd esetleg ez a kapcsolat, akkor egyedülálló anyuka leszel, mondjuk szerintem ez bármilyen kapcsolatban előfordulhat.
2016. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ne várjatok, próbálkozzatok. Én most kezdek el 38 évesen "rajta" lenni a dolgon, első gyerek lenne, szintúgy. Nem hiszem, hogy lemaradtam volna bármiről is, én így terveztem, nem akartam fiatalon "lekötni" magam egy gyerekkel. 36 szerintem jó kor :) Hajrá!
2016. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
A nagybátyám felesége 40 fölött volt, mikor babájuk született. Igaz, nekik nem is lesz több. Ők akkor már 4-5 éve együtt voltak. Hát mit ne mondjak, én nem vártam volna ilyen sokáig, és ennyi idősen már nem hiszem, hogy belevágnék (pláne, hogy nagybátyám meg már 55 volt akkor, igaz, neki már volt két felnőtt gyereke), de az tény, hogy egy csodaszép, nagyon aranyos kisfiuk született, aki teljesen egészséges, sőt, nagyon értelmes kisgyerek. De azért egy bizonyos kor fölött már nagyobb az esély bizonyos betegségekre, ezt is mérlegelni kell.
2016. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem várnék, ha a hapsi is akarja, méghozzá azért nem, mert egyedül is vállalnám a gyereket, ha esetleg nem sikerül a kapcsolat.
2016. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A korod miatt nem kéne várni...persze én is úgy voltam a párommal, hogy előbb azért ismerkedjünk...ő viszont a kapcsolatunk elejétől babát akart :D

36 voltam mikor próbálkozni kezdtünk. Másfél év után fogant meg... sajnos missed ab lett belőle :(

azóta 5 hónapja próbálkozunk, de semmi :(

én is félek, hogy kifutok az időből :( lassan 39 leszek....


bár nekem van egy 9 éves fiam, aki sokkal rövidebb idő alatt összejött.

2016. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Neked kell érezned. A gyerekvállalás nem olyan dolog, amit vadidegenek józan észérvek alapján megszavaznak nektek. Őszintén szólva inkább nem vállalnék gyereket, mint hogy egy féléves instabil kapcsolatba legyen, ahol ki tudja, milyen a másik fél, mert még nem is ismerem. De ez én vagyok. A többség biztosan nem értene velem egyet. Én 40 felett is vállalnék gyereket, ha mindketten akarjuk, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Fontosabb, hogy mindketten akarják, és hogy a lehető legjobb alapokkal induljon az élete, és ebbe a szülei stabil párkapcsolata alapvető fontosságú.
2016. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
1-es vagyok. Köszönöm a 0%-ot :) Látom egyeseknek nehéz szembenézni a valósággal. 35 éves vagyok és egyenlőre nincs gyerekem, de legalább tisztában vagyok azzal, hogy ahogyan telnek az évek egyre kisebb az esély a teherbeesésre. Mert az nagyon jó dolog, hogy valaki eltervezi, hogy majd 40 évesen teherbe esik, az meg egy másik, hogy sikerül-e. Ráadásul mire eljut valaki a lombikprogramig, addig is évek telnek el és annál öregebb lesz az illető. Sorstárs vagyok, de legalább látom a valóságot, 25 évesen könnyebb teherbe esni, mint 35 évesen, akkor is ha egyébként simán 25-nek nézek ki külsőleg.
2016. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Elso, 34 evesen, masodik probalkozos honapban , endometriozissal, cisztakkal es miomaval egybol teherbe estem.

Ha nem vagy nogyogyaszati professzor akkor milyen alapon mondasz ilyet, hogy nem tud valaki teherbe esni ennyi idosen? Milyen kutatast vegeztel , hogy ilyet mondj? A nok lapja cafe forum ?


Kerdezo, en 34 evesen szultem, 6 honapja ismertuk egymast. Szules utan szetmentunk sajnos.

DE sok evek ota tarto kapcsolat is tonkremegy szules utan. Ugyhogy erre nincs tanacs, tegy ahogy jonak latod.

2016. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
8 Gratulálok hozzá! Annyira tudtam, hogy egy hozzád hasonló hamar be fog találni. Igen, neked sikerült, másoknak meg ezekkel a paraméterekkel baromira nem fog. Szerencsés vagy, ennyi. Ahhoz pedig nem kell nődokinak lenni, hogy utánaolvass néhány kutatásnak, vagy mondjuk megkérdezz egy nődokit, hogy melyik életkor a legmegfelelőbb egy nő életében a gyerekvállalásra. Egyébként a mondandóm lényege, hogy 36 évesen már baromi naiv dolog várakozni, hogy még nem szeretnék teherbe esni, várok vele pár évet, ezt lehet csinálni 20 évesen nyugodtan, de nem 40 felé. Kérdező! 36 éves vagy, ha gyereket akarsz csináld most, reméljük minél hamarabb összejön.
2016. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező nem értem mért várnál még, ha már mindketten szeretnétek gyereket. Várnál még mondjuk 2 évet hogy annyit kibír-e ez a kapcsolat? Vagy miért? Akkor már 38 leszel és ha szakítotok ott leszel 38 évesen pár és gyerek nélkül...

Én a helyedben elkezdenék próbálkozni a babával. SOk sikert!

2016. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!